Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

dzieki WrednyPL za wyrozumiałość. W sumie to rzeczywiście prozaiczne pytania to bardziej wołanie o słowa wsparcia i małe tipy które zachęcą do grania, niż konkretną pomoc. Nie chce za wiele googlowac, aby nie zobaczyc za dużo. Otkrywanie tej gry jest fascynujące Z czymś podobnym jeszcze nigdy się nie spotkalem. Gra potwornie mi sie podoba, ale wydaje mi sie niesamowicie trudna. Klimat Yharnam mnie zabija ale dzieki temu wiem że żyje :)

 

Gra z początku faktycznie wydaje się trudna, ale wystarczy po lokacjach poruszać się z ostrożnością, szukać skrótów i zapalać lampy a nie będzie tak źle. Obejrzyj to zobacz jak działa mechanizm parry itp 

 

 

btw ten filmik powinneń być przypięty na pierwszej stronie :yao:

 

Potem pamietaj o pakowaniu postaci na pierwszy rzut dodawaj w życie i stamine oraz siłę (chociaż to zależy jaką broń masz) bo zależnie od attribute bonus mozesz skalować broń z daną statystką aby zadawać więcej obrażeń (na obrazku jest hunter axe, który najlepiej skaluje się z siłą własnie - literka B bo skala jest podana od S/A/B/C/D/E) no i zbierając bloodstone shardy możesz podnosić staty broni w hunter's dream przy stole obok dziadka na wózku

 

erSoaIr.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Doczłapałem do

Niewidzialnej wioski Yahar'gul

i z czystym sumieniem mogę przyznać jej tytuł, póki co, najbardziej s(pipi)ysyńskiej lokacji w grze.  :angry:  Nie dość, że przeciwników na pęczki i nawet głupie psy wydają się być nienaturalnie dokokszone, to jeszcze co kawałek stoją te

babki z dzwoneczkami, które wszystkich respią 

No co to była za udręka, Boszzz. Jak już udało się dotrzeć do bossa, to okazał się on prostszy niż dojście doń od lampy po zgonie, padł za trzecim razem.

 

Znalazłem tam

klucz do górnej katedry i małego tonitrusa, pokonałem też trzech łowców

Mam nadzieję, że już po nic nie muszę się tam wracać  :/

 

Teraz chyba pora na górny rewir, bo na takie Cainhurst chyba jestem jeszcze za cienki. Zaraz przy lampie dopadły mnie te dwa

pająkowate stwory

i pokazały, gdzie moje miejsce. A później obok, atakami zaspamowały mnie jakieś przerośnięte robale. 

 

A, no i załatwiłem w końcu huntera w Archikatedrze. Axe ulepszony na +9 był tym, czego mi widocznie wcześniej brakowało.  ^_^

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Doczłapałem do

Niewidzialnej wioski Yahar'gul

i z czystym sumieniem mogę przyznać jej tytuł, póki co, najbardziej s(pipi)ysyńskiej lokacji w grze.  :angry:  Nie dość, że przeciwników na pęczki i nawet głupie psy wydają się być nienaturalnie dokokszone, to jeszcze co kawałek stoją te

babki z dzwoneczkami, które wszystkich respią 

No co to była za udręka, Boszzz. Jak już udało się dotrzeć do bossa, to okazał się on prostszy niż dojście doń od lampy po zgonie, padł za trzecim razem.

 

Znalazłem tam

klucz do górnej katedry i małego tonitrusa, pokonałem też trzech łowców

Mam nadzieję, że już po nic nie muszę się tam wracać  :/

 

Teraz chyba pora na górny rewir, bo na takie Cainhurst chyba jestem jeszcze za cienki. Zaraz przy lampie dopadły mnie te dwa

pająkowate stwory

i pokazały, gdzie moje miejsce. A później obok, atakami zaspamowały mnie jakieś przerośnięte robale. 

 

A, no i załatwiłem w końcu huntera w Archikatedrze. Axe ulepszony na +9 był tym, czego mi widocznie wcześniej brakowało.  ^_^

 

Dla mnie całe Cainhurst było znacznie prostsze niż Yahargul.

Jednak w Yahargulu da się ogarnąć cały temat tylko trzeba wiedzieć gdzie są babki z dzwonkami i je w pierwszej kolejności eliminować.

 

Dużo tez zależy od poziomu postaci - prostsze lokacje sprawiały mi więcej problemów, kiedy nie grindowałem lv. niż te trudniejsze w których już byłem dopakowany.

 

Obecnie siedzę na kielichach, farmię ritual blood (4) żeby stworzyć kielich gdzie można dostać "szpon" :)

Odnośnik do komentarza

No ja musiałem bo w większości przypadków tylko przekręcałem wajchę i od razu leciałem do bossa, nie zwiedzałem.

