Skocz do zawartości

SOMA


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Alien to gra aaa to jest gra za 100 zł. Graficznie są na równi (wiem że dla ciebie to najważniejsze)

 

Klimat podobny ale mi na razie bardziej pasuje ten z somy.

 

Fabuła ciekawsza w somie bo to co w alienie już znałem i nie było zaskoczenia

 

Technicznie alien lepszy tutaj jest kilka babolkow gier indie z wkurzającymi doczytywaniami psującymi imersje.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Ja (pipi)e im dalej w las tym bardziej ta gra jest po(pipi)ona. Pozytywnie oczywiście. Fabuła się rozkręca a potem zawija :D Zaszczucie zmienia się w polowanie na bohatera. Nie ma już zwykłego unikania a trzeba czasem unikać w stylu obcego czyli cały czas chowamy i nasłu(pipi)emy. Plusem jest druga szansa. Jak cię raz dopadnie coś to masz drugą szansę . Poza jednym przypadkiem :>  Jestem chyba w połowie już i gra mnie mocno wciągnęła.

Odnośnik do komentarza

Zaszczucie zmienia się w polowanie na bohatera. Nie ma już zwykłego unikania a trzeba czasem unikać w stylu obcego czyli cały czas chowamy i nasłu(pipi)emy. Plusem jest druga szansa. Jak cię raz dopadnie coś to masz drugą szansę.

 

Ja tylko zapytam, uciekamy/ chowamy sie przed jakimś stworzeniem czy coś?

Mamy jakichś przeciwników?

nie ma żadnych przeciwników. chowamy się ze strachu przed gęstą atmosferą.  :shieeet: :czesc:

 

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Skończyłem i ... wow po prostu wow. Mi się strasznie podobała fabuła a szczególnie koniec. Jedna z tych gier przy których oglądasz napisy bo nie chcesz ich przewinąć (swoją drogą poczekajcie do końca napisów).

 

Klimat ciężki i mocno sugestywny

 

Fabula daje radę do końca

 

Graficznie może się podobać dobra gra świateł

 

Muzyka i voice acting na najwyższym poziomie.

 

 

Jeden minus to loadingi częste na ps4. Jeżeli masz możliwość wyboru graj na pc.

 

Gra na raz. Skończyłem w ok 8-9 h. Grę mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem po kilku godzinach z SOMA. Dobre, mroczne Sci-Fi, fabuła póki co wciąga, aż chce się eksplorować i poznawać historię świata poprzez maile i audiologi. Nie obyło się bez kilku bolączek. Niestety, z horrorem mało ma wspólnego i elementów straszących jest jak na lekarstwo. Zagadek jest mało, a gadatliwy bohater irytuje. Gra mocno zalatuje Bioshockiem, inspiracji nie można ukryć.

 

Czekam na kolejny wieczór, zakładam słuchawki i ponownie zanurzę się w podwodny świat. Aha, gram na PC.

Edytowane przez Czappi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

4 godziny za mną. W pierwszej lokacji zrobiłem burdel w pokoju. Pororzucałem wszystkie kubki, szklanki i inne przedmioty po całym pomieszczeniu. Fizyka przedmiotów taka jak w Amnesii. Gra jest bardzo liniowa. Fabuła intrygująca. Mało który deweloper podejmuje taki temat. Zagadek brak. Zabawy z terminalami nie liczę. Czy straszy? Na pewno przytłacza klimatem. Parę razy podskoczyłem. Dźwięk kapitalny( gram na słuchawkach Genesis v55). Design leveli rewelacyjny. Gra mocno na plus za wyjątkiem głosu( irytuje i psuje klimat) bohatera i optymalizacji . Ta na PC jest bardzo słaba( z tego co czytam na PS4 zresztą też). Gra czerpie z wielu horrorów i to widać, więc dlatego może wydawać się mało straszna. Szkoda jednak tych zagadek i jakiejś większej eksploracji, łącznie z ekwipunkiem.

 

Byłbym zapomniał. Język w grze jest bardzo zaawansowany. Więc, osoby ze słaba znajomością języka niech poczekają na Polska wersje.

Edytowane przez Papaj
Odnośnik do komentarza

Po kilku kolejnych godzinach jeszcze bardziej gęstnieje i coraz większy nacisk położony jest na element znany z Amnesii czy innych gier tego typu - zabawa w kotka i myszkę z goniącym nas stworem. Czy do dobrze? Nie wiem, formuła jest już oklepana i nie przepadam za tym. Sam design monstra jest niezły. Głos bohatera faktycznie irytuje, tym bardziej, że jest strasznie gadatliwy. Co do optymalizacji, jest jak najbardziej okej. Odpalam na laptopie w najwyższych ustawieniach, jedynie rozdzielczość to 720p i śmiga. Oczywiście gram na TV :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...