Skocz do zawartości

Don't Starve


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywanie tego tytułu crapem to ingoranctwo. Pewnie w ogóle tego nie włączyłeś. Dla mnie to perełka wśród indyków. Ta gra ma to coś.

 

Jak chcesz zniżek na tytuły typu Fifa, czy Knack to idź do sklepu i nałów se tytułów AAA. Tam będziesz miał zawsze taniej niż na PSS.

 

Trzeba było nie kupować PS4, tylko zostać przy PS3 - Tam masz masę tytułów AAA co miesiąc.

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza

Nazywanie tego tytułu crapem to ingoranctwo. Pewnie w ogóle tego nie włączyłeś. Dla mnie to perełka wśród indyków. Ta gra ma to coś.

 

Jak chcesz zniżek na tytuły typu Fifa, czy Knack to idź do sklepu i nałów se tytułów AAA. Tam będziesz miał zawsze taniej niż na PSS.

 

Trzeba było nie kupować PS4, tylko zostać przy PS3 - Tam masz masę tytułów AAA co miesiąc.

 

Dajcie spokój ten koleś w CW pisał, że kupuje ps4 po to żeby grać z ojcem w FIFĘ. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

trzeba być ciołem, żeby nie umieć czytać. Ja piszę, że oczekiwałem, zniżek na Knacki, BF4, Fify i inne bzdury, a indycrapy powinny być dodawane mimo to, tymczasem mamy indycrapy i nic innego. Na xbox one niema serii gier które by mnie interesowały

 

Indie to dla ciebie crap?

Indie to gra, ktorych tworcy nie maja milionow, ktorymi moga dysponowac na lewo i prawo na np. reklamy itp. Tworza czesto produkcje, ktore bija tytuly z wielomilionowymi budzetami(na dodatek nie wolaja sobie 200 zl za gre!), ale co ja mowie przeciez dzieciakowi nie wytlumaczysz :confused:

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Oto najlepsza pozycja na PS4.

Oprócz mojej opinii, zawarłem w poście krótki poradnik dla początkującego. Sprawdźcie, ponieważ warto.

Demon's Souls płodzi syna z Harvest Moon. Ojcem chrzestnym zostaje Tim Burton.

Zabawne. Nawet bardzo. Darmowy indyk wygryzł pozycje za grube miliony. N4S Rivals oraz inFamous są śliczne i niezwykle grywalne, ale  przez kilka tygodni spędziłem z nim mniej czasu niż z DS w przeciągu…. 4 dni. KZ SF jest piękny, ale zawodzi. Bugfield 4…szkoda słów, a zero-jedynkowe odpowiedniki milionerów uganiających się za binarną piłką jakoś mało mnie cieszą.

I oto nadciągają przygody wykręconych postaci, których imiona zaczynają się na literę „W”. Gra bezceremonialnie traktuje gracza, nie cackając się z nim w ogóle. Podobnie jak w Demon’s/Dark Souls, bez godzin z nosem w Wiki, nie poznamy nawet połowy gry. Mało tego. Don’t Strave jest nawet brutalniejsze dla grającego, bowiem bez stosownej wiedzy najzwyczajniej w świecie nie przejdziemy tej pozycji. Jest ciężka w staro szkolny sposób, ale tutaj możemy przez błąd stracić nawet kilkanaście (!) godzin postępu w grze.  Niemniej wciąga jak na cyfrowe bagno przystało. Jest kapitalna. Wygląda niczego sobie (specyficzny styl) choć zapewne PS2 by ja pociągnęło. Audio jest oszczędne, ale szalenie klimatyczne i zapada w pamięć. Jednym słowem – GRAĆ.

7/10 – grafika
9/10 – audio
10/10- grywalność

9/10 – ocena końcowa.



DS to ZDECYDOWANIE najbardziej wymagająca gra ostatnich lat. Warto przy tym ją kosztować. Oto kilka porad z mojej strony:

Grę opisuje kilka statystyk:

- zdrowie - gdy spadną do zera, postać ginie, można je odnowić przykładowo spożywając jedzenie, bądź stosując okłady;
- poczytalność - ciekawa statystyka, im mniejsza tym postać bardziej obłąkana (słyszy szepty, widzi zjawy), gdy bohater traci zmysły atakują go zjawy, co może doprowadzić do śmieci.
Statystykę ową podnosimy poprzez spanie w namiocie, zbieranie kwiatów, noszenie wianka, jedzenie odpowiednich potraw (dyniowe ciasto);
- głód - zmniejsza się najczęściej, statystykę zwiększamy jedząc zebrane pożywienie;
- przemoknięcie - im większa tym postać ma ciężej, objawia się to wypadaniem przedmiotów z rąk oraz pogorszeniem stanu psychicznego, zabezpieczamy się dzięki przedmiotom specjalnym (kapelusz, parasol);

Pory dnia:
- najgroźniejsza jest noc. Bez dostępu do źródła światła (lampy, ognisko), postać skazana jest na niemal natychmiastową śmierć (przychodzi po nią potwór, który ją zabija);

Pory roku:
- W grze występują 4. Różnią się florą, fauną, długością dnia. Najniebezpieczniejsza jest zima. Postać może stracić życie z wyziębienia, dramatem gracza jest także Jeleniocyklop, pełniący rolę giganta.

Baza:
- nasze miejsce wypadowe. Dobrze ją rozbudować nieopodal stałego źródła pożywienia - króliki.
Konstruujemy tu potrzebne maszyny, budujemy farmę. Warto pamiętać o ulach. Plastry miodu świetnie walczą z głodem, poza tym niemal się nie psują (warto także zaopatrzyć się w co najmniej jedną lodówkę);

Śmierć:
- kostucha przybywa często i bezceremonialnie obchodzi się z graczem. Gdy giniemy tracimy wszytko, a zabawę rozpoczynamy od początku. Nie raz traciłem kilkugodzinny progres.
Można jej zapobiec dzięki niektórym przedmiotom (mięsna kukła), bądź punktom odrodzenia się (o ile takowy znajdziemy). Nie jest to gwarantem sukcesu. Ja ostatnio straciłem kilkadziesiąt dni zabawy (kilka godzin czasu rzeczywistego), choć takowy odnalazłem, ponieważ nadeszła zima, a w punkcie odradzamy się bez ekwipunku. Moja postać zamarzła.

Tryby gry:
- podstawowy to świat otwarty, gdzie zbieramy surowce, chcemy przeżyć by odnaleźć "Drzwi Maxwella". Jest ciężko, ale znając mechanikę gry, a także mając stosowną wiedzę, powinno nam udać się przeżyć kilkadziesiąt dni, jeżeli będziemy uważnie grali. Po odnalezieniu owych drzwi przenosimy się do wymagającego trybu przygodowego. Tam may kilka śiwtów do przejścia. Każdy zgon oznacza zabawę od początku.

Postaci:
- ciekawostka. Imię każdej postaci rozpoczyna się na literę "W" (wyjątkiem jest Maxwell, ale jako big boss, jego "M", to odwrócone "W"); każda postać ma swoje wady i zalety - odmienna poczytalność, zdrowie, nierzadko wyposażenie. Skłąd jednakowoż jest całkiem dobrze zbalansowany. Polecam Wilsona, jako uniwersalnego żołnierza - dobre statystyki, możliwość zapuszczenia brody (ochrona przed zimnem).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...