Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

 

@Nemo

...Jakie znowu karty pamięci? Od kiedy cartridge z grą jest kartą pamięci? Za dużo chyba spędziłeś czasu z Vitą ;p ...

 

Ja w ogóle mało gram bo czasu nie mam, nie stękam jakoś bardzo ;-) Natomiast jeśli chodzi o karty z konsol Ninny to informacje są zapisane na pamięci flash więc to czego miałbym je porównać? Mają zablokowany zapis poza jakąś porcją na save ale generalnie budowa opiera się na kościach pamięci. Stąd karta pamięci - skrót myślowy. Nie jest to samo co SD, bliżej raczej temu do CompactFlasha ale niesie podobne plusy - szybkość, stały czas dostępu do całości pamięci. W przypadku płyt masz wiele rzeczy które się mogą zepsuć (głowica, sam napęd, łatwo porysować płytę) i dochodzi do tego również nierówny czas dostępu (w zależności od rejonu na płycie) i ogólnie prędkość odczytu plus hałas. Ludzie narzekają w sieci na karty a ja uważam to za jeden z większych plusów. Minus jaki widzę to brak wsparcia dla fizycznego nośnika z konsoli poprzedniej generacji (WiiU) czyli ew. wsteczna kompatybilność będzie tylko cyfrowa (jak Vita i PSP). Jedynie tego mi szkoda. Mogli się pokusić o napęd do docka albo np jako dodatkowy zakup. Ale cóż, wszystkiego mieć nie można. Czekam do piątku, zobaczymy co powiedzą :-)

 

 

Dziękuję miłościwy Panie za wyjaśnienie co miałeś na myśli :-) Dlatego w 100% zgadzam się z Tobą, zwłaszcza że obecnie karty Flash/micro SD nie są już tak drogie w produkcji a ich pojemność spokojnie w rozsądnej cenie sięga 64/128GB a prędkość odczytu jest bez porównania lepszy niż to co oferuję nawet płytka od Wii U (22.5mb/s), nie mówiąc już o tym jak BR może się schować. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę i jedynie mam nadzieje że developerzy nie będą ciąć kosztów i jakości tytułów bo będą chcieli pomieścić grę na 16GB karcie (idealny przykład lenistwa i ciecia kosztów przy 3DS"ie, gdzie zaledwie 1 gra korzysta z 8GB karty a najlepsze tytuły wykorzystują 4GB - vide: MGS3, RE:R, może też dlatego obecnie brakuje takich pozycji na 3DS'a bo Japońskim devom na handheldom zbyt często nie chce się wysilić pod względem audiowizualnym). 

 

Co do odtwarzacza płyt to myślę że Nintendo specjalnie w docku go nie zamieściło aby odpalać gry z Wii U bo wsteczna kompatybilność u Ninny dalej opiera się na wrzuceniu bebechów starej konsoli do środka a to zwiększa koszty i często też ogranicza nowy sprzęt bo musi być w zasadzie taki sam (co najwyżej mocniejszy). No i wydaje mi się że Ninny nie chce w jakikolwiek sposób ludziom przypomnieć Wii U i tego czym była ta konsola (czyt. wielkim niewypałem). Zawsze też mogą wrzucić gry z Wii U do eShopa lub zrobić podrasowane porty. Obecne czasy pokazują że to dobry biznes i choć wielu psioczy, to magicznie sprzedaż jest.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Jedyny minus tego co piszesz, to jakieś dziwne zabiegi licencyjne (nie znam się na tym). Wiele gier np z PSXa są na PSN w USA a nie ma ich w EU. To smutne strasznie, chcesz na legalu sobie zagrać w Parasite Eve i nie możesz bo nie kupisz :-( Ale z punktu widzenia firmy, to rozumiem to podejście (cyfrowe). Na wtórnym obiegu nic nie zarobią.

