Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

Mercedes dzisiaj zyskał miano najnudniejszego zespołu w historii, z najmniej ciekawymi kierowcami. Wyścig też mega nuda. Ja wiem, że to nie ich wina, że reszta nie ogarnia, ale jak ten Virtual SC wleciał Hamowi jak na tacy to już miałem dość oglądania tej szopki. Za czasów Ferrari i Schumiego przynajmniej dochodziło do rękoczynów, coś się działo, jakieś wyprzedzenia. Potem Vettel i RB, które też już nudziło niemiłosiernie, no ale Merc to inny poziom. Niech rzeczywiście opuszczą F1 tak jak płakali kiedyś, Ham do średniego zespołu i zobaczymy, gdzie talent, a gdzie maszyna.

No i ten Russel, na prostej drodze za SC...



Odnośnik do komentarza

Nie można odebrać skilla Hamowi. Koleś na starych oponach odjeżdżał Bottasowi nawet jak owy Bottas wyjechał na świeżynkach (ale też miał szczątki Ferrari pod swoją podłogą), wypracował sobie taką przewagę że SC nie miał znaczenia. Nie lubie Hamiltona ale muszę przyznać że jest kocurem. 

 

Jednak najlepszym kierowcą w stawce jest wg mnie Verstappen, jak go widze to mam przed oczami Animal Planet jak tygrys goni antylopę. Gdyby był w Mercu to objechałby Lewisa tak jak to robił Rosberg. Działoby sie.

 

Też nie rozumiem dlaczego dali fotel Oconowi. Mogliby go wygnać i wciągnąć Pereza bo skubany ma ogień w sercu i jest niedoceniony, coraz przyjemniej sie patrzy na jego występy. Ale to może być zasługa kalki merola w różowej farbie.

 

Edytowane przez Kron997
Odnośnik do komentarza

Myślę, że idealnym sprawdzianem skilla Hama byłoby posadzić kogoś na poziomie Maxa czy Alonso w drugim bolidzie, ale wiemy że to się nigdy nie stanie. Bottas to niestety przeciętniak, który zajmuje 2 miejsce tylko dzięki bolidowi. Najbardziej mnie rozwala jak próbuje się odgrażać, że liczy się w walce o mistrza. Gość to książkowy numer 2 w zespole, dziwię się że jeszcze to do niego nie dotarło.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Patricko napisał:

Myślę, że idealnym sprawdzianem skilla Hama byłoby posadzić kogoś na poziomie Maxa czy Alonso w drugim bolidzie, ale wiemy że to się nigdy nie stanie. Bottas to niestety przeciętniak, który zajmuje 2 miejsce tylko dzięki bolidowi. Najbardziej mnie rozwala jak próbuje się odgrażać, że liczy się w walce o mistrza. Gość to książkowy numer 2 w zespole, dziwię się że jeszcze to do niego nie dotarło.

Z Alonso to akurat jeździł w swoim debiutanckim sezonie :)

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, drozdu7 said:

Wiem że nikt nie broni innym zespołom zrobić bolidu takiego jak ma Mercedes. Ale to się stało już tak potwornie nudne. 

W zasadzie włączam to tylko żeby popatrzeć czy Max da radę rozdzielić Mercedesy. Zawsze o wiele ciekawiej jest w przedziale miejsc 4-10. 

I jeszcze ten zawsze panikujący Ibambe, że opony nie wyglądają dobrze, a potem nagle ze moze jechać jeszcze 40 okrążeń na nich :)

 

Formuła 1 nie przetrwa kolejnych 5 lat i zniknie. Stanie się tak właśnie dlatego że ludzie tracą zainteresowanie tym sportem. Tracą zainteresowanie całą motoryzacją. Kto dziś z młodzieży wiesza plakaty aut sportowych na swoich ścianach? Nikt. Ludzie się zmieniają, czasy i zainteresowania. To smutne ale czarno widzę przyszłość F1 jeśli nie wstrząśnie tym sportem prawdziwa rewolucja to ten sport po prostu zniknie. I nie stanie się Formułą 1 Eletric bo już taka kategoria istnieje więc co zrobić ze sportem, który nie ma dla siebie miejsca bo nikogo już nie interesuje takie nudne ściganie? :( 

Odnośnik do komentarza

dominacja zawsze jest nudna. czy to w F1, czy to w rajdach czy tenisie. jedyna opcja to regulaminowo zrównać zespoły, tak by nie było takich przepaści w osiągach w zależności od technologii i budżetu, a przede wszystkim zdjąć niepotrzebne kagańce z kierowców. co to za ściganie jak za byle pierdołę czy obcierkę kół sypią się kary. szkoda że do tankowania nie wrócą, wiadomo względy bezpieczeństwa, ale dodawały smaczku i adrenaliny. wystarczy że nie będzie tak jałowo, że pozwolą kierowcom się ścigać i walczyć + nie dopuszczać do dominacji. na papierze ona jest fajnea zapisanie się na kartach historii itd itp itblee ale to niszczy hajp. 

