Skocz do zawartości

Gears of War 4


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj poddałem grę definitywnemu testowi, chciałem sprawdzić czy to godny następca Gearsów 2 i 3.

 

Gra zdała test, czemu? Bo podobnie jak przy dwójce i trójce sprawiła że siedziałem przy konsoli do 3 rano prawie.

 

btw. trzeba być ostrym deklem by korzystać ze skinów - nie dość że są arcych.ujowe (gdzie jakieś onyksowe albo chociaż złote pukawki?), to sprawiają że przeciwnik jest widoczny z daleka :dynia: i dobrze wiem że ma wyjętego np. longshota a nie gnashera i wiem jak się zachować. O skinach postaci to nawrt szkoda strzepic ryja, równie dobrze sobie było ustawić permanentny znacznik nad głową "HEJ JESTEM TUTAJ" xD sprzedałem te skiny które miałem i kupiłem za to Bairda w COG i robota w Swarm. Ten drugi fajnie skrzypi jak biegnie :3

Odnośnik do komentarza

Ja jestem juz pod koniec fabuly, wiec napisze opinie z perspektywy czlowieka, ktory nigdy multi w Gearsach sie za specjalnie nie jaral. 

Singiel to dla mnie jeden z najwiekszych zawodow z Ona - ani nie wyglada fajnie (spokojnie moglby pojsc w 60 fpsacha - zwlaszcza patrzac na takie HALO 5, ktore graficznie zjada nowa czesc pudzianow), misje wydaja mi sie jeszcze krotsze, a umieszczenie Hordy w singlu troche na sile. Oskryptowane levele ucieczki

z windy, czy to ze stodoly

wywoluja usmiech politowania,  do tego wszystko na normalnym poziomie trudnosci, czy Hardcore gre mozna przejsc w 7-8h. Jak ktos chce zwiekszyc sobie licznik moze zawsze jak Donsterydo ustawic poziom Insane i przechodzic 1 akt 5h - 17h do 4 aktu moze mozliwe na najwyzszym poziomie.

Jezeli ktos nie czeka z wywieszonym jezorem na kolejne potyczki w multi, by rozczlonkowac przeciwnika na 1000 kawalkow swoim gnusherem to radze sie wstrzymac i wziac gre jak bedzie kosztowala polowe tego co teraz,

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

no....tyle że Halo 5 osiąga ten poziom częstym zbijaniem rozdzielczości, faktycznie jest ultra stabilne 60FPS, ale coś za coś.

GoW4 jest na nowym anrilu jest tak perfekcyjnie zoptymalizowane, że mogę się zgodzić - mogli odblokować klatki w kampanii. 
Widzę to po wersji PCtowej, właściwie wszystkie ustawienia na ultra i 60 klatek na przeciętnym już kompie

swoją drogą - miałem problem z teksturami, niekiedy się nie doczytywały - gra nadal nie otrzymała patcha, ale wiem jak naprawić ten problem :
jeśli masz na karcie graficznej 1 lub 2GB VRAM - to ustaw w opcjach tekstury na medium - i graj tak aż do patcha :P


Co do kampanii - nie kumam jak komuś może się nie podobać grafika, to era 1080p, jak masz rozmazany obraz to daj wyostrzenie w TV / pixel na pixel lub "upscalling"
sam zmieniałem całe ustawienia ekranu dla Uncharted 4 - bo czułem, że gra się po prostu marnuje - podobnie jest z girsami

każdy akt powyżej 1/3 gry moim zdaniem po prostu gniecie jaja i stanowi czołówkę generacji 

 

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Za przeproszeniem, to chyba na głowę upadłeś z tymi odblokowanymik fps w singlu ;) Co komu po skaczących 40 fps. 4 jest najlepiej zoptymalizowaną grą w całej serii.

 

Te smuty isiego to niezły bełkot :D Halo 5 lepsze graficznie, gra by poszła w 60 fps - skąd on te złote myśli bierze :P

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze HALO 5 jest ladniejsze graficznie - nawet efekty swietlne ma na znacznie wyzszym poziomie, do tego mimo dynamicznej rozdzielczosci dziala w 60 klatkach, przeciwnikow na ekranie wcale nie jest mniej, a obszary sa miejscami 10 razy wieksze. HALO 5 chociaz robilo jakiekolwiek wrazenie - w Gearsach trudno znalezc levele ktore nas w jakis sposob zachwyca, a 3/4 gry to korytarz.
Ta gra w ogole jest jakas niedorobiona - przyklad misji bez spoilerow poza warunkami pogodowymi:

biegniemy do jakiegos budynku, ukryc sie przed burza - dobiegamy zalacza sie jakis skrypt, gdzie po uderzeniu pioruna wszystko sie wali. 1 krotka animacja upadajacych cegiel i kolejny akt zaczynamy bez burzy za plecami majac zawalony budynek.

