Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to zdecydowanie za wczesnie na takie rozmowy, narazie to ludzie nawet nie wiedza jak pvp robic bo jeszcze nikt nigdy mnie nie najechal, a to jak sie system przyjmie i co mozna z nim robic wyjdzie w praniu. Juz widzialem tematy o jakis niebianskich arcane rzeczach ktore sie sprawdzaja na pvp i znacznie urozmaicaja rozgrywke albo dodaja nowe movesety, wiec poczekamy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie ta gra troche denerwuje. Nawet nie poziomem trudnosci, tylko tym takim cheesem. Chcesz zebrac zbroje na cmentarzu? Jakas pustka cie wsysa i wyrzuca w powietrze. Idziesz przez korytarz? Jakis ziomek albo pies wyskakuje z dupy. To nie jest rowna walka. Ech...

 

Natomiast sama gra bardzo mi sie podoba. Jest ciezko, jest motyw eksploracji, jest wyzwanie. Mega sie ciesze, ze nie posluchalem i kupilem ;) Obecnie latam z Saw Spear +2 i jest moc.

 

Pytanie - jak mam rozwijac statystyki postaci? Mam bardziej pakowac w sile, czy zwinnosc, czy moze w zycie albo stamine? Nie mam pojecia jakie sa pozniej wymagania odnosnie statow do broni, ale wyczytalem ze ponoc bronie skaluja sie ze statami? Ktos moglby wytlumaczyc?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kazda bron inaczej sie skaluje z danym statem, jedna ma skalowanie od skill, inna od strength, jeszcze inna od obydwu. Do tego niektore maja od Arcane lub Blooditnge lub mixy  (ale zaleznie od rangi, masz po prawej w dole oznaczenia od E do S oraz ikonki wskazujace z ktora statystyka jest scaling). Przy ulepszaniu broni skalowanie moze ulegac zmianie na lepsze (np z D na C itp). Im lepszy scaling, tym wiekszy dmg bo bron czerpie ze statu w jaki scaluje.

 

Najbezpieczniej na poczatku dodawac w Vitality i troche w Endurance, bo te staty zawsze sie przydaja. To czy STR czy SKILL czy i nny stat zalezy czego bedziesz declowo uzywal. Sa tez tak zwane quality weapons ktore czerpia korzysc z obydwu statow i mozna ladowac obydwa np.

 

Sprawdzic co robi dana statystyka mozna poprzez wcisniecie w menu R3 i najechanie kursorem w celu zobaczenia wyjasnienia.

 

O ile sie nie myle tak sie przedstawiaja capy na statystyki:

 

 

VITALITY: Soft 30, Hard 50
ENDURANCE: Soft is 40, beyond that there aren't any significant gains.
STRENGTH: Soft 25, Hard 50
SKILL: Soft 25, Hard 50
BLOODTINGE: Soft 25, Hard 50
ARCANE: Soft 25, Hard 50

 

 

 

Przed Softem dany atrubut za kazdy punkt daje duzy plus, przy osiagnieciu soft capa ilosc ta z kazdym dodanym punktem jest juz mniejsza, gdy po hard capie prawie nie widac roznicy dalej dodac w ten atrybut. Przyklad calkiem wyimaginowany zeby wyjasnic, dajac Vitality do levelu 30 za kazdy punkt powiedzmy dostajesz 40hp, po progu soft cap bedzie to juz np tylko 20hp za punk, a po hard cap juz tylko 5 hp.

 

Tak to mniej wiecej dziala, jak gdzies napisalem glupote to prosze mnie poprawic.

 

To czy str czy skill to sprawa indywidualna, ja sam jestem nie zdecydowany i juz 3 razy zmienialem target przez co mam 20 skill i 20 str i czekam az znajde wiecej broni i bede wkoncu mogl podjac decyzje.

Odnośnik do komentarza

Ja poerdole.... nie idźcie za niebieskim światłem

 

Czemu? :notsure:

 

A propos, skonczylem questa pobocznego dla kruczycy, masarka ta ostatnia walka...

typek w katedrze mnie z pistoletu na 2 strzaly sciagal, tym razem ona nam nie pomagala bo ...

cala we krwi lezala na ziemi przed wejsciem

 

 

 

W nagrode dostajemy:

rune na postac oraz odznake za ktora mozna kupic jej sprzet.

 

 

Oraz:

wku*wia mnie to pisanie w spoilerach :Coolface:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...