Skocz do zawartości

Don't Starve


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe. Dziwne aż. Prosta ale wciąga cholernie i chce się grać dalej nawet jak się zginęło gdzieś daleko. Jak gram, to zawsze sobie mówię "no dobra, jeszcze ten jeden ostatni dzień".

 

Ja znowu dotarłem do jakiegoś 40-tego dnia. Czekam teraz na drugą zimę.

 

Dobrze jest mieć bizony, albo świnie blisko bazy. Pomijając to, że kupa to całkiem przydatny surowiec, to jak się wbiegnie w nie to bronią Ci tyłka.

Odnośnik do komentarza

Również melduje pomyślnie przeżytą zimę.

Ba, powiedziałbym że to były ferie zimowe :P głód mnie nie sięga, ani an zdrowiu nie podupadam, psycha na relaksie -  na razie ide jak burza ;) głównie dzieki bardzo dogodnej mapie.

 

Teraz nastała wiosna i... tak się zastanawiam co robić :) mam zapewnione zywienie (farmy, susz, giga pole z królikami), opłotowaną działkę, oddalone o 15 sec drogi bizony i teleport. BTW Ostatnio zgubiłem psy przy teleportowaniu, ale kiedy po 3 dniach wróciłem do tego portalu to przywitaly  mnie 2 czekające kundle :P

 

Nie mam za bardzo pomysłu, moze postaram się uhodować jaieś świnki bo mam tylko 1 prosiaka niepodal. Jedno jest pewne - wiecej razy od początku nie będę zaczynał :P

Odnośnik do komentarza

Ja mam plan. Muszę sobie zrobić w końcu jakąś kukiełkę do wskrzeszania. Ostatnio psy dopadły mnie w zimę, kiedy wracałem z 2-dniowej wyprawy na bagna. Przerąbana sytuacja, bo miałem pochodnie, ale nie dały mi nic podpalić, żeby się ogrzać. Padłem, a potem ze świńskiego kamienia ledwo co dobiegłem do obozu i utrzymywałem ogień (bez narzędzi). Co się wychyliłem z obozu to od razu zamarzałem. W tej grze nie znasz dnia ani godziny.

 

Następnym razem obok drugiego świńskiego kamienia zbuduje kamienne ognisko, a w skrzyni wrzucę gorący kamień, czapkę i trochę drewna... Może jeszcze zbroje i włócznie.

 

Psów jest coraz więcej i nie wiem czy jest sens walczyć z nimi samodzielnie. Rozbudowuje kompleks świńskich chatek obok swojej bazy. Świnie pomagają rąbać drewno, pomagają w walce, a kiedy świnia jest sojusznicza i stoisz przy niej, to rośnie samopoczucie psychiczne. Mam na razie 2 i jak robi się ciemno, to przychodzą czasem do ogniska ;D

Z drugiej strony świnie mi nie pomogą jak zrobi się ciemno. Muszę coś wymyślić na taką sytuacje.

Odnośnik do komentarza

Ah. Bazę najlepiej budować w miejscu w którym blisko do bizonów, ale przy norkach królików :)

 

W mojej bazie mam już:

 

9 lepszych farm,

klatkę dla ptaków,

2 budynku upggrade'ujące,

3 suszarnie mięs,

2 lodówki,

5 skrzyń wypełnionych głownie królikami,

2 garnki na robienie żarcia,

piorunochron (cholernie ważna rzecz jak sadzi się drzewa, i jagódki).

2 domki dla świń.

 

+po kilkanaście przesadzonych łopatą krzaków z jagodami, krzaków z gałązkami i trawą. Baza leży na 4 norach z królikami, tak że nie wychodząc z niej mam króliki pod ręką.

 

Z głodu na pewno nie zdechnę :)

Odnośnik do komentarza

 

A tego nie wiedziałem,dzięki :D

Jeszcze gorzej że nigdzie nie ma świnek i nie mam jak zbudować chatki,a w zime się boje ruszać z bazy :P

 

Czasem są takie patyki ze świńską główką na czubku. Jak je rozwalisz młotkiem to dostajesz 2 świńskie skórki.

 

Dobrze wiedzieć, ubiłem chyba z 10 świń i tylko jeden świński tyłek dostałem :P. Co do psów to dobrze jest mieć zawsze przy sobie 1 pochodnie, a gdy słychać, że nadchodzą to zrobić drugą i wtedy nawet w noc można je spokojnie doprowadzić do bizonów. Póki co to gram bez obaw bo mam załączone 2 świńskie ołtarze i 1 amulet życia wykopany z grobu.

