Jump to content

Person of Interest


Kymel

Recommended Posts

To już chyba najwyższy czas aby ten świetny serial doczekał się własnego tematu. Ostatnie 4 odcinki to chyba najlepsze co przytrafiło się serialom akcji w tym roku i rozbudowanie, już i tak dużego, świata serialu.

 

poimach-710x400.jpg

 

Krótki opis serialu z Filmweb:

 

Serial koncentruje się wokół uznanego za zmarłego, byłego agenta CIA. Zostaje on zatrudniony przez tajemniczego milionera w celu zminimalizowania przemocy na terenie Nowego Jorku. Fabuła serialu skupia się na tym, by powstrzymać przestępstwo, zanim zostanie ono popełnione.

 

Polecam!

Edited by Kymel
  • Upvote 3
Link to comment

Motyw maszyny jako superzaawansowanej sztucznej inteligencji w początkowych odcinkach (a tak na prawdę to przez większość pierwszego sezonu) jest tylko pretekstem do działań dwójki głównych bohaterów. Pod koniec sezonu, aż do teraz wątek maszyny jest rozwijany i dalece ma się do podawania tylko numerów.

Serial posiada świetne postacie takie jak Harold, John, Carter i zabawny Fusco, potem na scene wpada Elias jako jeden z głównych czarnych charakterów, który na zmianę z HR stara się namieszać. Dużo wątków jest przedstawionych, które w pewnym momencie skłądają się w jedną całość. A do tego dochodzi masa świetnych epizodycznych postaci jak Zoe, Leon i Donelly, którzy pojawiają się więcej razy.

Motyw pościgu za Facetem w Garniaku daje radę.

Jak każdy serial, i ten oferuje słabsze odcinki, ale wg mnie zdecydowanie więcej jest tych ciekawych.

 

Od drugiego sezonu pojawia się Misiek czyli najlepszy pies jaki występował w filmach :)

  • Upvote 3
Link to comment
  • 1 month later...

Jestem po pierwszym sezonie i jest świetnie. Praktycznie każdy odcinek przykuwa do fotela i intryguje od początku do końca. Początkowo miałem obawy co do aktora wcielającego się w Johna. Niepotrzebnie bo radzi sobie świetnie. Zresztą wszystkie postacie są dopasowane świetnie. Genialnym pomysłem jest to, że tak do końca nie wiadomo czy osoba kryjąca się za nr jest ofiarą czy sprawcą. Pikanterii dodaje fakt, że główni bohaterowie wciąż są na celowniku: CIA, FBI, HR czy w końcu Elias i ta hakerka. Motyw z "Lost'a" czyli flashbacki są ciekawe, a co najważniejsze nie są nachalnie wciskane. Ładnie buduje się tajemnica owej "maszyny". Czy działa samoczynnie? Może wykształciła coś na kształt świadomości (w końcu przetwarza tony danych)? A może jest ktoś jeszcze? Ktoś kto ma nadzór nad maszyną i pomaga Haroldowi?

Serial jest świetny, a podobno sezon 3 urywa nabiał. Jaram się.

Link to comment
  • 3 months later...

Właściwie to wszystkie odcinki ciągną wątek główny (plus poboczne). W każdym odcinku mniej lub bardziej wątek "Maszyny" jest popychany do przodu także nie masz co się martwić na brak wrażeń. Plus dochodzą co jakiś czas charyzmatyczne postacie, a w trzecim sezonie dostajemy właściwie dwa finały bo na półmetku mamy mocny zwrot akcji. Oglądaj bo warto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...