Skocz do zawartości

Gotham


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie no, jedynym fajnym motywem z finału była Psycho Barbara.

No i jeszcze pokazali wreszcie co się dzieje w łepetynie Riddlera.

Poza tym to słabe akcje strasznie, ale za to mocno namieszali w kanonie

(Bruce w wieku 12(!) lat odkrywający (pewnie) Batjaskinię(!), którą zbudował jego stary(!))

 

Shitstorm na imdb obecny motzno :reggie:

Odnośnik do komentarza

To ta jaskinia zostala zbudowana? Zawsze myslalem ze ona tam zwyczajnie byla, a on potem dorobil sobie tam centrum dowodzenia.

 

Tzn ja miałem na myśli, że skoro stary Wayne tam działał (pieron wie co tam robił), to już jakiś konkretny wystrój ma.

Dlatego napisałem Batjaskinia a nie jaskinia.

Odnośnik do komentarza

Nie no, jedynym fajnym motywem z finału była Psycho Barbara.

No i jeszcze pokazali wreszcie co się dzieje w łepetynie Riddlera.

Poza tym to słabe akcje strasznie, ale za to mocno namieszali w kanonie

(Bruce w wieku 12(!) lat odkrywający (pewnie) Batjaskinię(!), którą zbudował jego stary(!))

 

Shitstorm na imdb obecny motzno :reggie:

 

A to oni nie stworzyli alternatywnej linii? (w jakimś wywiadzie tak czytałem). Nie jestem fanem faceta w rajtuzach, ale czy przypadkiem

Catwoman nie spotkała się pierwszy raz z Batkiem gdy byli już dorośli? Czy Fish w ogóle jest częścią canonu?

 

 

Mi ta policyjna drama się bardzo podoba. Te zepsute, pełne porytych zwyroli miasto zwyczajnie przyciąga.

 

O ile Gordon jest dość drętwy to Bullock jest świetnie poprowadzony. Serialowa interpretacja Pingwina jest znakomita, co przyznają nawet fani uniwersum. Człowiek Zagadka, Joker i Dwie Twarze też mają potencjał, choć tylko pierwszy się uaktywnił. 

 

Co do Seliny

 

czy ona nie była do pewnego momentu złoczyńcą w cyklu?

 

Odnośnik do komentarza

selina działa na pograniczu, niby jest złodziejką, ale lokalnej społeczności pomoże. aktualnie villain na sto procent i ma pod sobą cały półświatek Gotham, a killer croc to jej przydu.pas :). fish wymyślili na potrzeby serialu.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

 

Nie no, jedynym fajnym motywem z finału była Psycho Barbara.

No i jeszcze pokazali wreszcie co się dzieje w łepetynie Riddlera.

Poza tym to słabe akcje strasznie, ale za to mocno namieszali w kanonie

(Bruce w wieku 12(!) lat odkrywający (pewnie) Batjaskinię(!), którą zbudował jego stary(!))

 

Shitstorm na imdb obecny motzno :reggie:

 

A to oni nie stworzyli alternatywnej linii? (w jakimś wywiadzie tak czytałem). Nie jestem fanem faceta w rajtuzach, ale czy przypadkiem

Catwoman nie spotkała się pierwszy raz z Batkiem gdy byli już dorośli? Czy Fish w ogóle jest częścią canonu?

 

 

Mi ta policyjna drama się bardzo podoba. Te zepsute, pełne porytych zwyroli miasto zwyczajnie przyciąga.

 

No to piszę, że 'mocno namieszali w kanonie' i to się tyczy całego sezonu.

 

Niech kombinują jeszcze bardziej, serio, potem DC wcielą universe Gotham do którejś Earth, jak to zrobili ze Smallville.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Obejrzalem caly sezon w tydzien, robiac czasami nawet po 4-5 odcinkow dziennie. I jestem zadowolony. Ot, przyzwoity, acz nie wybitny serialik w jednym z moich ulubionych uniwersow. Bo, nie oszukujmy sie, to caly czas jest swiat Batmana, prosty i klarowny gdzie dobzi walcza ze zlymi, a tylko czasem strony zmieniaja miejsce. Taki klimat indian i kowbojow, tyle, ze tu mamy policjantow i zlodziei. Ale, wracajac do sedna.