Wyglada to tak, jakby niektore filmy byly wyciete, albo nie chcialo im sie tego konczyc.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ISIS ale ty grasz w gry w czy w grafikę? Stary może wybierz się do muzeum i pokontempluj obrazy to ci przejdzie.

 

 

Ta gra w ogole jest jakas niedorobiona - przyklad misji bez spoilerow poza warunkami pogodowymi:

biegniemy do jakiegos budynku, ukryc sie przed burza - dobiegamy zalacza sie jakis skrypt, gdzie po uderzeniu pioruna wszystko sie wali. 1 krotka animacja upadajacych cegiel i kolejny akt zaczynamy bez burzy za plecami majac zawalony budynek.

Wyglada to tak, jakby niektore filmy byly wyciete, albo nie chcialo im sie tego konczyc.

 

 

 

miałem takie samo wrażenie, z dwa razy, dziwne strasznie.

 

Fabuła jakaś z du/py z leksza, niby to koalicja pokonała locustów więc już nie ma stricte zagrożenia ale budują jakieś miasta fortece z samymi robocikami nie wiadomo na co, do tego jacyś outsiderzy. Ale ok. Zaczyna się pościg z starym Fenixem ok, docieramy do jednego gniazda, do drugiego. GDZIE JEST OD CHU/JA szarańczy, uciekamy, wzywamy wsparcie.... w postaci dwóch mechów i helikoptera xD ŁAŁ ale dobra ciśniemy. Nagle dosłownie z du/py wyskakuje BOSS xD Na(pipi)iamy, zdycha. Ciach, nagle płaczliwa scena przy mamusi i tyle. CO TO (pipi) MA BYĆ xD Mam wrażenie że ta fabuła to skróty myślowe a resztę srol to z trylogii Sienkiewicza trzeba doczytać.

 

 

 

Edytowane przez _K_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dwójka była hardcorowa fabularnie. Motyw ze złamanym psychicznie

Taj'em

, potem do tego jeszcze Dom. Kurde przy tych scenach naprawdę czułem się źle. Widać było załamanie ludzkości. To mi się podobało w Girsach, że ludzie byli przedstawieni skrajnie do.je.bani przez Locusty. Nie ma zasadzie totalnej dominacji, ale do ściśnięcia do kilku ostatnich bastionów, a każda akcja ofensywna była na zasadzie wszystko albo nic i zdarzały się sytuacje "nic". Szczególnie dobrze to było pokazane w książce (choć generalnie nie jest to literatura wysokich lotów).

 

Bonus. Ładna akcja mi wyszła:

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Wczoraj poleciało zakończenie, pograłem też trochę w multi więc czas na podsumowanie:

 

Na plus

- najlepsze fabularanie Gyrosy

- singiel zaraz obok dwójeczki

- mocny i ciężki klimat, taki mix gow1 i gow2

- oprawa graficzna wgniata w fotel, te detale, oświetlenie, design, płynność do tego split na dwóch graczy

- soczysty prze(pipi)isty gameplay, jest znacznie intensywniej niż w poprzednich częściach

- bardzo dobra SI, boty odwalają fajne akcje a nie stoją jak muły

- najlepsze multi tpp 

- nowe bronie i przeciwnicy  :obima:

- co-op

 

Na minus

- tradycjnie akt 1 ssie

- 1/4 gry nawalanie do robotów

- mimo wszystko brakuje kilku skurwieli jak Boomer, Berserker, itd.

- kolorowe skórki

- zakończenie pozostawia niedosyt 

 

 

Przejście gry na normalu jakieś 13h.

 

Mocne  9/10

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mi się nie podobała akcja pościgu, ale nie tylko dlatego, że mogła być lepsza, ale dlatego, że generalnie nie przepadam za takimi sekwencjami w grach. Na szczęście z tego co ograłem, to były tylko dwie podobne akcje, przy czym druga króciutka.

 

Początek IMHO dobry i bardzo spójny z całą linią fabularną, w końcu nie jesteśmy wrzucani w środek konfliktu, jak to było przy pierwszej części, a dopiero poznajemy nowe zagrożenie krok po kroku od początku do końca.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...