Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to albo ślepy jestem albo nie wiem ki ch*j wodę mąci ale nie mogę nic znaleźć na ten temat :D

Sprawdź to

 

Lokacja: aby dołączyć do tego przymierza, musimy wykonać zadanie dla Eileen. Najpierw trzeba spotkać ją przy wejściu do ścieków w Centralnym Yharnam, gdzie należy z nią porozmawiać. Zadanie można rozpocząć podczas drugiego spotkania tuż przy wyjściu z kaplicy w Rewirze Katedralnym. Musimy najpierw otworzyć przejście do Arcykatedry. Po zrobieniu tego wracamy do Eileen, a następnie idziemy do lampy w Rewirze Katedralnym, skąd na piechotę przechodzimy do Grobowca Oedona. Pomagamy zabić jej cel. Następnie musimy zabić Roma, Tępego Pająka, jednego z obowiązkowych bossów. Potem kierujemy się po schodach w stronę Arcykatedry, gdzie znów spotkamy Eileen. Zleci zabicie nam kolejnego tropiciela wewnątrz Arcykatedry. Po wykonaniu zadania staniemy się Tropicielami tropicieli. Jeśli chcemy dołączyć do tego przymierza, musimy uważać na dwie rzeczy. Po pierwsze nie wolno pominąć nam żadnego spotkania i musimy zabić obydwa zlecone przez Eileen cele. Jeśli jednak pominiemy któreś spotkanie, zadanie nie zakończy się pomyślnie. Druga rzecz, na którą trzeba uważać, to aby nie uderzyć jej przez przypadek w trakcie walki z tropicielami. Jeśli tak się stanie, stanie się wroga

 

http://www.pssite.com/poradniki-1601-poradnik__bloodborne.html?page=1

Odnośnik do komentarza

Beast Claw zawsze jest w Ailing Loran z tego co mi wiadomo.

Po zjechaniu pierwszą windą powinny być drzwi po lewej lub po prawej, jeszcze przed pierwszą latarnia i właściwą częścią tego piętra. Jak dokładnie przeszukasz, to w skarbcu (pomieszczenie z paroma skrzyniami i zazwyczaj jednym mobem ich broniącym), w jednym z tych właśnie kufrów powinno być BC.

 

Jeśli nadal masz problemu to pod tym linkiem znajdziesz Glyph Code na dungeony w których BC jest na pewno - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1k4GzUMm4-PdLK_mzkMpEdb7cOf5_mdV15tR9G0w2mbA/htmlview?usp=sharing&sle=true

 

Dzieki, znalazłem i był dokładnie tam gdzie piszesz. Z innej beczki: da się w lochach przywołać pomoc dzwonkiem? Jestem w tym z połową życia na 3 poziomie i z pomocą poszłoby znacznie szybciej.

Odnośnik do komentarza

Akurat w tych lochach coop na wiele się nie zda - kompan ma tylko 30% energii. Samemu, wbrew pozorom, aż tak trudno nie jest. Dasz radę. Ten loch tylko wydaje się być trudniejszy. Taki trik psychologiczny bo niby mało energii a w rzeczywistości mobki słabsze ataki mają a bossowie po kilku próbach są przejrzyści niczym źródlana woda.

Odnośnik do komentarza

:Xenon  zgadza się, problem w tym, że do tej pory szło mi tam całkiem nieźle, ale Amygdali to ni hu hu rozgryźć nie mogę. Jej atak dosięga mnie nawet jak stoje kilka metrów obok niej i bierze mnie tym na hita. No nic, trzeba próbować, może jakoś pójdzie.  

 

A jeśli teraz ją zostawię w spokoju i pójdę na ng+ to postępy w lochach, kielichy i itemki zostaną i będę mógł z nią walczyć od momentu gdzie skonczylem? Porobiłbym coś innego, bo lochy troche mnie już znudziły. Mam nadzieję, że już ich mało zostało do odpowiedniego achievementa.

Odnośnik do komentarza

Akurat Amygdalę można zrobić całkiem prosto, chociaż niespecjalnie szybko.

