Skocz do zawartości

SOMA


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Straszy lepiej jak alien? Równa do P.T czy inna jakość? Nie przepadam za residentowym straszeniem typu (pipi) coś wskoczyło przez okno, wolę Silent Hillowe granie klimatem, atmosferą i stopniowaniem napięcia. W Amnesie nie grałem bo to na komputry.

 

 

@EDIT 

Ok, doczytałem wcześniejsze strony, wiem wszystko, nie kłopoczcie się. Idę pić dalej.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gra skończona. Jak dla mnie SOMA to lekki zawód, spodziewałem się raczej horrorowego masakratora, a dostałem przygodówkę sci-fi z elementami straszenia. Klimat jest, fabuła też jest ale zabrakło horroru. Po Frictional spodziewałem się więcej, stąd też moje mieszane uczucia.

 

Kupcie grę jak zejdzie w promocji poniżej 50zł, teraz nie warto. Nic tu odkrywczego nie ma, majtek zmieniać też nie będziecie.

Odnośnik do komentarza
Gość koosa

Gra skończona. Jak dla mnie SOMA to lekki zawód, spodziewałem się raczej horrorowego masakratora, a dostałem przygodówkę sci-fi z elementami straszenia. Klimat jest, fabuła też jest ale zabrakło horroru. Po Frictional spodziewałem się więcej, stąd też moje mieszane uczucia.

 

Kupcie grę jak zejdzie w promocji poniżej 50zł, teraz nie warto. Nic tu odkrywczego nie ma, majtek zmieniać też nie będziecie.

 

Pieprzenie, takiego uczucia grozy, jak w końcówce gry, gdy schodzimy głębiej, nie dał mi żaden horror, nie jest to tani straszak w stylu outlasta, ale genialny wjazd na psychikę wzorem klasyka SH2. Kupcie już, teraz, nie dajcie Frictional zginąć.

Odnośnik do komentarza

Pieprzenie to jest z Twojej strony jak porównujesz SOME do SH2 :/ . Weź...bo obrażasz klasyka.(edit: legendę)

 

Nie twierdzę że SOMA to zła gra, ale horror czy nawet jak SH2 fabularny majstersztyk( który ma już 14 lat)z niego żaden. Ale jak straszy Cię zjazd do "głębin" IMO źle zrobiony to przepraszam. Obejrzyj może odnalezienie Titanica, wrażenia podobne, moze się wystraszysz.

 

Może być też tak, że to ja jestem jakiś wyprany z uczuć, nie odczuwam wirtualnego strachu, nie mam tak jak pacholeciem będąc ochoty wyłacząć konsoli podczas grania. Nie robią mnie jump scenki, nie robi mnie klimat w somie. Ale nie, sobie myślę bo grając w takie PT nadal czułem ten niepokój, klimacik i trochę może strachu. Więc można, i na takie coś właśnie czekam.

 

Szwedem się nie udało, chyba nawet nie próbowali. Inna też sprawa że horrory sci-fi to nie dla mnie, taki dla przykładu pierwszy Dead Space to dla mnie strzelanka, choć niektórzy wielbią ten tytuł jaki wzór horrorowy :ninja:

Edytowane przez .:marioo:.
Odnośnik do komentarza

Pieprzenie to jest z Twojej strony jak porównujesz SOME do SH2 :/ . Weź...bo obrażasz klasyka.(edit: legendę)

 

Nie twierdzę że SOMA to zła gra, ale horror czy nawet jak SH2 fabularny majstersztyk( który ma już 14 lat)z niego żaden. Ale jak straszy Cię zjazd do "głębin" IMO źle zrobiony to przepraszam. Obejrzyj może odnalezienie Titanica, wrażenia podobne, moze się wystraszysz.

Zarówno SOMA jak i SH2 to gry ze świetnie opowiedzianą historią . Jeżeli chodzi o mnie, to lepiej mi sie poznawało historie SOMy niż SH2. Ale ja uwielbiam s-f i to był raczej główny powód. A o tym, że z SOMy słaby horror pisałem juz wyżej. Momenty swoje ma ale po FG oczekiwania miałem znacznie wyższe. Pozostaje mieć nadzieję, że w swojej kolejnej grze, nie zapomną o tym, czym straszyły i wciągały ich poprzednie gry. Kolejnych "walking simulator" na rynku i tak przybędzie. Chociaż SOMA to i tak klasa wyżej niż gry TheChineseRoom ale niebezpiecznie się w pewnych momentach do nich zbliżała.

Odnośnik do komentarza

No może tak być, każdego straszy co innego. Mnie to nie rusza dla przykładu. Ale nie rozumiem że inni odczuwaja te wrażenia inaczej. Co do FG, to zgadzam sie że ich nowa gra, a zwłaszcza debiut na konsolach nie był jakoś spektakularny. Wszyscy spodziewaliśmy się więcej. Przy następnej ich produkcji się długo zastanowię zanim kupię. Po prostu od wirtualnego horroru oczekuję czegoś innego. Ile ludzi tyle gustów.

Odnośnik do komentarza

Dead Space nie było może jakoś wybitnie straszne ale miało parę fajnych motywów - do tego gameplay jak w RE4 i wyszedł hicior. Co do SOMy to nie chcę się wypowiadać bo jeszcze nie grałem ale właśnie fajne jest w tych obecnych horrorach to, że boimy się rzeczy, których nie widać. 

 

PT to już w ogóle jest majstersztyk. Czegoś tak przerażającego i niepokojącego nie widziałem od czasów wspomnianego SH2. 

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

No może tak być, każdego straszy co innego. Mnie to nie rusza dla przykładu. Ale nie rozumiem że inni odczuwaja te wrażenia inaczej. Co do FG, to zgadzam sie że ich nowa gra, a zwłaszcza debiut na konsolach nie był jakoś spektakularny. Wszyscy spodziewaliśmy się więcej. Przy następnej ich produkcji się długo zastanowię zanim kupię. Po prostu od wirtualnego horroru oczekuję czegoś innego. Ile ludzi tyle gustów.

Ja Ci powiem szczerze, że jak zobaczyłem recenzje SOMy i informację o tym, że spłycili gameplay, wyrzucili zagadki z fizyką i ekwipunek, to też gry miałem nie brać ale że wyhaczyłem okazję na GOGu...

 

Nemesis

PT raczej bym zostawił w spokoju. To jest bardziej demonstarcja niż gra, nawet nie demo. Jeden korytarz z czasem lekko zmieniający się. Wątpię, czy utrzymaliby taki klimat, jakby mieli zrobić grę na 20h. Tym bardziej, patrząc jak nieskończoną grą był nowy MGS.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.