Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

(...)Przypuszczam ze kabel moze byc walniety? Dalem za niego 12zł 5 lat temu na bazarze i sie zastanawiam czy zaryzykowac i zainwestowac w drozszy i jakis markowy, bo obraz poza zakloceniami, zolcia, i piszczeniem i pierdzeniem z telewizora prezentowal sie duzo lepiej.

 

Kup coś lepszego, ja skusiłem się kiedyś na jakiś chiński shit za 20 zł (do PS3) to obraz był rozmazany, kolory przekłamane, a na dodatek zakłócenia na ekranie zmieniały się w zależności od tego, czy podłączyłem głośniki do wyjścia audio, paranoja. Wymieniłem to na równie tani hdmi-dvi i było cacy.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Dobry wywiad, szacunek dla Joego. Polecam również wywiad z Dorito Popem.

No i tak jak sporo ludzi w komentarzach pod wywiadem pisze, satysfakcjonujące byłoby zobaczyć taki wywiad z CEO Ubisoftu.

 

 

 

 

BTW, odpaliłem Super Mario 64, miodne i piękne to jest, ale czuję się jak podczłowiek grając w to na dualshocku, kiedyś się ogra.

Odnośnik do komentarza

Wywiad ciekawy, troche mnie zatkalo jak ten CEO powiedzial "masz racje, wydalismy niedzialajacy produkt i bylismy tego swiadomi", zreszta nawet Joe byl troche zaskoczony jego odpowiedzia, fajny ruch z ich strony, na pewno zaskarbi im to troche dodatkowego zaufania u niektorych.

 

Fajnie tez bylo uslyszec argument tej "drugiej" strony, ze ciezko jest ustalic plan finansowy na czas pisania gry etc, ma to wszystko sens, milo chociaz ze jak wydali juz tego bubla to dokonczyli go przynajmniej latac a nie zebrali pieniadze i dali sobie spokoj, co w dobie tych rakowych early access'ow jest dosc popularna zagrywka.

 

@mate

 

Mysle ze CEO Ubi na haslo: "no corporate bullshit, full transparency please" sfoszyl by sie, tupnal i poszedl. :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

OlliOlli - następny Super Hexagon. Zacząłem grać i zleciało 3h. Dla takich tytułów gram w gry, przypuszczam, że jak już ukończę te 3 poziomy (normal, pro i rad) to możliwe że wystawię grze dychę. Niemal pixel-perfect sterowanie, rozbudowany system trików i ta szybkość. Dobrze, że przestałem grać w wolnego RE: Director's Cut i zacząłem w to. Ten RE zaczynał być nieznośny.

 

 

 

Aha, Bartezoo mi wiele razy polecał 140, no i spróbowałem ostatnio. Ładny art design, oczywiście ciekawe oparcie platformingu na rytmie, ale cholera wolne to jest, zbyt wolne.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Raczej meh. Raczej dosc typowy puzzler w fpp zrobiony na Unity; jedyny twist ze nie ma przycisku 'uzyj' wiec wszystko sie robi platformowo. 

 

Even the Stars jest ciekawsze chociaz to bardziej koncept niz pelna gra. Ale przynajmniej dostalismy sie do studenckiej sekcji IGF :reggie:

 

Do ogrania w przegladarce: http://polclarissou.com/eventhestars/

Odnośnik do komentarza

Ale ta Yakuza 3 jest dobra. To jest to, co lubię w japońskich gierkach. Zwariowane pomysły, niepasujące patenty wyskakujące niczym filip z konopi oraz epickie cutscenki pełne męskich łez, odwagi i honoru. No i Karaoke. I gierki arcade. Nie ma to jak w jednej sekundzie walczyć z szychą Yakuzy, a po chwili próbować złapać misia w UFO Catcher. To jest właśnie to co lubię.

 

A nie te zachodnie popierdółki, gdzie dev boi się wyjść poza bezpieczny teren kreatywności.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mi się 4 bardziej podoba. No ale Yakuza 3 i tak w top 5 sandboksów. Po prostu w Yakuza 3 za dużo wycieli a w Yakuza 4 mogę np wyrywać panny w klubach.

Na początku myślałem że Yakuza 4 będzie gorsza z powodu podziału na kilku bohaterów ale nie właśnie historia jest lepiej poprowadzona. :) Ukończyłem Yakuze 3 a teraz z przyjemnością ukończę Yakuze 4 (jestem w części drugiej pod koniec). Nie mogę się doczekać Yakuzy 5. Dla mnie tylko 2 sandboksy stoją wyżej - Red Dead Redemption i GTA 5

Odnośnik do komentarza

Yakuza znajduje sie w moim osobistym TOP 3 jesli chodzi o serie, miedzy innymi dlatego ze ma jakies tam podobienstwa do Shenmue ( :(), szkoda tylko ze Sega sobie strasznie bimba z wydawaniem jej poza granicami KKW, Isshin z miejsca by byl moja perelka w kolekcji (import to nie dla mnie, kupilem od pinga kiedys yakuze kenzan i przeszedlem ale w mocnych bolach), a dla 5tki pewnie kupie PS3 ponownie - a sadzilem ze z ta platforma definitywnie juz skonczylem, to nieeee, Sega nagle zdecydowala sie na wydanie Y5 w normalnym jezyku jakies 2 miechy po tym jak sprzedalem PS3. :D

 

Jedna z tych serii ktora ma wszystko inne w glebokiej (pipi)e, robi wszystko po swojemu i trzyma sie sprawdzonej formuly (a serie takie jak FF czy RE udowodnily ze zmiany na sile nie sa z reguly zbyt dobrym pomyslem). Reszte dobrze podsumowal Figar:

 

Zwariowane pomysły, niepasujące patenty wyskakujące niczym filip z konopi oraz epickie cutscenki pełne męskich łez, odwagi i honoru. No i Karaoke. I gierki arcade.

 

Osobiscie Y2 > Y3 > Y1 > Y4 - ale to jest mniej wiecej taki sam podzial jak w Soulsach, wszystkie gry sa boskie, ale zawsze ktoras tam lepiej wypadla od innej. :)

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

A nie te zachodnie popierdółki, gdzie dev boi się wyjść poza bezpieczny teren kreatywności.

Mówiłem to wiele razy i nigdy cię nie przekonam, ale spróbuj dobrych zachodnich indie a zobaczysz że ciężko znaleźć tyle kreatywności co u nich. Na przykład Psychosomnium albo Birdsong, metroidvania, w której cały świat gry, mimo że dość spory, jest ciągle widoczny na ekranie, aż dziwne że nikt nie wpadł na to wcześniej. Looknij poniższe video, bo ciezko to wytłumaczyć:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...