Skocz do zawartości

Don't Starve


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, minęła godzina od tego jak umarłem.. i godzina zupelnia stracona :/ trafilem na TAK BEZNAZIEJNĄ mape, że sie normalnie ucieszyłem jak mnie psy zjadły.

No masakra: las las śwnie las las pająki las las las -  pustynia skały pająki pająki skały skały pusytnie - las las śwnie las las pająki las las las... teleportowałem sie na jakieś bagna to juz w ogole była tragedia. Coraz bardziej  żałuję mojego poprzedniego podejścia : / Faktycznie pod wzdlędem ilosci żyć gra bardzo obiega od tego do czego zwykliśmy sie przyzwyczaić ostatnimi czasy.

 

1 ciekawostka z tej godziny, po zebraniu oka na patyku pojawiła się chodząca bulwa-skrytka w której mogłem trzymać dodatkowe 9 itemów.

 

Oj jeszcze ze 2 takiej zmarnowane podejścia (godziny) i chyba skonczy mi sie cierpliwość i zacznie zniechęcenie.

Odnośnik do komentarza

Ok, minęła godzina od tego jak umarłem.. i godzina zupelnia stracona :confused: trafilem na TAK BEZNAZIEJNĄ mape, że sie normalnie ucieszyłem jak mnie psy zjadły.

No masakra: las las śwnie las las pająki las las las -  pustynia skały pająki pająki skały skały pusytnie - las las śwnie las las pająki las las las... teleportowałem sie na jakieś bagna to juz w ogole była tragedia. Coraz bardziej  żałuję mojego poprzedniego podejścia : / Faktycznie pod wzdlędem ilosci żyć gra bardzo obiega od tego do czego zwykliśmy sie przyzwyczaić ostatnimi czasy.

 

1 ciekawostka z tej godziny, po zebraniu oka na patyku pojawiła się chodząca bulwa-skrytka w której mogłem trzymać dodatkowe 9 itemów.

 

Oj jeszcze ze 2 takiej zmarnowane podejścia (godziny) i chyba skonczy mi sie cierpliwość i zacznie zniechęcenie.

 

w Dark Souls było to samo :P

Odnośnik do komentarza

Czarek, juz było gdzieś więc przeklejam tu jest wszystko max git opisane -> http://pl.dontstarve.wikia.com/wiki/Don%27t_Starve_Wiki

 

Własnie mailem pisac jak to sie przed momentem wku&^^łem ze zginąłem (chyba juz 10ty raz!) kiedy to juz mialem wszystko ladnie zaplanowane i osiedlone w dobrej lokalizacji kiedy ptu Drantzell pisze ze zginął na 62 dniu, heh.

 

Ale w sumie i tak przhooyowa sprawa, bo w zasadzie gra wymazuje save'y, wtf? Zaczalem gre i przy rozalaniu kokonu pająków z rozpędu dostał bizon , bo stał obok akurat, wiec final byl wiadomo jaki. Ale mowie sobie ok, wylaczylem gre i wlaczam jeszcze raz, tu co? nic! Samo new game, no kuwa, to co sie stalo z zapisem ktory sie robił jak ostatnio wychodzilem z gry??

Wogole tu sie chyba nie saveuje w takcie, c;'nie?

 

 

Zajefajnie dzięki za linka tego szukałem:D Co do tego jednego życia to fajna sprawa, nakazuje nam przemyśleć każde działanie, nie atakujemy na dzikusa:D Ale fakt czasem przez przypadek możemy wpaść w niezłe bagno, wracając z pełnym ekwipunkiem plus jakaś dziwna skrzynia z językiem, zaatakowała mnie jakaś łodyga z ziemi, lub macka niczym ośmiornicy;/ Tak więc miałem niemiłe zaskoczenie;/

