Skocz do zawartości

Xenogears


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Gry w gatunku, 5 lat młodsze od omawianej, były pozbawione tych bolączek

 

no jakoś mnie to nie dziwi, naprawdę  :teehee:. to się nazywa ewolucja.

 

poprostu wady o których piszesz(nie licząc podglądu, ale nie pamiętam żeby mi to przeszkadzało) miał chyba każdy rpg na psx'a. z kamerą też nie miałem jakiś problemów. czasem nie było za dobrze widać, ale tylko wtedy tak było, gdy w pomieszczeniu był jakiś sprytnie ukryty skarb. mam wrażenie że dzisiejsze gry trochę cię za bardzo rozpieściły i traktujesz to jako wady. jak się mylę to sorry.

Odnośnik do komentarza

Obok Suikodena 2 i Chrono Cross to najlepszy jRPG w jakie kiedykolwiek gralem.

Kuźwa, a ja w nie nie grałem... Będzie kolejeczka po Xenogears. Niestety całą erę PSX mam ominiętą, więc mam co nadrabiać. Nie przeszkadza mi stareńka oprawa, więc na pewno się zainteresuję. :)

Odnośnik do komentarza

 

Obok Suikodena 2 i Chrono Cross to najlepszy jRPG w jakie kiedykolwiek gralem.

Kuźwa, a ja w nie nie grałem... Będzie kolejeczka po Xenogears. Niestety całą erę PSX mam ominiętą, więc mam co nadrabiać. Nie przeszkadza mi stareńka oprawa, więc na pewno się zainteresuję. :)

 

Założę się że w Suikodena wsiąkniesz jak w mało którego jRPG'a, 108 postaci do zwerbowania robi swoje.

Edytowane przez Strife
Odnośnik do komentarza

 

Założę się że w Suikodena wsiąkniesz jak w mało którego jRPG'a, 108 postaci do zwerbowania robi swoje.

Wiem. Czytałem już o tym wiele dobrego. Będzie się grało. :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

 

Obok Suikodena 2 i Chrono Cross to najlepszy jRPG w jakie kiedykolwiek gralem.

Kuźwa, a ja w nie nie grałem... Będzie kolejeczka po Xenogears. Niestety całą erę PSX mam ominiętą, więc mam co nadrabiać. Nie przeszkadza mi stareńka oprawa, więc na pewno się zainteresuję. :)

 

Zazdroszcze. Tez chcialbym teraz brac sie za te gry po raz pierwszy.

 

Wracajac do Xenogears to wielkim plusem jak dla mnie byly/sa walki Gear'ami. Statystyk maszyn nie mozna rozwijac do niemozliwych poziomow wiec ostatnie walki potrafia dac w kosc - gra zdecydowanie nie przechodzi sie sama. Tak czytam jeszcze raz o wymienionych wadach i probuje je sobie przypomniec... Nic... Dla mnie one nie istnieja / nie odnotowalem ich a gre przeszedlem wiele razy (w tym ostatnio z rok temu dla odswierzenia wspomnien). Swoja kopie sprzedalem (czego teraz zaluje, ale ktos z forum pewnie sie cieszy).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@ ireniqs

 

Mam radę. Jak będzie skakanie z jednej ruchomej platformy na drugą to podejdź do krawędzi i zeskocz (bez naciskania żadnego przycisku). W tej najtrudniejszej sekcji zręcznościowej to mi pomogło i poszło dość łatwo.

Jestem już po tym etapie. Dzięki wielkie. Uratowałeś mi dupkę, bo byłoby naprawdę niefajnie. :) Jakoś przez to przebrnąłem, ale i tak udało mi się 3-4 razy spaść na sam dół - takie moje szczęście, psia jego mać. :P

Odnośnik do komentarza

Ja jestem teraz w

 

Shevat

 

i na liczniku lekko ponad 25h.

 

Idzie mi to strasznie ślamazarne, ale to z tego powodu że nie gram codziennie. Będę się starał teraz trochę pocisnąć, bo inne gry czekają w kolejce... :)

Odnośnik do komentarza

Ok, drugi CD. Końcówka pierwszego mnie zmęczyła ilością randomów i namieszała fabularnie w głowie. Nie czaje chyba połowy niuansów, a może nie mam jeszcze czaić, (pipi)wi. 

 

Najlepsze postaci mają po 69 level. Druga płyta jest długa ? Czy bardziej zawalona FMV-ami ? Bo widzę , że wypełniona zawartością po brzegi jak pierwsza, ale coś nie chce mi się wierzyć, że to kolejne 50h.

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nareszcie pierwsza płytka za mną. :) 35h i postacie na 60lvlach. Show must go on~!

 

Szybko ci poszło, u mnie to był kompletny longplay z np. gadaniem z każdym na statku po każdej akcji czy powrotem do wszystkich lokacji po czasie i znowu gadka itd. Nie grałem już chyba tydzień znowu. Nie chce mi się, 2CD jest kapściarski. Muszę się zmusić troszkę, szkoda porzucać.

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza

Ja też gadałem dość sporo, ale nie ze wszystkimi, ważne że ogarniam jako tako fabułę i postacie. Pod koniec trochę zdenerwował mnie dungeon, który nie dość, że był kiepski to jeszcze szło się w nim bardzo łatwo zgubić. Mimo to jakoś poszło i... gram dalej. :)

Odnośnik do komentarza

Ale poszły mindfaki, że aż podskoczyłem kilka razy. Szkoda, że tak w 100% nie rozumiem wszystkich zależności.

 

Chyba niedługo koniec, jestem w miejscu gdzie :

 

 

 

latam stateczkiem i mam lecieć do Deusa. Można jeszcze się pobawić dokładniej niż na CD1 w walki gearów, ale oleje to, za późno dali taką możliwość.

 

 

Odnośnik do komentarza

Sam tej lokacji nie odkryłem to już (pipi), ale thx za info. Muszę wykombinować coś innego. Ogólnie beka, że 99% gry to banał, a ten 1% to ostatni boss i hardcore na maxa którego prawie cała gra nie zapowiada. Zero równowagi. Mam pewien pomysł ale to chyba trzeba będzie znowu wrócić na mapę i się (pipi)ić jakiś czas, a chciałem to już szybko ukończyć bo nudy.

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza

Z ostatniego dungeonu możesz jeszcze chyba wrócić na mapę świata. Wejście do lokacji o której wspomniałem znajdziesz w opuszczonej latarni (ale już nie pamiętam gdzie ona była; weź ze sobą Emeralde swoją drogą). Wystarczy, że w tamtejszy sprzęt wyposażysz dwie postacie. Ja potem nie musiałem nawet tych czterech przydupasów eliminować. Problemem może być tylko cena.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...