Jump to content

Gotham


Zeratul

Recommended Posts

 • 4 weeks later...
 • Replies 325
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • 2 weeks later...

podoba mi sie to info, że cały sezon ma być wypełniony red herringami co do tożsamości jokera (przedstawią kilka potencjalnych postaci które mogę się w niego przekształcić), żeby ew. przedstawić go w sezonie drugim.

 • Upvote 1
Link to comment

Dwie nowe osobistości zawitają do Gotham w pierwszym sezonie:

Gotham-to-feature-Hugo-Strange-and-Harve

 

“Hugo Strange is going to pop up because we’re going to start dealing with how Arkham was created and why Arkham was created in the way that it was so, yeah, absolutely. It’s a season 1 thing because in our telling of it the way Arkham was created and the why and how is one of the causes of the particular criminal climate in Gotham that allowed Batman to happen. “The revolving door of Arkham is both a brilliant narrative device because it allows you to — you don’t have to kill people off, you can just put them in cold storage — but if you’re telling the story from the start you kind of have to explain, ‘What the f***? Why don’t you make that place a place people don’t escape from?’ We’re going to explain why it is the way it is and Hugo Strange is a big part of that.”
 • Upvote 1
Link to comment
 • 2 weeks later...
 • 3 weeks later...

Czteroczęściowy preview ukazujący charakterystykę postaci, prace za kulisowe, efekty specjalne i design miasta. Preview zawiera fragmenty z trailerów (+ komentarz twórców i aktorów) z kilkoma nowymi fragmentami z serialu ale raczej pozbawione mocnych spoilerów.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Xjn_n4ixpMo

https://www.youtube.com/watch?v=8oI_P4xGURY

https://www.youtube.com/watch?v=cDDVY9aqh34

 

Samo Gotham jest świetnie zrealizowane. Takie połączenie komiksowego miasta z wizją Burtona jak i Nolana. Są gobliny, obskurne zaułki, mrok, dym ale wszystko usytuowane w nowoczesnym mieście. Świetnie to wygląda.

Edited by Farmer.
Link to comment
 • 4 weeks later...

Osobiście dałbym 3,5. W końcu to tylko pilot...

 

+: duet Gordon + Bullock; Pingwin; Fish Money i Falcone. Hinty dotyczące wojny gangów w Gotham jak i sam klimat miasta do cna skorumpowanego ( przez chwilę się bałem że znowu będzie to Chicago od Nolana). Muzyka też bardzo fajna

 

-: Jako że pilot to mam wrażenie że trochę wszystko było za szybko przedstawiane, w tym kiepskie wprowadzenie Riddlera i Ivy, których tak szczerze można było by zastąpić kimkolwiek i nic nie zostało by stracone.

 

 

Flash > Gotham > Constantine jeśli chodzi o piloty.

Link to comment

Ok zaliczyłem pilota. Jakiś wielkich niespodzianek nie było bo 3/4 odcinka widziałem w zapowiedziach. I mam podobne przemyślenia do Kalela. Start jest bardzo solidny. Dobrze nakreślone postacie (przede wszystkim Pingwin). Samo miasto też klimatyczne choć oczekiwałem nieco mroczniejszej wersji. I mam wrażenie jakby wydarzenia niezbyt wpływały na miasto. Nie ma tego połączenia z szarymi mieszkańcami Gotham. Tak jakby całość wpływała tylko na posterunek i mafię. Ale liczę na to, że proroctwo Cobblepota się spełni i ulice spłyną krwią. Popieram też tezę jakoby zbyt wiele chcieli wcisnąć na dzień dobry. Edwarda i Ivy mogli zostawić na później. Sporo easter-eggs. "4th & Grundy" jest fajną nawiązką. Co ciekawe chyba ujawnili pierwszego z "jokerów". Komediant w klubie Fish. Podobno Joker sam zaczynał jako komediant w którymś z komiksów.

Ale to wciąż tylko pilot. Wszystko się okaże w następnych odcinkach. Jak na razie jest dobrze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...