Skocz do zawartości

Fatal Frame: Maiden of Black Water


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

 

Serie znam od pierwszej części i jestem jej fanem od wielu już lat, cieszy więc że trzyma się własnego kanonu bo nie wszystko musi sprzedać się w wielu milionach aby być cenionym IP.

Mnie też to cieszy ale jednak WiiU to już totalna nisza i zero szans na jakąkolwiek poprawę popularności bądź dojście do nowych potencjalnych odbiorców.

Jednak sam fakt,że PS3/PS4 jest zdecydowanie więcej daje szanse na większy zysk i powiększenie bazy fanów. Zresztą założę się,że cześć fanów starych części posiada prędzej PS3/4 niż WiiU. No ale skoro prawa do marki ma Nintendo to wypada liczyć na to,że w zalewie tych ich śmiesznych gier z Marianami i resztą pokemonów od Ninny będą wypuszczać kolejne części z serii. No i wydawać je też na zachodzie...

Odnośnik do komentarza

Trochę kiepskie porównanie bo równie dobrze mogę policzyć użytkowników Wii, 3DS'a i Wii U (taki lekki odpowiednik PSV, PS3 i PS4 gdzie dosyć często Japońscy devi wydają swoje produkcje w KKW - vide: najnowszy Dragon Quest Heroes 2) i będzie większy userbase niż PS3/4 a nie oszukujmy się nawet w czasach PS2 seria nie była bardzo rozchwytywana. Owszem była dobra (druga część nawet bardzo dobra) ale zawsze stała w dziwnym cieniu Silent Hill'a i RE. Osobiście uważam iż Ninny nie kupiło by praw do marki gdyby nie chciało jej wydawać na Zachodzie. Fakt z 4-rką zaliczyli wpadkę i moim zdaniem do dziś jest to fail ale remake PZ2 na Wii, Spirit Camera i obecny PZ: Maiden of Black Water to kąski niczego sobie (szkoda tylko iż zrezygnowany z pomysłu zrobienia remake'a pierwszej części na 3DS'a a zamiast tego wydano Spirit Camera). A wpadka Wii U raczej nie była zamierzona, wyszło jak wyszło, przynajmniej Ninny przyznaje się do błędu iż źle ocenili hype na takowego gamepada.

Odnośnik do komentarza

Mi tam ten Metroid kostium bardziej podoba się od tych strojów kąpielowych. Zasłyszałem tylko, że przez cenzurę zawalili jedną scenę w grze, która nie ma takiej mocy jak w oryginale. Może to tylko plotka...

 

Tak czy siak to nie pierwszy raz kiedy Nintendo coś psuje, w Project Zero 2 Remake na Wii wycięli prawie wszystkie fajne stroje, zabawne jest to, że ja w PZ2 grałem tak dawno temu na PS2 i wtedy nikomu nic nie przeszkadzało, teraz tak :)

Odnośnik do komentarza

Powiedz mi co ma wspólnego hiszpańska edycja z Hiszpańskimi napisami na pudełku itp. skoro i tak nasze rodzime sklepy mają deal z Angielskimi hurtowniami/wydawcami itp. Pamiętam że swego czasu Xenoblade na Wii również został dość ograniczony zwłaszcza w wersji z limitowanym pro controllerem tak jednak jakoś Ultima bez problemu przysłała mój egz. bez opóźnień. We Francji czy Anglii jak porwano/ukradziono ciężarówkę pełną limitowanej edycji Splatoon również bez problemu swój egz. otrzymałem. Zacznę się bać jak nasze rodzime sklepy takie rzeczy podadzą oficjalnie a na razie na to się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza

http://kotaku.com/psa-fatal-frame-might-not-fit-on-your-wii-u-1738094264?utm_campaign=Socialflow_Kotaku_Facebook&utm_source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow

 

Trzeba będzie robić miejsce, bo z tego co pamiętam to nie będzie u mnie tyle. Swoją drogą mega głupota, nie dość że instalacja to jeszcze pobieranie pliku, czyli co? Mamy kolejne PS4/XBO nagle? :reggie:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

 

Widziałem na e-shopie, że 30-tego ma być dostępny trial zawierający prolog i 2 pierwsze rozdziały :) Rayos, czy jest to materiał na jakąś godzinkę grania? :)

Bo tak się kupuje te grę :-) triala a do niego unlock na resztę.

 

Prolog z pierwszymi dwoma chapkami to spokojnie godzina gry :-)

 

To super :) W końcu jakieś porządne demo na WiiU :) 

Odnośnik do komentarza

A jakieś nowe duchy się po drodze nie pojawiają żeby nie było cały czas tak samo? Pytam bo w dwójce praktycznie co rozdział jest nowy duch i z każdym jednym walczy się inaczej. Co do tych punktów to jest podobnie + backtracking.

Odnośnik do komentarza

Pojawiają się nowe, ale rzadko, a i tak najwięcej walczy się z tymi samymi. Walka prawie zawsze sprowadza się do jednego, czekania na atak, żeby zrobić shutter chance czy jak to się tam zwie. Czasem trzeba trochę inaczej atakować. Backtracking trochę meczy. Mam nadzieje, ze w niedziele skrobne recenzje, bo już mam opóźnienie

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko iż na razie żaden sklep nie oferuje Rodea the Sky Soldire first print edition bo śledzę od lat tą produkcję i wersja na Wii jara mnie cholernie ale ma być dostępna tylko w pierwszych wydaniach wersji na Wii U ;/ 

 

 

Co do Project Zero to pewnie będzie godnym konkurentem Xenoblade'a i Skyward Sworda z padami które potrafią śmigać po 600zł xD (aczkolwiek Zelda SS częściej dobija do 360zł a Xeno powyżej sześciu stówek). I Rayos widać że seria jest nie dla Ciebie, skoro podawałeś iż nie lubisz się bać to mogę się założyć że ani serii RE ani SH w latach świetności nie przechodziłeś więc o typowym backtrackingu dla każdej z serii wiedzieć nie mogłeś. Dla mnie jako fana PZ od części pierwszej w ogóle nie smuci, widziałem troszkę gameplayu i 5-tka ma prześliczne lokacje zwłaszcza w pomieszczeniach wypełnione mnóstwem bibelotów oddanych bardzo szczegółowo a jak widać czego sam docenić nie potrafisz. Aż dziw bierze że backtracking jest sam sobie nie równy i w takim Metroidzie czy kiedyś Castlevanii nikt złego słowa nt. temat nie powiedział a dzisiaj backtracking jest gorszy od nawet masy bugów czy dropów animacji..... 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...