 

Za kazdym razem, przez wszystkie 22 odcinki, jak widzialem, ze Jada jest wymieniana w napisach poczatkowych nie moglem dojsc kogo gra. Az po zakonczeniu calosci spojrzalem na google i okazalo sie, ze to byla Fish xD. Tak jak ktos pisal wyzej, wiedzialem co to za aktorka i kojarzylem ja najbardziej z rola w Matrixie a tutaj nie do poznania. No coz.

 

Nie udalo mi sie wylapac cameo Husha, dopiero Masorz rozjasnil mi umysl. Ale czy zauwazyliscie w scenie gdzie pierwszy raz Dent i Gordon spotykaja sie i prokurator pokazuje cos na projektorze, staje w jego swietle w ten sposob, ze jedna polowe twarzy ma jasna a druga ciemna? Nie wiem czy to byl tylko zbieg okolicznosci, czy taki smaczek specjalnie tam umieszczony.

 

Nie rozumiem tez tego czemu pierwsza laska Gordona miala na imie Barbara. Czy ten fakt bedzie mial wplyw na pozniejsze iminie corki Gordona? Czy bedzie mial on dziecko z ta laska co poznal w Arkham? I czy postac psycho Barbary (z serialu) byla kanoniczna i czy ona faktycznie zrobila to swoim rodzicom, czy ten typek?

 

Ktos sie pytal gdzie byl pierwszy robin i ze pewnie byl dopiero niemowleciem. A moze po prostu jego starymi bedzie ta para z odcinku o cyrku czyli Grayson i ta panna od klaunow?

 

Joker mnie nie zaskoczyl. Jak tylko zobaczylem ryzego wiedzialem, ze to on. Ale twist w sali przesluchan byl niezly, tego sie w sumie nie spodziewalem.

 

Czy w serialu byl dr Hugo? Ja nie przyuwazylem.

 

Enigma zayebisty.

 

Poison Ivy = Ivy Pepper? Slabo.

 

Cat - slabo.

 

Alfred z SAS - spoko, zayebisty akcent, ale troche brakowalo tej manierowosci staruszka.

 

Anhel z Dextera - bardzo spoko.

 

Falcone - ultra spoko.

 

Pingwin - zayebisty.

 

Mlody Wayne - no nawet.

 

Gordon i Bullock - dobrze, jednak do Gordona musialem sie przyzwyczajac.

 

Dupa serialu:

 

1. Barbara

2. Archwium

3. Wtyczka Mooney

 

 

Odnośnik do komentarza

Erin Richards jest niesamowita, ma w sobie coś takiego co mnie bardzo bierze

 

erin-richards.jpg

 

:s159:

 

Co do Alfreda, no to do bycia dziadziowatym jeszcze mu trochę brakuje, sam aktor jest koło 50tki.

Hugo Strange'a nie było.

 

Ja przed drugim sezonem odświeżam Batman TAS, tam też jest Dent jeszcze przed przemianą w Dwie Twarze :cool:

A tej połówki twarzy w cieniu nie zauważyłem sam.

Odnośnik do komentarza

A motyw psycho Barbary? I w ogole tej postaci jako inspiracji dla Wyroczni? I czy ona zabila czy raczej ten pieknis? Jakies teorie?

 

 

TAS tez chce powtorzyc, ale najpierw dokoncze KnightFall bo dojechalem do polowy i jakos zaprzestalem. Potem pewnie cos z NEW 52 i "zapychacze" Millera.

 

A mam jeszcze Origins do ogrania, ale to na swieta bo i sama akcja dzieje sie w wigilie :banderas: Pozniej jak go.wnoszrotejszyn 4 stanieje bedzie B: AK. Jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Barbara Keen z Gotham (pewnie względem komiksów tego nie zmienią) jest 

 

UWAGA SPOILERY Z KOMIKSÓW O BATKU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w przyszłości ex-żoną Jima oraz matką ich dzieci, rodzonego Jima Juniora oraz przybranej córki Barbary, która to zostanie kiedyś Batgirl i potem wyrocznią.