Odnośnik do komentarza

Ja mam 8 dzień na liczniku i wybrałem się na przygodę, 3 dni poza obozem i po drodze stoczyłem walkę z żabami. Nawpieprzałem się ich nóżek i teraz mam pół zdrowia psychicznego... Miałem maksymalny poziom, a teraz widzę potwory w nocy ;D

 

 

po jeszcze wiekszym spadku poczytalnosci nawet w dzien bedziesz widzial duchy potworow. Biegnac przy brzegu wyskoczyly mi pingwiny a ze widzialem je pierwszy raz postanowilem ze zobacze co tam w sobie nosza, moze cos sie przyda... zaczepilem jednego to nagle wszystkie pingwiny ulozyly sie w formacje i zabily mnie jednym hitem, 21 dni jak psu w dupsko ;/ 

Odnośnik do komentarza

12 dzien, korzystając z tego ze juz kilka lvl nabiłem ginąc wczesniej, to wybrałem na bohatera Strongmana, nie wiem czy dobrze zrobiłem, duża wpiernicza, ale na szczęście mam miejscówkę gdzie jest od groma królików.

Od czego zacząc budowe osady? Mam na myśli budynki/konstrukcje. Na razie mam tyle co nic, 2 maszyny naukowe + 1 farma ;] chce teraz zainwestować w jakieś ogrodzenie, to słomiane powstrzyma chciażby psy?

 

ed:

zainwestowałem w drewniane ;)

 

ps.

pokonałem cebula wokół której rosły oczy :) (ta gra jest zryta) i dostałem bulwę, którą zasadziłem nieopodal mojej osady, dobrze wnioskuję że wyrosnie mi tam pole oko-minowe? :)
 

ed2: odpowiem sam sobie, tak, wyrsoło mi pole oko-minowe :)

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Gra jest przecudowna. 

 

Pograłem u kompla z dwie godziny i jestem jednak w 100% pewny, że to nie gra dla mnie. Zagram jak będzie jakiś free play. Tak, nie o to tu chodzi, ale ja nie lubię zaczynać wszystkiego od nowa po raz 10000. 

Odnośnik do komentarza

(pipi) niech dadzą playroom bo szlam mnie już trafia, co za sadysta wymyślił jedno życie :( To jest nie ludzkie

 

Ja mam taka taktykę anty-sadystyczną, mam aktywowany ołtarzyk (a nawet 2), ale w momencie kiedy zginę, zamykam aplikację i odpalam od nowa wczytując save'a. Troche frajerstwo, ale za fajna gra żeby ja porzucić ze zniechęcenia :P. Trzeba tylko od czasu do czasy wyjsc z gry żeby zrobić save'a - ja autozapisu nie zauważyłem.

Ołtarzyk musi być, no bo jak opisywałem wczesniej, po prawdziwym game over czyli kiedy zginiemy na dobre, nie da sie juz wczytac save'a, nawet zamkniecie aplikacji nie pomaga.

Boje sie jedynie sytuacji że to ja coś spieprzę, w sensie doprowadze do takiej sytuacji ze nie dam rady juz pretrwać bo np stado wilkow rozniesie mi chate i nie bede mial sie gdzie schować i przyjdzie naturalny game over.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Taka sytuacja, 30 dzień, zima, walczę o żarło (gram Strongmanem - żre jak lokomotywa), wyczekując konca zimy i modląc się zeby nie rzucił tekstu "I can hear puppies" jak zwykł mawiać przed nadejściem psów. W poszukowanii czegoś jadalnego ide do jaskini. Co prawda mam duzo królików na polu ale z racji niskiej psychy są czarne = monster meat = szkodzi zdrowiu na co nie moge sobie pozwolic bo mam bardzo kruche. Tak więc wbijam do jakskini, nieopatrznie jakś macka zabija mnie 1 strzałem. Uruchamiam stała procedurę (zamkniecie palikacji..  pisałem o tym wyżej).

