Skocz do zawartości

Terminator universe


Rekomendowane odpowiedzi

I kij z tym, i tak pójdę. Byłem na wszystkich w kinie (nawet jak kiedyś było w mniejszym kinie 1 i 2), i pewnie się zawiodę. Bo te najlepsze sceny, zwłaszcza te "nadpisane" z jedynki pewnie zobaczyłem w trailerach (zwłaszcza w tym teraz ostatnim z T-1000 udającym Camerona), no ale tradycja zobowiązuje. Terminator pozostanie jednym z tych ciekawych uniwersów, które zostały popsute przez zbyt ambitnych reżyserów którym nie chciało się nawet książek poczytać...

Odnośnik do komentarza

No mówiąc "ambitni" mam na myśli takich co wolą za dużo kombinować, wymyślać dziwactwa, albo w ogóle odchodzić od kanonu jak McGinty Nichol w Salvation, gdzie np. z T-600 zrobił jakiegoś 2 metrowego brute'a z minigunem, a jak wiadomo T-600 to były pierwsze infiltratory pokrywane gumą. Dziwne by taki kolos z minigunem nie wzbudzał podejrzeń. Ale to tylko jeden z wielu kwiatków z Salvation.

 

Co do książek, to głównie miałbym na myśli serię T2 od Stirlinga, czy trylogię Kroniki Johna Connora od Blackforda (które notabene średnio mi podeszły, ale nie są tragiczne). Najbardziej kanonicznie podeszli twórcy "Kronik Sary Connor" , co prawda olali trójkę, ale ogólnie reszta bardzo ciekawie wpisywała się w uniwersum i czerpała także z książek, choćby w kwestii

 

 

Zbuntowanej frakcji terminatorów

 

 

Dlatego mam pewne obawy co do Genisys, zwłaszcza po tym co widziałem na trailerach, ale zobaczymy co dalej...

Odnośnik do komentarza

@up:

 

 

Bo to jest inny cyborg. Skynet nadpisał przeszłość, i wysłał terminatora by zabił małą Sarę. Ruch oporu wysłał więc swojego cyborga, który ją obronił i miał potem wychować (rodzice Sary zostali zabici). By lepiej do tej roli pasował, model jego skóry jest postarzony by przypominał właśnie ojca. Film pokazuje kolejne nadpisane przez Skynet wydarzenia z jedynki, gdy wysłał tam T-1000 .

Swoją drogą, to by znaczyło że ruch oporu przejął maszynę do tworzenia sztucznej, ludzkiej tkanki od Skynetu, bo niby po co ten miałby tworzyć model 101 jako starego dziada? ;)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Mendrek

 

 

Nie ma żadnej maszyny do tworzenia sztucznej skóry, sprawa jest banalnie prosta.

"I pointed out that the outer covering [of the Terminator] was actually not synthetic, that it was organic and therefore could age''
Cytat z Camerona.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=gEELaeccL0w

Edytowane przez Timmy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Timmy:

 

W sumie maszyna jest, była w teaser-trailerze do Terminatora 2 :P W trailerze Genisys też pokazano, że mają gotowe modele "wywieszone".  No ale tutaj ok, wszak wychowywał Sarę jakiś czas, chociaż miałem wrażenie że małą Sarę niesie nadal stary dziad. Zresztą, w T2 i T3 przecież były (z natury rzeczy) postarzone modele (bo aktor się zestarzał :P ), więc albo Skynet trzyma modele w magazynie na zapas i one się starzeją, albo potrafi postarzeć je również w maszynie...

 

 

EDIT: 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

T2 ma za to najlepsze sceny akcji* i genialny motyw muzyczny T-1000  :problem:

T3 wbrew pozorom nie jest taki zły. Ma świetny motyw z wozem strażackim i jest autoironiczny (jedynie pisdowaty Connor może w nim irytować).

T4 to dno i kilometry mułu z liczbą bdzur dobijającą do TDK i TDKR Nolana. 

 

edit:

w historii Hollywood*

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

 

edit:

w historii Hollywood*

 

 

Zdążyłeś. :kaz:

 

 

Ja juz nawet nie pamiętam, który film to był T3, a który T4.  Może dlatego, że wszystkie terminatory obejrzałem w jednym maratonie i po dobrej jedynce i dwójce, następne części mi się zlały ze sobą.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

plusy Trójki: autoironia z okularami, modelem Arniego sportowca-przygłupa, użytego jako wzór T-800, świetna scena z trumną na cmentarzu, wozem strażackim, skillami Miss Terminator. spokojne 8- i do obejrzenia.

Ilości debilizmów T4 aż szkoda wymieniać. dobrze że są od tego inni.  :dafuq: 

http://film.org.pl/prace/50_prawd_terminator_ocalenie_v2.html

Odnośnik do komentarza

plusy Trójki: autoironia z okularami, modelem Arniego sportowca-przygłupa, użytego jako wzór T-800, świetna scena z trumną na cmentarzu, wozem strażackim, skillami Miss Terminator. spokojne 8- i do obejrzenia.

Ilości debilizmów T4 aż szkoda wymieniać. dobrze że są od tego inni.  :dafuq:

http://film.org.pl/prace/50_prawd_terminator_ocalenie_v2.html

 

Przeczytałem całość i z połowa kompletnie z dupy tam jest.

Też się lubię dowalać to TS, ale ten artykuł stworzył idiota.

Odnośnik do komentarza

punkty 20, 22, 30, czy 42 są jednak dostatecznie epickie:

 

20. John Connor to największy DJ radiowy na świecie i jego audycji słucha się na całym globie. Mimo to, maszyny nie tylko nie potrafią namierzyć sygnału, a jeśli nawet, to nic sobie nie robią z faktu, że John zdradza plany taktyczne oraz organizuje ludzi drogą radiową.

 

ot przyjęli sobie że prawd objawionych musi być zawsze magiczna liczba 50. dużo większy poziom dopjerdalania jest w serii 

EeeEeeee Everything Wrong With... na yt
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...