Skocz do zawartości

Hachiko


erix

Rekomendowane odpowiedzi

hachiko_a_dog_s_story_2009_2587_poster.j    hachi-1.jpg

 

Ten film zasługuję na własny temat. Sporo osób na forum już go oglądało, ale pewnie wiele osób o nim nie słyszało, bo to jednak niszowa produkcja.

Jest to remake japońskiego filmu, oparty na prawdziwej historii.

Dzieło na poziomie emocjonalnym robi różne rzeczy z ludźmi , stąd polecam się zapoznać i się sprawdzić czy się nie rozkleicie ;)

 

Jakie znieśliście swój seans ? Ja tak od połowy filmu się zaczelem lamac a pod koniec byla masakra, chwile zajelo mi dojscie do siebie. I tak , to jedyny obraz który mna pozamiatal w taki sposob :(

 

edit: aha no i ZNAKOMITY ost Jana Kaczmarka , do dzisiaj zdarza mi się zasłuchac !

 

HACHIKO-001.jpg

Edytowane przez erix
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Film faktycznie jedzie ostro po emocjach, kij wie jak to z tymi psami jest, bo takie sytuacje często się powtarzają. Osobiście polecam obejrzeć, bo to jest nieprawdopodobna historia, która jednak wydarzyła się naprawdę.

 

Swoją drogą, to ponoć jest ten piesek o którym film opowiada.

 

Hachiko.JPG

Odnośnik do komentarza

Mam jak Pajda, mogę oglądać filmy gdzie umierają ludzie i na ogół nic mi nie jest. Na Hachiko ryczałem jak dziecko, z czego moja kobieta wydawała się mieć niezły ubaw.

 

Pomnik. Hachiko faktycznie stoi w Shibuyi w Tokio, jest popularnym miejscem spotkań. No i pojawia się w gierkach, np. w The World Ends With You na DSa.

Odnośnik do komentarza

płakałem jak dziecko i tuliłem mojego pieska

 

 

 

Ogladalem, ale sie wynudzilem, chociaz historia ciekawa. W Tokio jest pomnik tego psa. 

 

no ty pisałeś przecież, że opyerdoliłbyś psa, mięso jak każde inne. nie dziwne, że sie nudziłeś 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

heh tak jak sie spodziewalem , nie bede jedyny ktory sie obsmarkal i napuchl po tym dziele ...

 

hachiko-dead-umz372.jpeg

 

W Japonii jest kilka pomników Hachiko , ten przy Shibuya jest najbardziej kultowy. Podczas II WS został przetopiony na pociski , po wojnie odnaleziono syna artysty który wykonał statue i która jest tam do dziś.

 

hachiko_statue_by_saxyphone.jpg

Co roku w kwietniu Hachi obchodzi swoje swieto , ludzie przychodza pod pomniki ze swoimi psami i rodzinami. 

W dokładne miejsce na dworcu gdzie przesiadywał Hachi zaznaczone jest odciskiem psich łap.

 

Hachiko w 34/35 przy swoim wlasnym, oryginalnym pomniku:

 

hachiko9.jpg

 

 

 

Co mówi Ken do Hachiego po japońsku w filmie :

 

 It's been a year, hasn't it? I wake up sometimes in the middle of the night and think about Parker. He was a good friend. I understand how you feel. Hachi, my friend, Parker is never coming home. But if Hachiko wants to wait, then Hachiko should wait. You want to wait for him, don't you? Have a long life, Hachi.

 

 

Hachi stoi wypchany w Muzeum w Tokio

 

 

realHachiko.jpg

 

 

 

Aha cały film jest na youtube w hd jesli ktos chce sprobowac sil :)

Edytowane przez erix
Odnośnik do komentarza

Przed chwilą skończyłem oglądać. Chyba na żadnym filmie tak nie płakałem jak na tym(nawet na Nietykalnych płaczę mniej, chociaż za każdym razem). Film fantastyczny, rozśmiesza, daje do zastanowienia, ma fajne przesłanie, ale przede wszystkim wzrusza, aczkolwiek mam małe ale

 

 

myślałem, że będzie to historia jednak z happy endem i gdy Parker zmarł to zrobiło mi się smutno, i nie tylko z powodu samej śmierci fajnego bohatera, ale zwyczajnie nie spodobał mi się ten element filmu. Wolałbym gdyby film w całości pokazywał szczęśliwe perypetie Hachiko i Parkera. Wiem, że to historia oparta na faktach i zmienianie jej fabuły byłoby trochę nie na miejscu, no ale tak się przywiązałem mimo krótkiego czasu do tego duetu, że bardzo ciężko mi było gdy wiedziałem, że przez ostatnie pół godziny już go nie zobaczę. :(

 

Pies jako szczeniak przesłodki, a scena z jedzeniem popcornu po prostu dla mnie mistrzostwo.

 

 

Mimo tego to dalej fantastyczna opowieść, którą polecam każdemu i każdy powinien to obejrzeć, bo mega warto. Żałuję, że odkładałem tak długo z obejrzeniem. Mocne 9/10

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Czyli teraz jak 'się płakało po Hachiko' to jest się samcem alfa na forumku, tak?

No to dzisiaj seans.

 

musimy zrobić top ten filmików na ktorych forumowicze plakali.

 

1. dear zachary - to jest nie do wytrzymania, możesz byc bluberem  a poleci

2. shield - koniec 5 i 7 sezon - tutaj bardziej przybicie

3. metropolis anime

4. krótkie spięcie 2

5. u1IZFmm1.gif

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...