Skocz do zawartości

Resident Evil HD Remaster


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo już kiedy dokładnie premiera w Polsce/Europie i czy jakiś sklep już zbiera zamówienia preorderowe?

 

EARLY 2015 w dalszym ciągu. Ale skoro RE: Revelations 2 pojawić ma się w lutym (info niepotwierdzone przez Capcom), a wersje na PS3 i X360 w Japonii wyjdą jeszcze w tym roku, to stawiałbym na końcówkę stycznia.

 

Z pre-orderów w sklepie nici, bo gra ma wyjść tylko w cyfrze :(

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Na play asia 35$ z darmowa wysylka, japonczyk ma tez angielski do wyboru z tego co napisali, wiec chyba cena do przelkniecia.

Jap wersja nie ma angielskich napisów tylko azjatycka. To tak dla przypomnienia by przypadkiem ktoś nie zamówił sobie wersji z Nipponu i potem miał zdziwko,że jednak same krzaczki są do wyboru.

Napisy ang ma to wydanie:

http://www.play-asia.com/resident-evil-hd-remaster-english-japanese-paOS-13-49-en-70-83zl.html

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

W Japonii już od 3 dni dostępne i tylko stamtąd ma sens, bo wersja na PS3 jest w pudełku (jako jedyna!), a ja jestem kolekcjonerem i cyfrówki ogrywam jedynie jak nie ma fizycznych nośników.

Napaliłem się na kolekcjonerkę, ale cienko z kasą, więc chyba łyknę zwykłą wersję. Na e-bayu za około 134zł z darmową wysyłką - http://www.ebay.com/itm/Biohazard-HD-Remaster-PS3-Game-Resident-Evil-Remake-BRAND-NEW-Ship-Worldwide-/221617542589?pt=Video_Games_Games&hash=item33996f55bd

Odnośnik do komentarza

Wersja na PS3 w pudełku wyszła kilka dni temu, niestety only in Asia. Oczywiście angielski region-free. Reszta konsol dostanie tylko cyfrowe wersje (tak słyszałem), a kiedy to nastąpi to nie mam pojęcia (chyba początek 2015). Patrzcie jak Capcom dba o fanów Residenta z US i EU - okładka jest "dual" i nazwa będzie pasować do innych gier z serii. No chyba że ktoś jest Pingiem to sobie zostawi Biohazard :)

 

 

9Ey6vi2.jpg

 

 

Przejrzałem wątek na Gafie, generalnie gracze są zadowoleni, choć jakość remasteringu jest dosyć nierówna. Niektóre miejscówki (te outside) są awesome, a niektóre powodują odruch wymiotny. Spaprali czcionkę która jest oczywiście mniejsza. To tylko wersja na PS3, wersje next-gen powinny być ładniejsze, bardziej dopieszczone. Zamówiłem sobie wersję na PS3 w pudełku głównie z myślą o kolekcji. Mam nadzieję że przesyłka z HK dotrze przed końcem roku, byłaby fajna gra zimę.

 

Ta zmiana bardzo mi się nie spodobała, brzydko zrobili

 

B3mA5UTCAAAL9M8.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

He he, musieli tak zrobić, bo to w końcu GameCube - konkurencyjna konsola. Choć w sumie, po tylu latach... mogli zostawić, ale jakby się N przywaliło? Nigdy nic nie wiadomo. Ja też zamawiam z Japonii, ale chyba się wstrzymam na razie - niestety inne wydatki, a gier mam w ch... więc na nudę nie narzekam - na początku 2015 łyknę jednak jak nic - to trzeba mieć w kolekcji.

Odnośnik do komentarza

 

Cyfrowa wersja na PlayStation 3 i PlayStation 4 pojawi się 20 stycznia 2015 roku, zarówno w Stanach jak i Europie. Według dostępnych obecnie informacji na temat cen, te będą w wysokości 19,99 dolarów, 19,99 euro i 15,99 funtów. Wszyscy niezdecydowani czy warto zabierać się za tę reedycję, mogą rzucić okiem na nowe zrzuty umieszczone w poniższej galerii.

http://www.pssite.com/news-38150-juz_wiemy_od_kiedy_bedzie_mozna_pobierac_resident_evil_hd_remaster_.html

 

Za taką cenę, to zakup obowiązkowy. Miło będzie wrócić po tylu latach do rezydencji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tego nie wiem, na pudełku nic nie piszą.

