Skocz do zawartości

Don't Starve


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni w plusie i nikt nie gra? Jak wrażenia :) ? Ja grałem już na pc długo i teraz w weekend przymierzam się do gry. Chce dojść przy pierwszym podejściu do 20 dnia. Potem na pc zaczynała się zima i psy robiły się agresywniejsze :)

 

Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe historie wyciągnięte z tej za(pipi)iaszczej gry niech się dzieli :)

 

Ja mam 3 rady dla nowych w temacie:

 

1. Zawsze posiadaj wianuszek na głowie!

2. Świnia to twój przyjaciel chyba że dasz jej 3 albo 4 razy (nie pamiętam) mięso potwora - wtedy uciekaj!

3. Nie sadź drzew zaraz przy swojej siedzibie bo drzewa czasem mogą cię zabić :)

 

Co do wersji ps4 uruchomiłem ją tylko na chwilkę na razie i 2 rzeczy na minus zauważyłem. Wielkość ekwipunku (czasem miałem kłopot aby cokolwiek dojrzeć) oraz ogólne sterowanie analogiem. Ta gra była stworzona pod myszkę no ale powinienem się do tego przyzwyczaić. Może mnie już gra na pc rozpieściła.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jakieś zmiany na plus lub minus ?

Na plus że pięknie to wygląda na tv :) Jakieś większe zmiany zauważę dopiero jak do domu wrócę wieczorem i zagram :)  Pamiętaj że ja grałem na PC w okolicy maja a gra była cały czas patchowana :) to co wyszło na PS4 to zapewne ostateczny build gry :)

 

 

@bartiz

 

Dzięki nie zauważyłem ale jeżeli kiepski Contrast ma swój temat do ta przegenialna gra zasługuje na własny :)

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też za 1szym razem bylem zdziwiony brakiem intro ;] ale ono jest, wystarczy nic nie naciskac od poczatku ;)

 

kilka zdań o histori:

 

"Play as Wilson, an intrepid Gentleman Scientist who has been trapped by a demon and transported to a mysterious wilderness world. Wilson must learn to exploit his environment and its inhabitants if he ever hopes to escape and find his way back home. Enter a strange and unexplored world full of strange creatures, dangers, and surprises. Gather resources to craft items and structures that match your survival style. Play it your own way as you unravel the mysteries of this strange land."

 

ps. Gra jest O WIELE bardziej rozbudowana niż sie może wydawać.

To troche taki Harvest Moon tylko w innym klimacie ;]

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Gre zaczynasz w piaskownicy ale istnieje jeszcze adventure mode ale żeby do niego sie dostać musisz znaleźć pewne drzwi. Ta gra nie prowadzi gracza za rączkę i prawie nic nie tłumaczy. Jeżeli miałbym ja do czegoś porównać to połączenie harvest moon z dark souls :D

Odnośnik do komentarza

Gre zaczynasz w piaskownicy ale istnieje jeszcze adventure mode ale żeby do niego sie dostać musisz znaleźć pewne drzwi. Ta gra nie prowadzi gracza za rączkę i prawie nic nie tłumaczy. Jeżeli miałbym ja do czegoś porównać to połączenie harvest moon z dark souls :D

 

Chyba piszesz o wersji pc. Na ps4 od razu zaczynasz w lesie :P

 

ps. Albo czegoś nie załapałem, chodzi ci o te drzwi "kogoś tam"? Jaki Adventure Mode?

Edytowane przez humanno
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

oj tam wiesz co mam na myśli :) Dodam jeszcze odnośnie adventure mode iż jak w nim zginiesz to wracasz do trybu sandbox. Tutaj mamy inne utrudnienie w adventure mode mamy chyba 4 albo 5 różnych 'światów' i w każdym z tych światów trzeba szukać następnych drzwi. Jeżeli umrzemy w pierwszym to no problem i zaczynamy od 0 ale jak umrzemy w 4 to też zaczynamy od 0 przy drzwiach do tego trybu :P

 

Wiem że na PC nigdy go nie ukończyłem raz zamarzłem a raz na 4 świecie coś mnie zabiło i się wkurzyłem :D

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

no są sposoby aby jednorazowo przeżyć własną śmierć i ołtarzyk jest jednym z nich:) Troszkę sfrajerzyłeś bo mogłeś dojść do swojego ciała i grać dalej  :P może 8 dzień tak nie boli ale przy 20 taki ołtarz to błogosławieństwo :)

Odnośnik do komentarza

To fakt że jak masz vite i ps3 dodatkowo to jest super opłacalne ale zapominasz o tym że dla osób co chcą grac online w fife albo Cod'a plus i tak jest konieczny a gry za free co miesiąc to miły dodatek. Ja przez 6 lat płaciłem za golda na xbox live i nie dostawałem gier ale mi to nie przeszkadzało. Tutaj cieszę się że dostajemy takie fajne indyki oby za miesiąc nie drive club a jakiś podobnej klasy indyk. :) Plusa na ps3 prawie w ogóle nie używałem bo prawie wszystkie gry co się tam pojawiały już przeszedłem na x'sie (far Cry3, AC 3, Batman, Deus Ex. Borderlands 2 etc) i dla mnie plus na ps3 był NIEOPŁACALNY :) Co innego vita bo tam gier nie kupuje :).

