Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pewien czas sie wahalem czy takiego lewego konta z gra nie kupic, ale tylko przez moment. Zastanowilem sie i postanowilem, ze nie bede swoimi pieniedzmi wspieral zwyklych mafiozów, zlodziei i przestepcow, ktorzy kradna dane i kase z kart kredytowych, a potem staraja sie to "legalnie" wyprac. Ci co sprzedaja to na allegra sa - jak to ktos slusznie zauwazyl- zwyklymi paserami i slupami.

Edytowane przez Czezare
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Inna sprawa - z allegro, używki (MASA używek) ta kasa też płynie do twórców? czy do kieszeni kontrahenta? ale jestem czysty, bo pudełko? nie konto?  :reggie:

obrót używanymi grami jest legalny, paserstwo nie. taka różnica ;)

 

Bansai - taki przykład. masz konsole, na niej swój profil. kupiłeś sobie gierkę. twój brat/padre/chomik też ma swoje konto. jeżeli je ustawisz na tej konsoli jako domowe, to też będzie miał dostęp do tej gry. takie rodzinne granie można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

ale wiesz że teraz to się nie rozchodzi o formę a o to, skąd i z czyjego hajsu są nabijane te lewe konta? używki są legalne a twórcy lepiej lub gorzej radzą sobie z nimi. cała ta dyskusja rozbija się o to, że kupując takie konta które są nabite kradzionym hajsem jesteś zwykłym paserem. jakkolwiek byś tego nie usprawiedliwiał czy argumentował to nie zmieni faktu że pomagasz w nielegalnym obrocie.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze allegro powinno dodać nowy filrt w wyszukiwarce - stan: nowa, używana, wersja cyfrowa. Chciałem sobie właśnie zobaczyć jaką gierkę kupić na ONE'a i od razu w ryj dostałem kurva 20 ofertami Automat,  Automat,  Automat,  Automat,  Automat,  Automat,  Stwórz własny zestaw 2, 3, 4  :facepalmz: i jeszcze ta ilość sprzedanych sztuk, to mnie najbardziej rozpierdala w tej sytuacji, że ludzie myślą że wszystko jest takie legalne.

 

Gadałem raz z kumplem i mówił mi że kupił sobie gierkę za pół ceny na allegro i poleca, powiedziałem mu że tak naprawdę ktoś płaci za to pełną cenę, usłyszałem tylko od niego : Serioo? Po czym dwa tygodnie później kupił cyfrową kolekcjonerkę Destiny wartą 430zł Growy śmieć. :/

Edytowane przez Krizz
Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem, oszustwo na korporacji która tylko czyha na to by wyciągnąć od Ciebie pieniądze to dalej kradzież, ALE ta sama korporacja gdyby miała tylko Ciebie w ten sposób oszukać tylko po to by słupki w Excelu były wyższe , nie zawahała by się. Co więcej ceny w Polsce są dużo bardziej niż nieuczciwe. Taka myśl mi przeszła: skoro są w stanie zablokować dostęp do Xbox video po tym jak wykrywają Twoje IP, to dlaczego cena nie będzie dostosowana do polskich warunków (zamiast 270 zł to niech to będzie 150 zł za cyfrówkę z możliwością gry tylko na polskim IP(np. taka licencja na grę tylko w Polsce, chcesz wyjechać i grać z a granicą? dopłacasz parę złotych do LICENCJI MIĘDZYNARODOWEJ). Wtedy cena jest konkurencyjna do pudełka. A co do przedsiębiorczych januszy. Kiedyś usłyszałem ( w sumie to już prawie powiedzenie) " Jeżeli Unia Europejska chce sprawdzić czy jakąś dyrektywę da się obejść, wprowadza się ją w Polsce" Jesteśmy krajem kombinatorów, szukamy luk prawnych. Uważam to za naszą narodową cechę a nie wadę. Dlaczego się pytacie ? Ponieważ gdy już zachodnie kraje się rozleniwiły i pozwoliły korporacjom rządzić swoim życiem, my potrafimy się przeciwstawić i ugrać coś dla siebie. Jesteśmy trudnym klientem (wiem bo pracuje z ludźmi), ale to wszystko sprowadza się do zarobków. Proszę tylko nie piszcie , że ktoś mało zarabia to jego wina. Niestety , kiedyś ktoś się zgadzał na najniższą krajową i teraz młodzi zdolni zbierają żniwa. Zęby zarabiać więcej w 90% przypadków są dwie drogi --> (   )*(   ) , albo  nie do końca zgodne z prawem działania przeciw klientom ;) Podsumowując- nikt by nie kupował takich kont gdyby nie było zapotrzebowania, a Microsoft by przemyślał kwestie cen. Bo granie na konsoli nie może być dobrem luksusowym. Wydaje mi się również , że "małomiętcy" nie są teraz w pozycji do banowania  i tak małej ilości klientów w porównaniu do konkurencji. na x360 ok. ale n łoniaku niestety muszą iść na ustępstwa. W ogóle to słyszałem inną teorie na temat skąd te gry pochodzą. Mianowicie są to gry zakupione legalnie , ale transakcja na paypal jest anulowana, a MS nie może usunąć gry zakupionej cyfrowo. Słyszał coś ktoś o tym ?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Panowie, czy jeśli korzystanie z usługi Live jest obecnie ograniczone, w tym wypadku są to zakupy i używanie zawartości, może to być przyczyną, iż nie ma na tą chwile możliwości pograć online w niektóre gierki? W moim przypadku jest to NBA 2k15. Przy odpaleniu wyskakuje info o braku połączenia z netem, i tak już od dobrych paru dni, a może tygodnia.