Niestety nie działa, save wczytuje się w momencie wskrzeszenia na ołtarzyku.. bez equipmentu.. na sniegu.. no to biegiem do jaskini tam gdzie padłem, na szczescie nie jest tak daleko - gdyby bylo dalej to bym nie dobiegł - mam jakies 60sec zanim zgine na mrozie. W jaskni poruszam sie od prześwitu do prześwitu (pochoni nie mam oczywiscie bo nie mialem czasu po drodze szukac czegokolwiek). W ciemnosci staram sie podnieść coś ze swojego inwentarza - strzał od macki - leżę.

I znowu zamkniecie aplikacji nie daje rady = ginąc w jaskini save robi sie za szybko i wskrzesza mnie przy moim 2gi ( i ostatnim) aktywnym ołtarzyku :confused:. W dodatku jest to kawałek dalej, no ale nic, pędzę znowu do tej jaskini - innego wyjscia i tak nie mam. zeby było weselej - "I can hear puppies!" no i zapie^%*lam mając na karku 3 psy i jakies 5 sec zycia (na mrozie jest -1 HP / sec), zostaje mi jakies 2 sec - wskakuję do jaskini kiedy psy już praktycznie mają nos w mojej dvpie.

 

I teraz niespodzianka - Bład aplikacji :) wyślij raport. Odpalam gre - save padł, komunikat z jakimis dziwnymi cyferkami. hooray. W sumie od początku bylo cos nie tak, bo gdy sie odrodziłem na ołtarzyku to nie bylo dziwku :) - wracał jak dotarłem do jaskini. No i to by bylo na tyle, w sumie mozze troche sie przyłożyłem do tego zwalnie savea tym zamykaniem aplikacji w momencie smierci. Teraz mam dylemat, czy zaczynac jeszcze raz czy nie... może dam jej jeszcze 1 szansę, tylko może grając znowu standardowym bohaterem.

 

Ale ogólnie podsumowując

http://youtu.be/oxiJrcFo724

 

Pytanie co jeśli ołtarzyk byłby za daleko i nie dałbym rady dobiec do jaskini? Lub zginąłbym nawet "na górze" ale nie zdążył rozpalić ognia? Byłbym skazany an porażkę, nawet jakbym miał 5 ołarzyków - w obozie ognisko oczywiscie wygasło..

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Bo do spania potrzebowałbym mate której nie miałem :P poza tym cały czas byłem średnio-głodujący i miałęm jakies 20% zdrowia, czyli raczej nie przeżyłbym nocy. Psycha nie była najwiekszym problemem, bo z nią jakoś sobie radziłęm (zielone grzyby - tylko pieczone!) gorzej, że nie mogłem podreperować zdrowia ;/ Nic to, dzisiaj jedziemy jeszcze raz ^^.

 

Gracie standardowym bohaterem czy moze wlaczycie ktoryms z dodatkowych?

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Przypadkiem namiot nie regeneruje zdrowia tego i tego, a zabiera jedzenie tak jak stanie przy ognisku? 

 

Ja zacząłem grać tym strong manem bo jak jest najedzony to jednak ma (pipi)nięcie . 

 

Ja maksymalnie przeżyłem kilkanaście dni, bo zawsze ginąłem bo widziałem nowa rzecz  i oczywiście musiałem jej dotknąć :-D 

Odnośnik do komentarza

Przypadkiem namiot nie regeneruje zdrowia tego i tego, a zabiera jedzenie tak jak stanie przy ognisku? 

 

Ja zacząłem grać tym strong manem bo jak jest najedzony to jednak ma (pipi)nięcie . 

 

Ja maksymalnie przeżyłem kilkanaście dni, bo zawsze ginąłem bo widziałem nowa rzecz  i oczywiście musiałem jej dotknąć :-D 

 

Miałem tak samo z pingwinami ktore mnie zayeabaly :D Dzisiaj zaczynam od nowa, teraz full skupienie i nie giniecie z glupich powodow 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...