Skocz do zawartości

Civilization: Beyond Earth


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

sorry to jakby admin mógł scalić dwa tematy. Za głęboko nie szukałem :D

 

Ja Cywilizacje traktuję zawsze jak grę drugiego planu. W cywilizacji 5 przegrałem wiele godzin w ciągu 5 lat  grając w inne gierki. Przykład w ten weekend będę naparzał w BAyonette ale bayonette przejdę i do niej nie wrócę. A w civ zacznę kampanię, którą skończę po miesiącu zrobię sobie przerwę (np miesiąc). Po czym zacznę inny scenariusz.

Civ mi się nigdy nie znudzi gram już w różne części łącznie ze 20 lat :D

Odnośnik do komentarza

Pewnie sporo, z sci-fi mają dużo większe pole do popisu (planety, rasy, technologia itp). Szkoda, że na aktywację muszę poczekać do jutra :( Pogoda do dupy więc pograłbym żeby zabić jakoś czas.

 

E: dobrze że chociaż jest ten pre-load i jutro od razu można będzie kliknąć graj :D

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

przy pierwszej grze słuchaj się doradców po to są. Wybieraj to co ci doradza np doradza od gospodarki jeżeli chcesz szybko rozwinąć przemysł lub doradca militarny jak chcesz zdominować. Oczywiście niektóre rzeczy warto szybko rozwinąć. Przede wszystkim Kolonistów ! Czyli pierwsze dwa liście grzewka technologii. Potem już wedle uznania. Poczytaj wszystko jest opisane.

 

Warto też dosyć szybko zrobić robotników. Warto też pozbyć się trujących gazów z planety (też jest w jednej z gałęzi technologii do odkrycia). Pamiętaj też aby wysłać zwiadowców (tutaj chyba nazywaja się odkrywcy). Bo duże profity można zgarnąć :).

 

Cała reszta zależy od typu zwycięstwa jaki chcesz zdobyć. Czy chcesz iść w technologię? czy w dominację czy w kulturę  etc.

Odnośnik do komentarza

Jest w ogóle jakieś demko? Youtuberzy mieli chyba dostęp do specjalnej wersji, która oferowała tylko 100 tur, ale to chyba nie jest ogólnodostępne?

100 tur to niestety nic. Generalnie gra ma całkiem inny charakter niż piątka, spodziewałem się że obcy to będą po prostu kopiuj wklej barbarzyńcy, a stanowią siłę znacznie większą niż początkowe armie graczy. Dla przykładu chciałem przed chwilą założyć miasto, postępując tak jak zawsze w civ. Wysłałem z osadnikiem jeden oddział (marines) i natrafiłem na rozwścieczonych przez jednego z graczy obcych więc ściągnąłem jeszcze 3 oddziały posiłków. W przeciągu kilku tur wycofałem wybitą praktycznie do końca resztę armii  a miasto musiałem założyć blisko swoich poprzednich na mało korzystnym terenie. Generalnie świat gry jest wyjątkowo nieprzystępny, wszędzie grasują duże armie obcych, a nasz teren w krótkim czasie zaczyna obejmować trująca toksyna bardzo utrudniająca jakiekolwiek usprawnienia terenu czy przemarsze oddziałów. Niby z kolejnymi technologiami da się sytuacje załagodzić, ale różnica między tym światem a przyjaznym światem z piątki jest na prawdę spora.

Odnośnik do komentarza

Jestem po pierwszym zwycięstwie (na normalnym poziomie, czyli prawie najłatwiejszym) - zwycięstwo przez transcendencję z planetą, droga "Harmonii". Chciałem na początku zaznajomić się z systemem gry przed wybraniem wyższego poziomu.

Generalnie bardzo łatwa rozgrywka, nikt mnie nie atakował, ani obcy, ani AI. Skończyłem z 4ma miastami rozbudowanymi do granic możliwości i ze 3ma jednostkami wojskowymi. Odkryłem ze 2/3 sieci technologicznej.

 

Ogólnie gra to... dobry jakościowo mod do Civ 5. Niektórych rozwiązań z 5tki nie ma (sławnych ludzi, religii - są za to 'filozofie rozwoju'), współpraca z 'państwami-miastami' jest mocno ograniczona, tak samo dyplomacja w sumie jest mało ciekawa. Z kolei nowym, ciekawym rozwiązaniem są satelity. 

A tak to po prostu mod, czyli to samo tylko inny wygląd i nazwa. Złoto to teraz energia, zadowolenie mieszkańców to teraz zdrowie itd.

 

I grałoby się w to nawet fajnie, gdyby nie kolorystyka utrzymana w niebiesko-zielono-turkusowych odcieniach. W Civ 5 była żółć pustyni, zieleń dżungli, szarość gór, błękit oceanów, tutaj wszystko zlewa się w jedną paćkę i gra dużo na tym traci.

 

Jestem wielkim fanem serii Civ i siedzę w tematyce kosmosu i obcych, więc połączenie niby idealne, ale jednak największym plusem Beyond Earth jest fakt, że Civ 5 z dodatkami jest już w tak śmiesznych cenach, że kto nie grał, niech lepiej zaopatrzy się w 5tkę.

Fani serii niech lepiej czekają na promocje BE, bo tak naprawdę znajdą coś ciekawego przez pierwsze 2-3 rozgrywki, a potem wrócą do ciekawszej, kolorowej i bardziej rozbudowanej 5tki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A dla mnie gra jest bardzo przyjemna. Zgadzam się że kosmici to zdecydowanie poważniejsza siła niż barbarzyńcy z piątki. Na razie grałem dosłownie chwile (trochę ponad 3 godziny), włączyłem jakąś losową rozgrywkę i już wiem, że spędzę dziesiątki godzin dobrze się bawiąc. Piątkę dopiero co ruszyłem a dostałem drugą naprawdę świetną strategię. Polecam każdemu ale tak jak napisał ktoś wyżej - lepiej zacząć od piątki jak ktoś nie ograł jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...