Edytowane przez iDAK
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Panowie, czy jeśli korzystanie z usługi Live jest obecnie ograniczone, w tym wypadku są to zakupy i używanie zawartości, może to być przyczyną, iż nie ma na tą chwile możliwości pograć online w niektóre gierki? W moim przypadku jest to NBA 2k15. Przy odpaleniu wyskakuje info o braku połączenia z netem, i tak już od dobrych paru dni, a może tygodnia.

 

Jeżeli jest to jedna konkretna gra, to raczej coś z serwerami wydawcy. Jakby to była kwestia Live, to by dotyczyła wszystkich gier jdnakowo.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Moim skromnym zdaniem, oszustwo na korporacji która tylko czyha na to by wyciągnąć od Ciebie pieniądze to dalej kradzież, ALE ta sama korporacja gdyby miała tylko Ciebie w ten sposób oszukać tylko po to by słupki w Excelu były wyższe , nie zawahała by się. Co więcej ceny w Polsce są dużo bardziej niż nieuczciwe. Taka myśl mi przeszła: skoro są w stanie zablokować dostęp do Xbox video po tym jak wykrywają Twoje IP, to dlaczego cena nie będzie dostosowana do polskich warunków (zamiast 270 zł to niech to będzie 150 zł za cyfrówkę z możliwością gry tylko na polskim IP(np. taka licencja na grę tylko w Polsce, chcesz wyjechać i grać z a granicą? dopłacasz parę złotych do LICENCJI MIĘDZYNARODOWEJ). Wtedy cena jest konkurencyjna do pudełka. A co do przedsiębiorczych januszy. Kiedyś usłyszałem ( w sumie to już prawie powiedzenie) " Jeżeli Unia Europejska chce sprawdzić czy jakąś dyrektywę da się obejść, wprowadza się ją w Polsce" Jesteśmy krajem kombinatorów, szukamy luk prawnych. Uważam to za naszą narodową cechę a nie wadę. Dlaczego się pytacie ? Ponieważ gdy już zachodnie kraje się rozleniwiły i pozwoliły korporacjom rządzić swoim życiem, my potrafimy się przeciwstawić i ugrać coś dla siebie. Jesteśmy trudnym klientem (wiem bo pracuje z ludźmi), ale to wszystko sprowadza się do zarobków. Proszę tylko nie piszcie , że ktoś mało zarabia to jego wina. Niestety , kiedyś ktoś się zgadzał na najniższą krajową i teraz młodzi zdolni zbierają żniwa. Zęby zarabiać więcej w 90% przypadków są dwie drogi --> (   )*(   ) , albo  nie do końca zgodne z prawem działania przeciw klientom ;) Podsumowując- nikt by nie kupował takich kont gdyby nie było zapotrzebowania, a Microsoft by przemyślał kwestie cen. Bo granie na konsoli nie może być dobrem luksusowym. Wydaje mi się również , że "małomiętcy" nie są teraz w pozycji do banowania  i tak małej ilości klientów w porównaniu do konkurencji. na x360 ok. ale n łoniaku niestety muszą iść na ustępstwa. W ogóle to słyszałem inną teorie na temat skąd te gry pochodzą. Mianowicie są to gry zakupione legalnie , ale transakcja na paypal jest anulowana, a MS nie może usunąć gry zakupionej cyfrowo. Słyszał coś ktoś o tym ?

 

Doczytałem te brednie do połowy i odpadłem.

 

Po pierwsze primo, ceny gier są bardzo niskie i od 20-30 lat są na poziomie 60$, a to, że w Polsce są ludzie, których na nie nie stać, to już nie problem producentów. Zawsze gdzieś na świecie kogoś nie będzie na coś stać, a dla setek milionów ludzi dobrem luksusowym w dalszym ciągu jest chleb.

 

I poczytaj sobie o dyrektywach jako źródle prawa w UE i państwach członkowskich, bo od tekstów "Jeżeli Unia Europejska chce sprawdzić czy jakąś dyrektywę da się obejść, wprowadza się ją w Polsce" oczy krwawią.