Ale spoko już wyfarmiłem i zdobyłem tego szpona - fajny ale muszę teraz farmić kolejne itemy, żeby go na +9 podbić ;<

Te głębsze kielichy zwiedzam już dokładniej więc ritual blood 5 mam już całkiem dużo :).

 

Dopakowałem już siłę, wytrzymałość i witalność - co w następnej kolejności najlepiej?

Te itemy co zużywają silver bullety i wymagają arcane są dobre?

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

pistolet zawsze jest głównie do parry wiec whateva dude

arcane jesli chcesz pobawic sie innym typem broni, ale skoro juz masz np. cos pod str/ skill, można to również odpuscić

trzymaj się zestawu str, skill, stamina, hp. jesli pokonałes bossa w Hemwick i zwiedziles jego lokację, wspieraj znajdowanymi "perkami"

Odnośnik do komentarza

Ale są itemy, które się ustawia pod kwadrat (które zużywają SB) i żeby ich używać muszę mieć określoną ilość Arcane - chodzi mi o to czy warto się tym tematem zajmować?

 

Pokonałem już wszystko co się dało oprócz ostatniego bossa z kielichów i z fabuły. Znajdowane perki czyli te runy? No to je mam ale muszę pozbierać i uzupełnić kolekcję bo, niektóre mam na niższych levelach.

Odnośnik do komentarza

 

 

Jestem zaraz po zabiciu  Blood starved beast. Otworzyły mi się drzwi na prawo przy lampie i tam poszedłem (ameli dalej nie zabiłem, bo nie kupiłem klucza, chce tam dojść ale nadal nie wiem jak xd ). Dotarłem do wiezy. Wszedłem na samą górę ale tam były tylko zamknięte drzwi. Jak je otworzyć? Zszedłem też na sam dół i dotarłem do wioski, gdzie zabiła mnie zjawa i obudziłem się w Unseen Village, zjawy mnie tam rozkładają w tym więzieniu. Jak zyć teraz? Co robić?

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Jestem zaraz po zabiciu  Blood starved beast. Otworzyły mi się drzwi na prawo przy lampie i tam poszedłem (ameli dalej nie zabiłem, bo nie kupiłem klucza, chce tam dojść ale nadal nie wiem jak xd ). Dotarłem do wiezy. Wszedłem na samą górę ale tam były tylko zamknięte drzwi. Jak je otworzyć? Zszedłem też na sam dół i dotarłem do wioski, gdzie zabiła mnie zjawa i obudziłem się w Unseen Village, zjawy mnie tam rozkładają w tym więzieniu. Jak zyć teraz? Co robić?

 

 

 

 

te drzwi otworzysz jak w unseen village znajdziesz klucz, ale to dopiero później w grze, teraz możesz znaleźć lampę w katedrze i uciec albo walczyć dzielnie jak mężczyzna w tym wycinku wioski, jaki masz do dyspozycji

 

Odnośnik do komentarza

sugeruję wrócić do unseen vilage potem bo teraz to Cię roz(pipi)ą. Jak zaczynasz na dole w celi zasuwaj na samą górę schodami i potem za plecami masz lampę. Co do tego miejsca gdzie roz(pipi)ał Cie ten co Cie porwał. Trzeba tam przejść do końca tej ulicy potem w lewo (można ominać gościa z workiem alejką po lewej) i prosto aż do windy. Potem wylądujesz na dachu zaraz za bramą którą możesz otworzyć dzwignią

Odnośnik do komentarza

cleric za pierwszym, starved beast za pierwszym, amelia za pierwszym, wiedzma za pierwszym (tu byl smiech) jedynie osławiony ojczulek dał w kośc bo padł dopiero za 4 razem, w fazie bestii jest przegięty. 

 

czyzbym zaczynał być coraz lepszy w souls-like, po skonczeniu ds3? :))

 

zresztą bloodborn wydaje się latwiejszy, postac jest jakby szzybsza i zwinniejsza, uniki są bardziej skuteczne

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

 

sugeruję wrócić do unseen vilage potem bo teraz to Cię roz(pipi)ą. Jak zaczynasz na dole w celi zasuwaj na samą górę schodami i potem za plecami masz lampę. Co do tego miejsca gdzie roz(pipi)ał Cie ten co Cie porwał. Trzeba tam przejść do końca tej ulicy potem w lewo (można ominać gościa z workiem alejką po lewej) i prosto aż do windy. Potem wylądujesz na dachu zaraz za bramą którą możesz otworzyć dzwignią

 

OK. Ale ja już nie mam gdzie iść. Znaczy mam na pewno, ale nie wiem gdzie.

Jak nie Unseen to gdzie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...