Skocz do zawartości

Resident Evil HD Remaster


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc Remaster miałem na myśli oczywiście coś takiego. RE2 przeniesiony w świat Resident Evil 4, tyle że zrobione przez Capcom. Chociaż prawdę mówiąc nie wiem czy to dobry pomysł bo chłopaki po RE4 stracili wigor co widać w RE5 i RE6. W RE4 nie było takich kosmosów i przesadzonych akcji z Bossami i z lokacjami. Latanie helikopterem i jazda na motorze czy w Hummerze to już jednak trąci Battlefieldem. Fani wiedzą czego chcą i są osoby gotowe zabrać się do pracy co widać na tych filmikach. 

 

http://youtu.be/nagfeQ74n68

 

http://youtu.be/HMpSQdSaBcA

Odnośnik do komentarza

Ale jestem wkurzony, mówię wam, zaraz wybuchnę! :wallbash:

 

Robiłem speed run dla trofeum "przejdź w mniej niż 3 godziny". Wcześniej oczywiście sprawdziłem porady i filmiki. Wyszło mi że nawet przy dodatkowym sejwowaniu zmieszczę się bez problemu. No i du.pa blada! Motyla jego mać! Wyszło mi 3h10m. Dziesięć piep.rzonych minut! Nienawidzę czasówek, jednak chęć posiadania platyny w tym dziele, zmusza mnie by spróbować ponownie. Zostało mi jeszcze przejście bez sejwa, hardcore i niewidzialni przeciwnicy. Póki co ta czasówka wydaje się najgorsza. Ale żeby moderator nie przeniósł tego posta do trofeów...

 

Gra jest genialna i tu nie ma co gadać. Prawdziwy klasyk wart swojej ceny. Zazdroszczę strasznie tym co jeszcze nie grali. Pierwszy raz w rezydencji jest niezwykły i czasochłonny, oczywiście jak gramy uczciwie bez poradnika :) Ja lubię obie wersje, tą z PS1 i tą z Gacka. Obiektywnie ta druga jest lepsza ze względu na piękną oprawę, kilka ciekawych nowości i świetne tryby bonusowe. Tylko jednej rzeczy mi zabrakło w remaku, a mianowicie ukrytego pokoju w bibliotece z widokiem na helipad. To ponoć jedyna miejscówka której nie dali w remaku. Niby drobiazg, ale moim zdaniem fajny. Dlatego lubię wracać do pierwotnej wersji. Zestarzała się okrutnie, ale dla mnie to żaden problem. Uwielbiam jedynkę. W tym roku planuję nabyć i zaliczyć wersję na Saturna. A co!

 

Remaster w który gram od kilku tygodni (pudełko na PS3) oceniam pozytywnie, gdzieś tak na 7/10. Nie jest idealny i nie jest tragiczny jak Silent Hill 3. Jest strasznie nierówny. Niektóre miejscówki są dopieszczone i zachwycają, inne wyglądają przeciętnie, a kilka niestety ohydnie. Szczerze mówiąc liczyłem na więcej. Być może na PS4/Xone będzie lepiej z teksturami. W paru lokacjach animacja chłopka dość mocno przycina. No i raz, jeden jedyny raz, miałem zwis konsoli (na tarasie z Barrym przy trupku). Żeby jednak nie było że tylko narzekam, remaster polecam z całego serca. Gra jest świetna, z daleka wygląda dobrze i ma bardzo ciekawe pucharki. Szósty raz będę ją dzisiaj przechodził :) Grafikę oceniam surowo, z punktu widzenia kogoś kto zachwycał się wersją na Gacka. Dawno temu na CRTku grafa urywała tyłek. Aczkolwiek randomy które widziały u mnie remaster, zgodnie twierdziły, że grafa jest super i w ogóle "świetny tu jest klimat". I tym optymistycznym akcentem zakończę. Kupować i grać!

 

Gra 10/10

Remaster 7/10

Trofea 10/10

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ale jestem wkurzony, mówię wam, zaraz wybuchnę! :wallbash:

 

Robiłem speed run dla trofeum "przejdź w mniej niż 3 godziny". Wcześniej oczywiście sprawdziłem porady i filmiki. Wyszło mi że nawet przy dodatkowym sejwowaniu zmieszczę się bez problemu. No i du.pa blada! Motyla jego mać! Wyszło mi 3h10m. Dziesięć piep.rzonych minut! Nienawidzę czasówek, jednak chęć posiadania platyny w tym dziele, zmusza mnie by spróbować ponownie. Zostało mi jeszcze przejście bez sejwa, hardcore i niewidzialni przeciwnicy. Póki co ta czasówka wydaje się najgorsza. Ale żeby moderator nie przeniósł tego posta do trofeów...

 

Gra jest genialna i tu nie ma co gadać. Prawdziwy klasyk wart swojej ceny. Zazdroszczę strasznie tym co jeszcze nie grali. Pierwszy raz w rezydencji jest niezwykły i czasochłonny, oczywiście jak gramy uczciwie bez poradnika :) Ja lubię obie wersje, tą z PS1 i tą z Gacka. Obiektywnie ta druga jest lepsza ze względu na piękną oprawę, kilka ciekawych nowości i świetne tryby bonusowe. Tylko jednej rzeczy mi zabrakło w remaku, a mianowicie ukrytego pokoju w bibliotece z widokiem na helipad. To ponoć jedyna miejscówka której nie dali w remaku. Niby drobiazg, ale moim zdaniem fajny. Dlatego lubię wracać do pierwotnej wersji. Zestarzała się okrutnie, ale dla mnie to żaden problem. Uwielbiam jedynkę. W tym roku planuję nabyć i zaliczyć wersję na Saturna. A co!