Odnośnik do komentarza

Przykładem dla Ciebie niech będą żarówki 100W które nagle przestały być żarówkami a podgrzewaczami:) rozumiesz teraz? A co do cen to jest ta sama sytuacja co z cena paliwa. Nie proporcjonalna jest cena do zarobków w Polsce i w Niemczech. A jezeli chcesz sprzedawać cos w krajach biedniejszych to musisz zejść z ceny. Do tej pory nie rozumiem dlaczego cyfrówki są takie drogie.

Odnośnik do komentarza

Przykładem dla Ciebie niech będą żarówki 100W które nagle przestały być żarówkami a podgrzewaczami:) rozumiesz teraz? A co do cen to jest ta sama sytuacja co z cena paliwa. Nie proporcjonalna jest cena do zarobków w Polsce i w Niemczech. A jezeli chcesz sprzedawać cos w krajach biedniejszych to musisz zejść z ceny. Do tej pory nie rozumiem dlaczego cyfrówki są takie drogie.

Może dlatego że nasz ukochany kraj jest mniejszością nie liczącą się na wykresach i nie ma najmniejszego powodu aby sobie tyłka zawracać. 

Niestety mamy to w genach zakorzenione z dziada pradziada że jesteśmy postrzegani przez zachód jak motłoch który kradnie kombinuje gwałci itp........ Ale czy to nie prawda? 

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Przykładem dla Ciebie niech będą żarówki 100W które nagle przestały być żarówkami a podgrzewaczami:) rozumiesz teraz? A co do cen to jest ta sama sytuacja co z cena paliwa. Nie proporcjonalna jest cena do zarobków w Polsce i w Niemczech. A jezeli chcesz sprzedawać cos w krajach biedniejszych to musisz zejść z ceny. Do tej pory nie rozumiem dlaczego cyfrówki są takie drogie.

 

To Ty najwidoczniej nie rozumiesz. Ta sama żarówka stała się "podgrzewaczem" w każdym innym kraju UE. Teraz łapiesz?

 

I nikt nie będzie polaczkom sprzedawać żadnych dóbr taniej tylko dlatego, że jesteśmy biedniejsi. Jak na grę z kosztami i potencjalnym zarobkiem przypada cena 60$ to będzie w podobnej cenie wszędzie, tym bardziej, że mamy swobodny przepływ towarów i zaraz by się zaczęło masowe ściąganie tańszych gier produkowanych w Polsce na rynki zachodnie, a żeby to zatrzymać to trzeba by było wprowadzić blokady regionalne już na poziomie każdego kraju, a nikt przy zdrowych zmysłach by tego nie chciał.

Odnośnik do komentarza

 

Panowie, czy jeśli korzystanie z usługi Live jest obecnie ograniczone, w tym wypadku są to zakupy i używanie zawartości, może to być przyczyną, iż nie ma na tą chwile możliwości pograć online w niektóre gierki? W moim przypadku jest to NBA 2k15. Przy odpaleniu wyskakuje info o braku połączenia z netem, i tak już od dobrych paru dni, a może tygodnia.

 

Jeżeli jest to jedna konkretna gra, to raczej coś z serwerami wydawcy. Jakby to była kwestia Live, to by dotyczyła wszystkich gier jdnakowo.

 

Musiałem trochę ruszyć mózgownicą. To, że jestem za NAT'em, to wiem, ale w przypadku grania na PS4 nie było z tym problemów. Jak się okazuje problem pojawił się w Xboxie. Przekierowanie portów w routerze rozwiązał problem.

Odnośnik do komentarza

Ale mi w żadnym wypadku nie chodzi o pelny produkt jakim jest gra na nosniku fizycznym, bo krąży ona miedzy ludźmi i można kupic ja taniej jak cyfrówkę jak się szybko przejdzie i sprzeda. Chodzi mi o takie rozwiązanie (zakladajac ze nastąpi koniec dystrybucji na fizycznych nośnikach: Mam do wyboru rodzaj gry z ograniczeniem do grania na jeden konsoli w jednym kraju np. za 65% wartości pelnego produktu, a produkt pelny jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza

 

Przykładem dla Ciebie niech będą żarówki 100W które nagle przestały być żarówkami a podgrzewaczami:) rozumiesz teraz? A co do cen to jest ta sama sytuacja co z cena paliwa. Nie proporcjonalna jest cena do zarobków w Polsce i w Niemczech. A jezeli chcesz sprzedawać cos w krajach biedniejszych to musisz zejść z ceny. Do tej pory nie rozumiem dlaczego cyfrówki są takie drogie.

 

To Ty najwidoczniej nie rozumiesz. Ta sama żarówka stała się "podgrzewaczem" w każdym innym kraju UE. Teraz łapiesz?

 

I nikt nie będzie polaczkom sprzedawać żadnych dóbr taniej tylko dlatego, że jesteśmy biedniejsi.

 

Wiesz jakoś gierki na PC sprzedają taniej, a i sprzęty elektroniczne są dużo tańszę niż niektórych krajach europy więc to też nie jest do końca tak jak myślisz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...