 

Pograłem chwilkę (pudełkowa wersja na PS3) i jestem bardzo zadowolony. Gra wygląda ślicznie, a japoński dubbing to +100 do klimatu :) Jedyna wada jest taka, że całość idzie z płyty, więc napęd cały czas "mieli". Wersja cyfrowa na nowych konsolach będzie mega kozakiem. W opcjach sterowania i języka duży wybór. Niestety brak polskich napisów. Dubbing sobie ustawiłem japoński, bo zawsze grałem po angielsku i chciałem posłuchać innego. Sterowanie ustawiłem pierwsze możliwe czyli A + "original controls". Na "alternate" bohater cały czas biega, co mi trochę przeszkadzało. Dodali trzeci poziom trudności dla casuali. W dalszym ciągu jest nietypowe pytanie o górskie wycieczki :) Bardzo mi się spodobało ostrzeżenie w instrukcji, by rozważnie używać taśmy maszynowej bo jest jej mało. Na miejscu Capcomu reklamowałbym tę grę hasłem "najlepszy Resident od 2005 roku!" :)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

nigdy w RE 1 nie grałem ani na psone ani na GC . Łykam w ciemno jak się pojawi. Za to RE 2 na psone przerobiłem na wszystkie sposoby nawet do psx czy do neo wysłałem vhs z czasem i ocena gry hehe. RE 2 mogliby by zrobić jak już ktoś wspominał na silniku MT Framework(aktualnym) z mechanika z RE 6 oczywiście z zachowaniem rozstawu map i pomieszczeń jak w oryginale ... pomarzyć...

Odnośnik do komentarza

nigdy w RE 1 nie grałem ani na psone ani na GC . Łykam w ciemno jak się pojawi. Za to RE 2 na psone przerobiłem na wszystkie sposoby nawet do psx czy do neo wysłałem vhs z czasem i ocena gry hehe. RE 2 mogliby by zrobić jak już ktoś wspominał na silniku MT Framework(aktualnym) z mechanika z RE 6 oczywiście z zachowaniem rozstawu map i pomieszczeń jak w oryginale ... pomarzyć...

 

Jest już coś takiego zrobione przez fanów. Chyba są nawet dwie oddzielne wersje. A jest szansa na to że Capcom sam by się za coś takiego zabrał bo gracze zbierają podpisy pod petycją o Remaster RE 2

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

 

nigdy w RE 1 nie grałem ani na psone ani na GC . Łykam w ciemno jak się pojawi. Za to RE 2 na psone przerobiłem na wszystkie sposoby nawet do psx czy do neo wysłałem vhs z czasem i ocena gry hehe. RE 2 mogliby by zrobić jak już ktoś wspominał na silniku MT Framework(aktualnym) z mechanika z RE 6 oczywiście z zachowaniem rozstawu map i pomieszczeń jak w oryginale ... pomarzyć...

 

Jest już coś takiego zrobione przez fanów. Chyba są nawet dwie oddzielne wersje. A jest szansa na to że Capcom sam by się za coś takiego zabrał bo gracze zbierają podpisy pod petycją o Remaster RE 2

 

Tylko nie to, remaster już był na GC, przydałby się remake w stylu jedynki, przecież na na next genach to byłby fotoreal, dorzucić trochę nowych lokacji, przeciwników, zagadek i rozkładam namiot pod sklepem.

 

Obejrzałem trochę materiałów z wersji X360 i dwie rzeczy mi się nie podobają, za bardzo wali po oczach efekt HDRu i kiedy biegamy to naszą postać otacza dziwaczny efekt rozmycia. Mam nadzieje że na XO będzie lepiej. Jeszcze 3tygodnie!  :sorcerer:

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...