 

 

Trzymaj się na spory dystans - laserek itd. łatwo uniknąć. Poczekaj aż obiema łapami wali w ziemie, podbiegaj i dwa strzały w głowę. Powtarzać do skutku.

W drugiej fazie, trzymaj się blisko nogi - walniesz dwa/trzy razy, odskoczy od ciebie, podbiegasz, walniesz dwa/trzy razy itd. do skutku, nawet cię nie dotknie wtedy.

 

 

Przynajmniej ja tak to zrobiłem. Inni wolą całą walkę trzymać się nóg, ale DMG wtedy jest tak niski, że szkoda czasu.

W pierwszej fazie pomaga rozwinięty Hunter's Axe lub Threaded Cane, bo przydaje się większy zasięg. 

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Pierwsze przejście Blooda za mną. 42,5h ( z czego pewnie ze 39h grania). Ostatni boss dał mi w kość, aż się nauczyłem go parować.

-równy poziom miejscówek

-dobry klimat

-zmiany w mechanice walki

-muzyka

-chyba tylko jeden jRPGowy boss

grzybek

 

-fajowskie bronie

-design większości przeciwników

 

 

Na minus:

Dwa największe to praca kamery i bicie przez ściany, co w tego typu grze jest konkretną wtopą i wiąże się z kolejnym minusem czyli. ledwie poprawną stroną techniczną.

-system leczenia- wolę 5 fiolek bez konieczności farmienia (niby szybko to wpada, ale polowanie na fiolki w dalszych etapach gry trochę mnie męczyło)

-większość bossów mało ciekawa

-Demon nadal lepszy pod względem klimatu, a Dark pod względem rozbudowy i złożoności, sporo rzeczy zostało wyciętych (i nie zastąpionych niczym nowym) a część się pojawia, ale w znikomych ilościach i jest ot tak (frakcje)

 

 

9- i najlepsza, nowa gra na PS4 (łącznie z multiplatformami)

Odnośnik do komentarza

Demonsy pod względem klimatu nie mają nawet startu (choć Tower Of Latria i Valley Of Defilement były blisko). No ale do tego trzeba po prostu lubić klimaty Lovercrafta. Na (nie tylko) ostatniego bossa zayebiście sprawdzało się combo

pistolet do stunowania + visceral attack.

Nie wyobrażam sobie walki bez tego zagrania. 

Odnośnik do komentarza

-system leczenia- wolę 5 fiolek bez konieczności farmienia (niby szybko to wpada, ale polowanie na fiolki w dalszych etapach gry trochę mnie męczyło)

Zły sposób obrałeś jeśli chodzi o końcówkę gry.

Najlepiej jest nie farmić fiolek, a krew, w Loft Middle - jeden run na świniaki i możesz kupić 99 fiolek, przy okazji zbierając parę po drodze. Całość zamyka się w kilku minutach.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

W jaki sposób interpretujecie właściwe zakończenie?

W ramach uznania dla Huntera Przedwieczni obdarzyli go nowym życiem jako jeden z nich? Pomimo niszczenia dzieł ich kultu i ich samych? (Amelia, Córka Kosmosu, Moon Presence) Czym w takim razie była instytucja tropicieli? Czy nie powinna być nie sojusznikiem, a wrogiem Kościoła?

 

 

Przed premierą głośno było że akcja ma miejsce w tym samym świecie co DeS, po setkach lat od czasów powtórnego uśpienia

Old One

Może coś przegapiłem, ale czy poza obecnością

Patches The Spider i brakiem magii wywołanej zapomnieniem w DeS sztuki soul art

(które mogą być zresztą tylko puszczeniem oka w stronę fanów pierwowzoru) cokolwiek na to pewnie wskazuje?

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Na filmiku, który ostatnio wrzucałem było to podane, z tym że ciężko wziąć to za jednoznaczny dowód, a nie kolejne puszczenie oka w stronę fanów.

 

Od 6.33 pojawia się za to kwestia słynnego tekstu z DeS, który pojawił się w wersji alpha - ale został usunięty w pełnej wersji.

Swoją drogą znalazła się tam także całkiem ciekawa analiza dotycząca przyczyny zasłanianych oczu zarówno przez npc jak i część bossów. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...