 

to samo mamy w WEC. hybrydy stały się tak absurdalnie drogie że tylko 2-3 zespoły fabryczne mogły sobie na to pozwolić a reszta musiała po prostu jechać i czekać na dublowanie. Audi się wysypało, Porsche też, tylko Toyota została ale ich czas też jest policzony. LMP1 ma być wykastrowane, wraca GT1 w postaci nowych hypercarów, więcej aut, większa rywalizacja, więcej potencjalnych chętnych do udziału zabawie. to jest krok w dobrą stronę.

 

DTM też umierają, w sumie mamy Audi Cup. też muszą dupę ogarnąć i wpuścić nowe siły albo niech zamknął cyrk lub przemianują na ATM.

 

jak dla mnie najwięcej zabawy dostarczają teraz WTCR i GT Open, przynajmniej coś się dzieje.

 

co do dzisiejszego wyścigu - szkoda mi strasznie Pierra i Maxa. liczyłem też na podium Pereza ale jak nie on to super że Daniel. Stroll debil, Dżordż ciamajda, Albon do zaorania, Alfy pozytywnie dostarczają i cieszy że skład zostanie na 2021. Bottas chyba nigdy nie wyjdzie z fazy wyparcia i nie pogodzi się z tym że ma #2 wyryte na czole, nawet kiedy w radio słyszy Valtteri it's James, nawet kiedy zespół układa i adaptuje strategię ewidentnie pod blm.

tor za to powiew nostalgii i starej szkoły. może nie było wyprzedzania ale był taki stary dobry klimat i czekanie na błędy innych. częściej mogą na takich obiektach jeździć. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Zimol napisał:

Jak tylko skonczy sie abo, to rzucam tym gunwo komentarzem ameb z Elevena, a za zaoszczędzony hajs dużo lepiej oglądać Formułkę na F1TV Pro z relacją SKY sports UK.

Z piłką kopaną jest nawet nieźle, ale F1 to się nie da oglądać, babole jak Murray przy samym końcu kariery.

 

 

eleven to (poza świetnim 10/10 Sokołem) dno i 5m mułu 

wytrzymałem z nimi 3 wyścigi jak weszli w 2016r a potem mimo wykupionego abonamentu i tak oglądałem gdzie indziej

 

f1tv za 160zł za rok, z komentarzem ze sky, archiwum i powtórkami o dowolnej porze to dużo lepiej wydana kasa

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, marbel007 napisał:

O co chodziło z tym szampanem z buta wczoraj? Chora akcja ale szacun mimo wszystko dla HAMa.

 

raz kiedyś zrobił szota z buta dla beki na podium, potem wkręcali by to powtórzył. taka mała tradycja się z tego zrobiła, inni też czasami do tego dołączali. po podium na nurbie zrobił drinka w szatni, na imoli olał i napił się prawilnie na podium. Ham kiedyś chyba odmówił i się wykręcił ale teraz podchwycił, w końcu zdobyli mistrza konstruktorów więc czemu by nie zaszaleć. 

 

tyle.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.11.2020 o 20:46, Colin napisał:

jest już prowizoryczny kalendarz na 2021

 

spacer.png

 

Słabo. W tym roku stare tory pokazały pazura, a wracają procesje. No, ale czego spodziewać się po sporcie, w którym ścigają się z tęczami, przed każdym wyścigiem klękają, a potem podpisują deal z Arabią Saudyjską :down:

Odnośnik do komentarza

Formuła jest zbyt ugrzeczniona, i to w chooy. Przecież gdy F1 wrzuca walki na torze np. Kubica vs Massa w deszczu to 90% komentarzy to spusty nad tym, że "kiedyś to była furmuła, teraz nie ma"

 

Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat F1 zmieni forme, ktoś tu pisał o Formule E. No to będzie F1 na silnikach Tesli, i bonusowe doładowania baterii jak w Mario Cart

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...