Skocz do zawartości

Pytania i porady spożywczo-kulinarne


Harbuz

Rekomendowane odpowiedzi

daj fote starej i nowej patelni ;D

 

serio mówie

 

ciekaw jestem jak stara była ta stara

 

dodam też że w obecnych czasach nawet gówniana pseudo-teflonowa patelnia z tesco za 20zł całkiem nieźle się sprawdza, jej główny problem to to że "teflon" dosyć szybko się zdziera (nawet jak sie używa drewnianej albo plastikowej łyżki, zakładam że nikt tutaj nie jest na tyle szalony żeby jeździć metalową szpatułką po teflonie)

jednak mimo że szybko sie zdziera to czasem i tak wychodzi to bardziej opłacalnie - kupić 3 patelnie za 20zł niż jedną za 200zł

 

ja używam różnych, mam zarówno te najtańsze jak i te całkiem fajne, ogolnie dobra patelnia to jest super sprawa, ale zarazem polecam mieć więcej niż jedną - wiele potraw wymaga większej lub mniejszej patelni

sam jesteś poteflon :sleep:

 

A tak serio to ja w tej chwili używam głównie teflonowej patelni z Ikei, z serii 365. Polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zrobię w sobotę grilla, karkówkę mam już upatrzoną, machnę marynatę i luz.

 

Problem z mięsem na hamburgery. Widziałem ostatnio jak reklamują jakieś mięso, specjalnie wyselekcjonowane itp. slogany. Nie mogę znaleźć w necie co to jest. Co polecacie? Skąd bułkę dobrą wziąć do burgera? Co jeszcze ładujecie do środka?

Odnośnik do komentarza

już to mówiłem ale powiem znowu - ważne jest żeby bułka była miękka, żeby nie stawiała oporu przy gryzieniu, bo jeśli stawia to wszystko ze środka ci sie wyciśnie na kolana. a to naprawde zabija przyjemność z jedzenia

 

 

ja np bardzo lubie takie bułki

bu%C5%82ki-meksykanska-450x380.jpg

pyszne do kanapek różnorakich, a nawet z samym masłem jak są świeże to cudo

 

 

ALE do burgera bym ich nie dał bo mają dosyć twardą chrupiącą skórkę, i serio wszystko by wyleciało bokiem przy pierwszym ugryzieniu..

 

dlatego ja używam bułek burgerowych, niektórzy nimi gardzą i rzeczywiście same w sobie są znacznie gorsze niż jakaś fajna bułka z piekarni. ale mimo to osobiscie uważam że znacznie lepiej sie sprawdzają w burgerze

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie właśnie skórka trochę za twarda, ale poza tym są ok. Ostatnio w biedronce kupiłem sos do hamburgerów i mi bardzo smakował. Nie pamiętam już czy to był develey czy po prostu biedronkowy. Wyszły mi bardzo smaczne burgery, dużo lepsze niż  np. w macu. Licząc mięso, bułeczki, sos, bo jakieś tam warzywa miałem w domu, to stosunek cena/jakość/ilość wychodzi bardzo korzystnie. Tylko, że tego sosu już chyba nie ma...

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Dla mnie burger to szybkie danie, nie bede pol dnia bulki piekl xD Przekladanie go tak z piekarni to tez jakas padaka, nie mowiac o tych dmuchanych z sesamem z marketow.

 

 

I tak nie umiem ;/

 

 

I beka z "to jest zdrowe a to nie". Jesli w swojej diecie nie macie jedynie produktow sezonowych, od zaprzyjaznionego rolnika, z certyfikatem nowozu go.wnem od szczesliwych krow, bez jakichkolwiek barwnikow, ulepszaczy, polepszaczy, chleb pieczecie sami, wedliny tylko domowe to spadajcie na bambus.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie burger to szybkie danie, nie bede pol dnia bulki piekl xD Przekladanie go tak z piekarni to tez jakas padaka, nie mowiac o tych dmuchanych z sesamem z marketow.

 

 

I tak nie umiem ;/

 

 

I beka z "to jest zdrowe a to nie". Jesli w swojej diecie nie macie jedynie produktow sezonowych, od zaprzyjaznionego rolnika, z certyfikatem nowozu go.wnem od szczesliwych krow, bez jakichkolwiek barwnikow, ulepszaczy, polepszaczy, chleb pieczecie sami, wedliny tylko domowe to spadajcie na bambus.

Domowe wędliny robi się z mięsa kupowanego w sklepie, nafaszerowanego antybiotykami itp.

 

Ale dla mnie to nie przeszkadza i lubię czasami upiec karkóweczkę czy boczusia, ew. zrobić suszony schab.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...