Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej denerwuje, że jak człowiek szuka jakiś gier na allegro to 40 do 80% aukcji to lewe konta z grami.

 

MS powinien z tym zrobic porzadek. Niech dadza bana na konta a jesli bedzie sie powtarzac to wtedy ban na konsole.

 

 

To nic, ale jak zaraz bedzie okres swiateczny to wtedy janusze sie dorobia fortuny z tych aukcji.

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

Skrobnąłem taką mini-recenzję dedykowanego Headsetu Stereo do Xboxa One.

 

uggcn73k4vsl.jpg

 

Sprzęt jest świetnie zapakowany, jak zresztą każdy dodatek do platformy Microsoftu. Ma swoje unikalne, zielone pudełeczko w którym znajdziemy ładnie opakowane słuchawki, a pod nimi specjalny kabelek USB przeznaczony do podłączenia kontrolera i panel sterujący słuchawkami wczepiany do pada. Przed pierwszym uruchomieniem słuchawek, musimy skorzystać z kabelka i zaktualizować oprogramowanie w padzie. W innym wypadku headset nie będzie działać. Całość trwa (w zależności od łącza) do 2-3 minut i przebiega bez żadnego problemu.

 

Na pierwszy rzut oka widać, że skorzystano z materiałów dosyć wysokiej jakości. Słuchawki są dobrze spasowane, nie skrzypią, nie piszczą, mają oczywiście regulację wysokości. W górnej części okala je skóra wypełniona gąbką (niezwykle przyjemną w dotyku), a bezpośrednio przy głośnikach znajduje się połyskujący materiał, łatwo zbierający kurz i odciski palców (zapewne też podatny na zarysowania). Same słuchawki skonstruowano z delikatnego materiału, który po dłuższej zabawie nie poci uszu, jest przewiewny i miły w dotyku (dobrze się trzyma ten sprzęt w łapach, chociaż to żaden tam model z wysokiej półki). Urządzenie zakrywa całe ucho i dobrze wycisza zewnętrzne odgłosy. Świetnie i wygodnie leży na głowie.

 

vrnfs91z4jor.jpg

 

Słuchawki nie mają własnej baterii. Są zasilane bezpośrednio poprzez kontroler (co według mnie jest wspaniałym rozwiązaniem) i dzięki temu niewiele ważą, co sprawia, że nie czujemy ich ciężaru podczas grania i nie są uciążliwe po pewnym czasie. Mikrofon jest sprytnie schowany wewnątrz zabudowy, wyciąga się go jednym ruchem palca, a dodatkowo (oprócz wysokości) możemy wyregulować odległość od twarzy. Same słuchawki (co możecie zobaczyć poniżej) są zauważalnie większe od dołączonego do zestawu, dedykowanego headsetu.

 

hjyqbahvs7dl.jpg

 

Słuchawki wykorzystują własny panel sterujący z wejściem mini-jack. Możemy dzięki niemu kontrolować poziom głośności rozmowy lub dźwięków z gry. Po lewej stronie decydujemy, które źródło ma większy priorytet poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku. Dzięki temu jesteśmy w stanie całkowicie wyciszyć albo rozmówcę albo grę i odpowiednio dopasować poziom obydwu do naszych preferencji. Działa to intuicyjnie i sprawnie, przyciski chodzą w delikatny sposób, a całość zawsze mamy pod ręką.

 

3g6bk408l8bo.jpg

 

Same słuchawki odtwarzają dźwięki w technologii stereo. Brakuje tutaj systemów 5.1 czy 7.1, ale nie możemy tego oczekiwać w cenie 200 zł. Swoją rolę spełniają bardzo dobrze. Obsługują zakres częstotliwości od 20Hz do 20.000Hz. Dobrze odtwarzają niskie i wysokie tony. Dźwięk jest bardzo czysty bez żadnych przesterów, nie piszczy i nie szumi. Grając w Call of Duty doskonale słyszymy z której strony do nas strzelają. Bez problemu wychwycimy kierunek z którego dochodzą kroki. Granie nabiera nowego znaczenia, szczególnie w pierwszym Halo, kiedy doskonale słychać (świetny zresztą) odgłos przeładowania giwery w akompaniamencie tej genialnej muzyki, a wokół nas szereg wystrzałów dobiegających z różnych stron. Do tego rozmówcę gdzieś na pierwszym planie (po odpowiedniej kalibracji). Nie ma żadnych skaz, brakuje też zlewania się dźwięków w jeden. Rozmowę słychać świetnie, głośno i wyraźnie. Musimy jednak pamiętać by nie ustawić jej zbyt głośno, bo może dojść do tego, że osoba po przeciwnej stronie będzie słyszeć samą siebie. Nie mogę mieć wielkich wymagań od sprzętu za taką cenę, ale mam porównanie do headsetu Sony - 7.1 Gold dedykowanego PS4. Tam wysokie tony nieprzyjemnie piszczały w uszach, brakowało basów, a niektóre dźwięki były wyraźnie piszczące lub niemal przeszywające (jak odgłosy wystrzałów - nieprzyjemne). W przypadku urządzenia Microsoftu nie spotkamy się z takimi problemami. To duży plus.

