Skocz do zawartości

Chappie [2015]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na imdb jest 7,9/10, IGN dało 7,6 czyli powinno być w miarę dobrze.

 

za wcześnie, żeby przejmować się user score

 

 

 

 

Chyba jednak Dystrykt 9 to był pozytywny wypadek przy pracy. Boję się o los Obcego.  :/

 

całkiem niedawno to pisałem. dystrykt to był autorski projekt, gdzie robił co chciał. on ma za małą renomę jeszcze, żeby dyktować wytwórni warunki, zwłaszcza w przypadku takiej marki, jak alien. także nie musieliście się tak napalać, że kolo od D9 robi aliena, whoa. 

 

D9 to nie był żaden wypadek, tylko przejaw talentu. za dużo rzeczy wyszło dobrze w tym nikomu nie znanym projekcie, żeby mieć podstawy sądzić, że się udał przypadkiem. zresztą ja nie uważam elizium za bardzo nieudany film. wciąż był bardziej interesującym saj faj i ciekawszym wizualnie od wielu trajharderów 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Wróciłem właśnie i mam niemały konflikt w mózgownicy.

Film raczej taki jakiego się spodziewacie po trailerach.

Audio-wizualna uczta, dynamiczny montaż i fajnie wyważone proporcje między akcją a spokojniejszymi momentami.

Postać robota rewelacja, kibicowałem mu mocno jakkolwiek by się nie zachował.

 

Dobra, teraz się przypierdolę.

 

Miałem się dowalić do umieszczenia akcji w Johannesburgu i to w dużej części jego slumsów (jak Dystrykt 9). Po przemyśleniu i obejrzeniu miliarda filmów w LA, New Yorku i Paryżu to niech już będzie.

 

Największymi minusami filmu są na pewno postaci Jackmana, Weaver i trochę także tego hindusa inżynierka.

No po prostu kartka papieru.

Do tego dochodzi sporo mniejszych uchybień, braków w logice zachowań bohaterów i antybohaterów.

A wymienię trochę a co mi tam:

 

 

 

- w jednym filmie człowiek konstruuje w pełni świadome AI, potem to AI po paru dniach znajduje sposób aby przenieść ludzką (!) świadomość do kompjutra i wgrać do ciała robota.

-co oczywiście robi w liczbie 3 XD

-super tajny mega wypas uber technologia robot bojowy ma tak słabo zabezpieczone procesory oraz układy sterujące, że można mu przedni pancerz przebić, nożem. Potem tylko zdetonować granat i voila, miliardy dolarów czy tam afrykańskiej waluty w błoto.

-bardzo mądrzy gangsterzy, pozwalający aby im do miejscówki wchodził kto chce i jeszcze patrzył jak sobie narkotyki na stole przeliczają na kasę albo broń wnoszą po schodach na piętro.

-jeżeli człowiek dostaje kulkę to najrozsądniejszym wyjściem jest go wieźć do hali produkcyjnej sprzętu wojskowego aby mu świadomość przenieść do ciała robota. Szpitale przecież nie istnieją (tutaj można polemizować, bo to sposób myślenia Chappie'go.

-jeden pracownik biura grozi drugiemu bronią przy chyba 20 świadkach, mówi potem że to żart i nikt z tym niczego nie robi. Okej :pawel:

 

 

 

Wystarczy.

 

Dla mnie najważniejsze było to, że bawiłem się dobrze i film zleciał szybko.

Jak pisałem wyżej Zimmer rozwalił system soundtrackiem (plus kawałki Die Antwoord), efekty specjalne przetwarzają gałki oczne na popiół a sami Antwoord wypadli bardzo dobrze.

Do tego sporo śmiechu.

Koniec końców nie wolno zapominać, że to jest blockbuster i swoimi prawami się rządzić musi.

Był potencjał na lepiej, dlatego w mojej ocenie to będzie

 

 

7/10

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Masorz ujął wszystko jak trzeba o tym filmie. Po wyjściu z kina miałem praktycznie identyczne odczucia. 

 

Właśnie przez te głupoty i płytkie postacie Jackmana, Weaver oraz inżyniera film dla mnie to 7/10, a nie wyżej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...