Odnośnik do komentarza

2 zimy za mna i co moge powiedziec. brak planu co robic dalej to najwiekszy problem dla mnie. zabezpieczony jestem zarowno pod wzgledem opalu/obrony i zarcia ale dalej nie wiem gdzie isc co robic? w sensie jesli juz sie zabezpieczylismy? budujecie bazy w dalszych zakatkach? kurde jakies rady? najgorzej ze nie wiem jak np znalesc tego slonia co daje trabe do kurtki zimowej ani np jak zrobic papirus etc:/

Odnośnik do komentarza

2 zimy za mna i co moge powiedziec. brak planu co robic dalej to najwiekszy problem dla mnie. zabezpieczony jestem zarowno pod wzgledem opalu/obrony i zarcia ale dalej nie wiem gdzie isc co robic? w sensie jesli juz sie zabezpieczylismy? budujecie bazy w dalszych zakatkach? kurde jakies rady? najgorzej ze nie wiem jak np znalesc tego slonia co daje trabe do kurtki zimowej ani np jak zrobic papirus etc:/

 

Musisz znaleść Koalefanta, najpierw musisz go wytropić inaczej się nie zrespi. Tutaj masz opis co i jak http://pl.dontstarve.wikia.com/wiki/Koalefant?file=Koalefanty_w_ok%25C3%25B3%25C5%2582_Wilsona.png

 

Odnośnik do komentarza

2 zimy za mna i co moge powiedziec. brak planu co robic dalej to najwiekszy problem dla mnie. zabezpieczony jestem zarowno pod wzgledem opalu/obrony i zarcia ale dalej nie wiem gdzie isc co robic? w sensie jesli juz sie zabezpieczylismy? budujecie bazy w dalszych zakatkach? kurde jakies rady? najgorzej ze nie wiem jak np znalesc tego slonia co daje trabe do kurtki zimowej ani np jak zrobic papirus etc:/

Papirus robisz poprzez zrywanie trzciny które znajdują się na terenach bagiennych, czyli ta fioletowa ziemia i macki - ja aktualnie mam 31 dzień, gruba zima, ale zabunkrowałem się koło pola królików i mam chyba z 4 skrzynie ich napełnione + 10 pułapek porostawianych, więc spokojnie przetrwam - jak widze że nadciągają psy to właśnie szybko na bagna i jedna macka załatwia sprawe :) 

 

 

PROTIP - Stawiajce pułapki na dziurach królików zróbcie sobie z 10 sztuk i macie żarła unlimited ammount, bo na drugi dzień króliki wychodzą z nor i wpadają prosto w pułapki.

              - Jak łapiecie króliki to ich nie zabijajcie tylko wkładajcie je do skrzyń żywe to Wam się mięso nie popsuje, jak potrzebujecie coś zjeść to wyciągacie pare królików i gotowe ( no chyba że macie lodówke, ale to i tak                      tylko 9 slotów )

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
Odnośnik do komentarza

No jak wstawisz je żywe to nic im nie będzie, potem po prostu wyciągasz i murder i sobie je upiekasz czy co tam chcesz :) Hehe też sobie tak mówiłem, jak odkryłeś sobie dodatkową postać robota to zacznij nim, weryfikowałem statystyki i możliwe opcje i wyszło że to najlepsza postać w grze ( moim zdaniem ).

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hehe znam jego "mały" sekret :P Ale czy zaliczyć to do plusów czy minusów :D Ale mimo wszystko najbardziej polecam postać robota, nie żebym grał wszystkimi bo jeszcze ich nie odkryłem, ale robot naprawde co do zasobów jedzenia nie potrzebuje dużo 2 marchewki i jagody zaspokajają jego głod, stan psychiczny nie spada wcale + można go upgredować Gearsami co skutkuje wiekszym zdrowiem, stanem psychicznym oraz głodem + jak jest deszcz przyciąga on pioruny jak trafi Cie taki to jestes "naładowany" co daje bonus do movement speed oraz uzdrawia życie + głod, ale psuje stan psychiczny, a i zapomniałbym o tym że swieci się w nocy + nie da się zamarznąć :D

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...