Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

9c2237e8ebd951affd0e79e9af0cd474.jpg

 

Dwa fajne i bardzo delikatne piwka. Shake the World mimo braku wyczuwalnej goryczki smakuje wybornie bo posiada świetną nutę brzoskwini. Wchodzi jak soczek. Jedno z lepszych ostatnio testowanych piwek. Mavericka wziąłem bo apy zawsze biorę i testuje każde którego jeszcze nie piłem. Oba piwa pachną zayebiscie. Udane zakupy, polecam.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już jakiś czas temu wróciłem z urlopu i miałem wrzucić zdjęcie z zakupów. Niestety tak się złożyło, że nie miałem okazji wypić żadnego porterka czy innego ciemnego (trza było wypić wszystko jasne żeby póki termin dobry) więc wszystkie poszły do kartonu, leżą i czekają na mnie w garażu :)

 

Fxaxpfp.jpgd0cwGvQ.jpg78ST5jV.jpg

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

A ja sobie piłem wczoraj trzy piwa o moich ulubionych stylach:

 

DSC_0863.JPG

 

Cudowne połączenie, na początku czuć goryczkę i cytrusowość, a na końcu wjeżdża skórka pomarańczy i kolendra, genialne piwo.

 

DSC_9682.JPG

 

Banany, słodycz, chlebek, nutki wanilii, uwielbiam ciemne pszeniczniaki.

 

Oraz zakupiłem Grodziskie APA w Lidlu i coś takiego:

 

miami_innebeczki-752x440.jpg

 

Nie piłem jeszcze.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Dla mnie sztosy. Zarówno Potrójny Złoty jak i porter bałtycki, mimo solidnego voltażu, znakomicie go maskują i wchodzą aż miło. Ostatnio piłem też ichnie Belgian IPA i było zdecydowanie najsłabsze z wymienionych, aczkolwiek nadal dobre. :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Piłem: Portera Bałtycki - fajny ale zdecydowanie leżakowanie zalecane przy nim (świeży jest bardzo mocno palony).

            Porter Malinowy - fajny zapach maliny połączony z kawą, czuć lekkie pieczenie ale to przez chili (też polecam go poleżakować)

            Barley Wine - z beczki super gładziutki, gęsty, czuć wino wytrawność. A butelka jakiś taki nagazowany, szczypało w język, zero gładkości i bardzo mocno nie                    ułożony, alkohol mocno dawał o sobie znać (Możliwe, że taka felerna sztuka się mi trafiła :( ). Mam jedną butelkę na leżaku może ona będzie inna lub się ułoży.

            Wild Sour Pigwa - jak lambik kwaśny i bardzooo słodki, nie mój styl.

 

Polecam stronkę polskikraft.pl wpisujesz piwko i Ci znajduje a na androida jest też nawet appka z czytnikiem piwnych kodów kreskowych :)

 

ps. w poniedziałek brat odbiera duże zamówienie, ahhh kiedy on z tym do mnie przyjedzie ..... :)

           Fortuna Wild Sour Pigwa

 

Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2017 o 07:43, wojtasso88 napisał:

Komes ma bardzo nierówne piwka, zgadzam się z kolegami wyżej że Porter bałtycki jest spoko tak samo porter z płatkami dębu też daje radę. Ale ich Ris oraz Belgian IPA nadaje się jedynie do kibla...Lepiej tego nie tykać.

Mi żaden Komes nie pasował. Widzę, że każdy ma inne zdanie na temat ich produktów. 

Odnośnik do komentarza

Ja liczę, że gdzieś kupię go wraz z Imperium Prunum (nowa warka) :P . Obie mają być w butelkach 375ml a kosztować tyle co IP z zeszłego roku. Robi się już też druga warka tego Sorbusa i ma być dostępna na Wielkanoc 2018. A na leżaku już są braggot na miodzie gryczanym oraz podwójny imperialny porter, który ma mieć 36,6 Plato! (tego portera to będę musiał kupić).

 

 

Odnośnik do komentarza

"Kosztować tyle co IP z zeszłego roku" to mi trochę nic nie mówi, bo w jednym sklepie było za 34 zł, w innym za 60 zł, a na allegro widziałem nawet za 100 xD Także mam nadzieję, że bliżej jednak tej pierwszej kwoty i już nie będzie takich jaj z cenami, bo sobie robię na nie chrapkę. 

 

Co do portera 36,6 plato, to już podchodzę ostrożnie, z doświadczenia wiem że nie zawsze im więcej w skali, tym lepiej. Piłem ostatnio RISa 34 blg od Radugi i był to jeden ze słabszych RISów jakie piłem. Poza zaklejającą ryja słodkością po prostu niczym nie smakował.

Edytowane przez second
ort
Odnośnik do komentarza

Wpadłem wczoraj wieczorem na Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych i spożyłem:

  • Biohazard - Imperial Whisky Porter BA Laphroaig
  • XD - Peatedf Imperial Stout
  • ART+14 Mango and Peach DIPA / kooperacja z Brewski (Szwecja)
  • NeBir Tropical Weizen Ipa
  • Kurna Chata Barrel Aged (wędzony stout z beczki po J. Danielsie) ..chyba, bo już się zataczałem i nie pamiętam XD

Biohazard prze-pysz-ny. Ogólnie fajnie, że pojawia się więcej piw leżakowanych w beczkach po whisky. XD trochę dziwny posmak, specjalnie mi nie podszedł. ART+14 i NeBir owocowe, ale jednocześnie mocno goryczkowe, ART+14 to w ogóle palił w przełyk. Kurna Chata smakowała, no ale po 4 piwach to już ciężko było, żeby nie smakowało XD

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Malibu napisał:

Ja właśnie sobie zamówiłem tego XD i co to znaczy dziwny posmak? możesz rozwinąć? jestem ciekaw. 

Nigdy nie byłem na takich targach, po ile takie piwka chodzą np te co ty piłeś i ile tego leją?

 

Zalatywało chemią na końcówce, trochę jakby płynem do mycia naczyń. Szkło miałem swoje, płukane wodą.

 

Płaciłem od 9 do 15zł za 0.3, jak chcesz popróbować więcej to nie da rady jechać po 0.5 :usmiech: Ogólnie jak chcesz tylko łyka spróbować, to prosisz o próbkę i dostajesz w malutkim kieliszku. 

 

Tutaj lista tego co było dostępne.

Odnośnik do komentarza

U mnie w weekend między innymi takie piwka:

https://ibb.co/jNiNk6

W zasadzie wszystkie sztosiwa poza mahna mahna, smak jak zwykły belg podbity wanilią w sumie nie wiem co mnie pokusiło żeby to kupić bo nie przepadam za takimi piwami w każdym razie spróbowałem i wiem, że więcej go nie skosztuję. Reszte można brać w ciemno aczkolwiek imperialny nafciarz ma tyle torfu i wędzonki że lepiej butelczynę rozlać na 2 chyba, że ktoś faktycznie jest fanem aż takich mocnych smaków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...