 

2iiflszh3goo.jpg

 

Headset łatwo zbiera odciski palców, ale nie są one szczególnie widoczne. Kabel wykonano w nieplączącej się technologii. Po podłączeniu słuchawek do kontrolera musimy pamiętać o wyciszeniu telewizora, bo będzie on odtwarzać dźwięk w tym samym momencie. Chwilowo pograłem w nich w Advanced Warfare i ukończyłem pierwszą część Halo, a już mogę powiedzieć, że będę zakładać je regularnie. A kiedy ktoś wskoczy do grupy, wtedy wystarczy szybko wyciągnąć mikrofon i możemy rozmawiać.

 

c7xzkn1lutes.jpg

 

Świetny zakup, dobre jakościowo urządzenie za przystępną kasę (bo oceniam je przez pryzmat jakości do ceny), które spełnia swoje zadanie wystarczająco (a nawet lepiej, nie spodziewałem się cudów, a dostałem bardzo dobry sprzęt). Użytkowanie nie jest męczące, słuchawki są lekkie wobec czego nie czujemy, że mamy je na głowie. Dobrze wyciszają dźwięki otoczenia. Panel sterujący znajduje się mega wygodnie tuż pod palcem, a mikrofon schowany bezpośrednio w środku. Kabel jest na stałe przytwierdzony do obudowy. Mocno polecam! Nie wiem na jak długo wystarczą zwykłe baterie w połączeniu z tymi słuchawkami, ale podejrzewam, że będzie to przynajmniej kilkanaście godzin.

 

Odniesienia ogólne do konkurencji usunięte, nie chce tutaj kreować ewentualnych wojenek.

Edytowane przez Maciomaniak
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Straszną nieprawdę pan pisze o sonowskich Goldach, panie Maciomaniak. Wysokie tony nigdy nie piszczały, a niskie odpowiednio poeszczą uszy. Absolutnie dłużej niż 6h działają - co najmniej na 12-13h grania po pełnym naładowaniu. a moi rozmówcy po drugiej stronie nie mieli problemów ze zrozumieniem mnie. Słabo chyba ich używałeś, albo trafiłeś na wadliwy egzemplarz. Jest też opcja, że w ogóle ich nie używałeś, bo kłamstwo na kłamstwie siedzi. A teraz ludzie będą to czytać i ktoś jeszcze uwierzy w ten stek bzdur.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

No coz, moi rozmówcy mnie w ogole nie słyszeli w tych słuchawkach i musiałem dalej używać sznurowki.

Może z kolei to Ty trafiłeś na jakiś genialny egzemplarz, nie wiem.

 

Ta opinia nie będzie fachowa tak poza tym, bo nie jestem specjalistą, nie recenzuje słuchawek na co dzień, czy urządzeń audio, tylko skrobnalem coś więcej na temat zakupów, ale faktycznie, wstawki dotyczące konkurencji są tu zbędne w tym temacie ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Otóż to. Gdybyś skupił się na recenzji sprzętu bez zbędnych porównań, byłoby git. Może po prostu miałeś mic walnięty w Goldach. Mam kilku ekolegów z tymi słuchawkami i z każdym się normalnie komunikowałem.

 

Znając moje szczęście, mogło tak być. Pierwsza PS4 była wadliwa, to może i słuchawki też :/

Odnośnik do komentarza

Ja używam Goldów od premiery i złego słowa o nich nie powiem, może prócz tego że trochę uszy się pocą, przy dłuższym graniu. Nie ma to jak ocena produktu sony, przez fanboja xo :)

 

Cholera, każdy zwrócił uwagę na to, że pisnąłem złe słówko o słuchawkach konkurencji, nie o to mi chodziło :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...