Odnośnik do komentarza

Gra jest niesamowita, dziewczyna ma ze mnie pompę jak widzi mnie grającego do 3 nad ranem w gierkę, gdzie biegam ludzikiem, zbieram łajno i użyźniam glebę :D

 

Nigdy w to wcześniej nie grałem i o grze nie słyszałem, więc dla mnie miła niespodzianka. Najlepsze jest właśnie to odkrywanie nowych rzeczy. Ustawiłem sobie obóz blisko gniazd tych dużych ptaków, nie są one groźne, bo łatwo im się ucieka, a jaja są bardzo cenne. Raz, że są bardzo syte i dwa, że jak ich nie ugotujemy, to się nie psują ( tak mi się przynajmniej wydaje :) ), więc warto je zbierać na ciężką zimę, do której jeszcze nie doszedłem, ale legendy już słyszałem :D Bo sam jeszcze tam nie doszedłem, za dużo czasami ryzykuję i przez to ginę.

 

Oczywiście to są tylko moje gdybania, specjalnie nie czytam poradników, bo odkrywanie nowych rzeczy jest w tej grze najlepsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja zawsze w pobliżu bawołów i kamieni, takie miejsce wydaje mi się najlepsze bo blisko po surowce, do tego na terenach z kamieniami są ptaki i ich Jaja :-) jak idę w podróż, zawsze trochę jedzenia w kieszeń i wyruszam w poszukiwaniu nowych rzeczy, poza obozem śpię góra dwie noce.

Odnośnik do komentarza

Ja 2 dni nie mogę się oderwać od tej gry xD Doszedłem dziś do 62 dnia i zabili mnie wilcy xD Zrobiłem se fortece i myślałem że jestem bezpieczny, ale jakaś dzika horda przyleciała :P Normalnie się śmiałem jak ginąłem, ale tu miałem dobrą mapkę z wieloma rzeczami pod ręką. Słabo to wykorzystałem przy obronie :P

 

Najlepiej grać i odkrywać wszystko samemu :)

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza

Czarek, juz było gdzieś więc przeklejam tu jest wszystko max git opisane -> http://pl.dontstarve.wikia.com/wiki/Don%27t_Starve_Wiki

 

Własnie mailem pisac jak to sie przed momentem wku&^^łem ze zginąłem (chyba juz 10ty raz!) kiedy to juz mialem wszystko ladnie zaplanowane i osiedlone w dobrej lokalizacji kiedy ptu Drantzell pisze ze zginął na 62 dniu, heh.

 

Ale w sumie i tak przhooyowa sprawa, bo w zasadzie gra wymazuje save'y, wtf? Zaczalem gre i przy rozalaniu kokonu pająków z rozpędu dostał bizon , bo stał obok akurat, wiec final byl wiadomo jaki. Ale mowie sobie ok, wylaczylem gre i wlaczam jeszcze raz, tu co? nic! Samo new game, no kuwa, to co sie stalo z zapisem ktory sie robił jak ostatnio wychodzilem z gry??

Wogole tu sie chyba nie saveuje w takcie, c;'nie?

Edytowane przez humanno
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czarek, juz było gdzieś więc przeklejam tu jest wszystko max git opisane -> http://pl.dontstarve.wikia.com/wiki/Don%27t_Starve_Wiki

 

Własnie mailem pisac jak to sie przed momentem wku&^^łem ze zginąłem (chyba juz 10ty raz!) kiedy to juz mialem wszystko ladnie zaplanowane i osiedlone w dobrej lokalizacji kiedy ptu Drantzell pisze ze zginął na 62 dniu, heh.

 

Ale w sumie i tak przhooyowa sprawa, bo w zasadzie gra wymazuje save'y, wtf? Zaczalem gre i przy rozalaniu kokonu pająków z rozpędu dostał bizon , bo stał obok akurat, wiec final byl wiadomo jaki. Ale mowie sobie ok, wylaczylem gre i wlaczam jeszcze raz, tu co? nic! Samo new game, no kuwa, to co sie stalo z zapisem ktory sie robił jak ostatnio wychodzilem z gry??

Wogole tu sie chyba nie saveuje w takcie, c;'nie?

Po smierci save sie kasuje (chyba ze masz oltarzyk to sie odradzasz). w trakcie gry tez sie savuje, mozesz czasami zauwazyc u gory ekranu mechanizm z jakas linka, jak to wyskoczy to znaczy ze sie sejwuje 

Odnośnik do komentarza

Jaka akce przed chwila mialem, poszedlem na dluzszy wypad po zapasy i materialy, taki dlugi ze mnie dwa dni w obozie nie bylo... Dobra, to wracam, napakowany glownie zywnoscia i miodem. Gdy coraz bardziej zblizalem sie do swojego obozu slyszalem coraz to glosniejsze odglosy jakiegos potwora, dochodze do obozu a tam wszystko otoczone gałkami ocznymi z liśćmi(?) a na srodku jakas cebula xD Ze zdumienia nie zdazylem zrobic sobie ogniska obok bazy i mnie cos zacikalo w ciemnosciach... I teraz pytanie: Kiedy takie niespodzianki sie pojawiaja, jest jakas regulka czy to sa tylko i wylacznie zdarzenia?

Edytowane przez Heavy Deszcz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...