 

Myślę, że ten psycho epizod znajdzie kiedyś odbicie w ich synu, który jak wiemy (no chyba, że nie wiedziałeś Mejm) też będzie miał psychopatyczne okresy i nawet trafi do Arkham.

 

 

 

A pomijając komiksy, to nie pamiętam sceny w scenę, ale było powiedziane wprost, że zabiła ich i jeszcze miała z tego przyjemność.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki Masorz, tego nie wiedzialem. Akurat w KnightFall jest jakas tam zona Gordona ale nie wiedzialem kim ona naprawde jest, ot po prostu zona Gordona co sie o niego martwi.

 

 

Co do zabojstwa. W serialu jest to wlasnie niejednoznacznie pokazane. Najpierw mamy scene w salonie starych gdzie stoi otepiala Barbara z lalusiem, on wyciaga noz i rusza w strone starych a ona zostaje w kadrze (czyli nie widzimy co dzieje sie z innymi w tej scenie). Pozniej widzimy ja w uje.banej krwia sukience kiedy wpadaja tam G i B. Nastepnie duzo pozniej, w rozmowie z nowa dupa James'a wyjawia, ze to ona zabila starych i sprawilo jej to przyjemnosc, i ze ten psychol co ja wiezil dostrzegl "to" w niej, w domysle swoj poznal swego. Wiec jest 3:1 za tym, ze to jednak ona, ale 100% nie ma.

Odnośnik do komentarza

Spoko, mogło się pojebać, bo czasem ludzie nie wiedzą albo zapominają, że Barbary Gordon są dwie.

Zresztą przez te 75 lat Batka było już tyle kombinacji na postaciach/ich związkach ze sobą i retconów, że Moda Na Sukces wysiada.

Ja osobiście 'uznaję' to co działo się dopiero od lat 80tych.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ok, wymęczyłem sezon. Tak na szybko to słabo z przebłyskami na coś fajnego było. Pingwin w świetnie wykreowany. Zdecydowanie najlepsza postać. Barbary to niestety nie mogę przetrawić od początku sezonu. Coś mi w niej nie pasuje. To jak gra

(pipi)niętą

też jakoś mnie nie przekonało. Młoda Selina początkowo intrygowała ale zbyt gwałtowne są te jej wyskoki (zła/dobra). Bruce też niestety słabizna. Postać w ogóle niepotrzebna. Jeśli już to przydałby się jakiś mocny punkt zaczepowy. Court of Owls idealnie by pasował. Nie w tym sezonie może w kolejnym. Falcone i Maroni dobrze obsadzeni. Ich wojenka była jednym z najlepszych motywów. Przyszli rezydenci Arkham nawet fajni. Nygma, Zsasz, Dent, Jerome xD... Tylko gdzie był

Zsasz gdy Falcone był na celowniku?

Hugo Strange miał być w tym sezonie. Nie wiem czemu zrezygnowano. Foxa mało.

Ogólnie oczekiwałem więcej od serialu. Wiem, wiem to FOX i debile w zarządzie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

:xboss: Ktoś tu chce ukraść show Pingwinowi. Może wreszcie będzie sens oglądać serial zwłaszcza, że Court of Owls jest bardzo prawdopodobne:

 

“Yeah, absolutely, [i’m interested]. I won’t say that it’s part of – I don’t even want to say that, because I don’t want to spoil part of the story. The Court of Owls is deep, deep, deep Gotham mythology. The comic book fans know about it, but I would suspect the larger audience is not so familiar. We sometimes have to make a distinction between the ‘Nolan-era Batman movie fans’ and the comic book fans. It’s not that they’re two separate audiences, just that there are two levels of engagement. Court of Owls is very much deep DC mythology.”

 

 

“We are absolutely going to explore that world down the line. Looking at the longevity of the show, we have to hold some cards back, we can’t just throw all of the elements, all of the story at once. The Court of Owls is a brilliant conceit that will absolutely be part of our storytelling. I just won’t tell you when.”

 

Chociaż z drugiej strony to samo było w zeszłym roku z Pingwinem. Prawda, Oswald kradł czas antenowy ale jaka reszta serialu była wszyscy wiemy  :reggie:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...