 

Remaster w który gram od kilku tygodni (pudełko na PS3) oceniam pozytywnie, gdzieś tak na 7/10. Nie jest idealny i nie jest tragiczny jak Silent Hill 3. Jest strasznie nierówny. Niektóre miejscówki są dopieszczone i zachwycają, inne wyglądają przeciętnie, a kilka niestety ohydnie. Szczerze mówiąc liczyłem na więcej. Być może na PS4/Xone będzie lepiej z teksturami. W paru lokacjach animacja chłopka dość mocno przycina. No i raz, jeden jedyny raz, miałem zwis konsoli (na tarasie z Barrym przy trupku). Żeby jednak nie było że tylko narzekam, remaster polecam z całego serca. Gra jest świetna, z daleka wygląda dobrze i ma bardzo ciekawe pucharki. Szósty raz będę ją dzisiaj przechodził :) Grafikę oceniam surowo, z punktu widzenia kogoś kto zachwycał się wersją na Gacka. Dawno temu na CRTku grafa urywała tyłek. Aczkolwiek randomy które widziały u mnie remaster, zgodnie twierdziły, że grafa jest super i w ogóle "świetny tu jest klimat". I tym optymistycznym akcentem zakończę. Kupować i grać!

 

Gra 10/10

Remaster 7/10

Trofea 10/10

powiedz mi, trzeba miec konsole do neta podlaczona, zeby to odbalic?? aa sorki nie doczytalem, ze pudełko

 

Wie ktos, co z tym odpalaniem offline?

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak, bonusowe bronie dostaje się za przejście w mniej niż 3h na NORMALU. Pistolecik z infinite ammo jest beznadziejny, Infinite Rocket Launcher wręcz przeciwnie :) Niestety te pukawki nie występują w najtrudniejszych trybach Real Survival i Invisible Enemy. Ale w sumie dobrze, co to byłaby za przyjemność. Rocket Launcher przyda się w przechodzeniu bez sejwa i właśnie przy speed runach na very easy :)

 

Przed chwilą udało mi się przejść normal w mniej niż 3h i zdobyć bonusowe bronie, nie ma się czym chwalić, ale i tak jaram się! No to jeszcze real survival, invisible, knife only i no saves. Platynowanie tej gry to czysta przyjemność.

 

1a750cw.jpg

 

Jak zwykle zepsuty jest leaderboard :( Hakiery zajmują pierwsze miejsca z czasem przejścia 0 sekund. Szkoda że Capcom nie banuje takich wyników.

 

-------------------------------------------------------------------

 

Co do cross save to nie mam pojęcia, wiem tylko że ma być cross buy :) Z odpalaniem offline też nie pomogę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cyfrowa wersja zakupiona. Teraz tylko czekać do 20. Z "ciśnienia" znalazłem w szafie starusieńki numer Extrema(61) z recenzją wersji GC. Jak ten Torba pisał, jakie to było czasami amatorskie, ale trzymało za serce. Chciało się mieć tę konsolę, tę grę i oglądać ten statyczny fotorealizm u siebie na CRT'ku  :mog:

 

Oczywiście teraz entuzjazm jest o jakieś 70% mniejszy jednak nadal na nic tak nie czekam na obecnej generacji jak na tego remastera. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i okazuje się, że w europejskim sklepie nie będzie opcji zamówienia przedpremierowego, ale za to będzie dostępna opcja cross-buy. Gra ma być dostępna w przyszłym tygodniu i ma być dostępna tylko do 3 lutego... Szkoda, bo myślałem, że będę mógł pograć od razu dzięki opcji pre-load, ale niestety będę musiał poczekać na ściągnięcie 14GB... :(

Źródło: blog.eu

Odnośnik do komentarza

Szacun:-)

No i okazuje się, że w europejskim sklepie nie będzie opcji zamówienia przedpremierowego, ale za to będzie dostępna opcja cross-buy. Gra ma być dostępna w przyszłym tygodniu i ma być dostępna tylko do 3 lutego... Szkoda, bo myślałem, że będę mógł pograć od razu dzięki opcji pre-load, ale niestety będę musiał poczekać na ściągnięcie 14GB... :(

Źródło: blog.eu

Czyli pobiore dopiero w środę a nie we wtorek w dniu premiery? I czemu tylko do 3 lutego?

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza

Jest strasznie nierówny. Niektóre miejscówki są dopieszczone i zachwycają, inne wyglądają przeciętnie, a kilka niestety ohydnie. Szczerze mówiąc liczyłem na więcej. Być może na PS4/Xone będzie lepiej z teksturami. W paru lokacjach animacja chłopka dość mocno przycina. 

 

Chodzi o spadki frame rate Aux? 

Odnośnik do komentarza

Tak, ale to raptem dwa razy występuje i większość osób nie zauważy :) Gra zasadniczo chodzi płynnie w betonowych 30 klatkach. Chodzi mi konkretnie o basen z korbką gdzie kamera jest ustawiona daleko i widać że nasz chłopek biegnie jakoś wolniej :) Drugi dziwny moment to taki zakręt 90 stopni przed wejściem na strych (dużo roślinek tam leży). Absolutnie nie ma się czym przejmować.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ta zniżka była na początku roku obiecana przez Sony - 10% na cały koszyk na jednorazowe zakupy niezależnie od tego co kupimy.

 

http://blog.eu.playstation.com/2015/01/01/holiday-thank-you/

 

"In addition, sometime this month we will announce that for a limited time, we will be offering a 10 percent discount code good for a one-time discount off a total cart purchase in the PlayStation Store as a thank you to ALL PSN members."

 

Stawiam że to 10% w poście tyczyło się własnie tego.

 

E: ceny nie pamiętam ale chyba jakieś 19.99 Euro (nie wiem ile to teraz na złotówki na PSN).

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...