 

P.S. Mimo wszystko koszt produkcji kartów z grami jest O WIELE WIĘKSZY niż płyt. Generalnie przypuszczam, że więcej kosztuje pudełko niż płytka. Z kartami z grami, gdzie są lutowane ROMy, masz płtykę gdzie jest trochę miedzi, jakiś chipset w środku i bateria - produkcja jest znacznie droższa. Jak gra będzie niewypałem to masz utopioną kasę w produkcję której nikt nie kupi. Z płytkami jest znacznie łatwiej.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Owszem karty są znacznie droższe ale czy porównując to do BR, który musi mieć specjalną powłokę na płycie aby ta zaraz nie była porysowana lub nie pękała to też ogólnie nie jest idealne rozwiązanie (zwłaszcza że płytka musi być przeważnie dwuwarstwowa). No i nie oszukujmy się jak chcemy dostać handhelda to co jest lepszego od Cart'ów? Musieliby zrobić mini-dvd o min. poj. HD-DVD lub nowoczesne UMD, tylko po co skoro odczyt danych z UMD też do najlepszych nie należał a płytka była tak wrażliwa że każdy egz. musiał być chroniony w specjalnym plastikowym opakowaniu z małym otworem na odczyt płyty. 

 

A co do gier cyfrowych to jak już wspomniałeś wszystko rozchodzi się o licencję, które z czasem są bardzo trudne do uzyskania, ponieważ wiele gier jest nie tylko tworzona przez już nieistniejące studia, to również mogły reklamować prawdziwe produkty (ciuchy, napoje, samochody etc.) co nie jest takie niezwykłe w naszym growym świecie. Po prostu w latach 80-tych i 90-tych nikt praktycznie nie myślał o tym że gra, która była kiedyś czy to exem czy multiplatformą, może wyjść 10/15/20 lat później w cyfrowym wydaniu i czytałem nie jeden przypadek w którym gra nie może wyjść w danym rejonie bo prawa licencyjne do gry XYZ uzyskała jedna osoba, która nie ma zamiaru z tym nic zrobić lub skontaktowanie się z nią jest już niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza

Ja uważam że KARTY TO PODSTAWA. Rozmawialiśmy o KOSZTACH produkcji (ewentualnych). Jedna konsola miała płyty - PSP. 

 

Karty>Płyty.

 

Nie narzekam na karty i uważam, że WSZYTKO jest lepsze od goovnianych płyt. Natomiast żal mi faktu, że nie można grać w gry z poprzedniej generacji bezpośrednio z ich nośnika, no ale życie.

 

Zobaczcie na XBOX One - OK, gry NIE SĄ ODPALANE Z PŁYTY ale przynajmniej przechodzi ci licencja - wkładasz płytkę i grasz w SWOJĄ, LEGALNIE kupioną grę z Xbox 360. To jest idealne rozwiązanie. Konsola jest EMULOWANA (One nie ma bebechów 360, dodatkowo była zmiana architektury procesora na x86-64 z PowerPC). Także jak będzie odpowiedni zapas mocy i zdolni programiści to się da to zrobić). 

Z punku widzenia firmy sprzedającej konsolę - rozumiem to bo chcą zarabiać więc tną koszta. Ale to obosieczna broń - konsola MUSI mieć swoje gry żeby się sprzedać. Jak masz kompatybilność to masz od razu bibliotekę z poprzedniej konsoli i powiedzmy, idziesz do sklepu, jesteś amerykańskim Johnem Smithem i mówisz - chcę konsolę. No i gość mówi, może Pan wziąć tańszą konsole X i grać w gry z konsoli X albo droższą, nowszą Y i grać w gry z konsoli X i z konsoli Y. I to jest wg. mnie spory plus. Uwielbiam w 3DSie że wrzucam carta z DSa i on po prostu chodzi.

 

Podsumowując - jako klient nie narzekam na karty, płyty są fee. Narzekam na brak kompatybilności wstecznej. Pewnie pojawią się gry w eShopie ale niestety Ninny ma bardzo drogie gry w eShopie i mało promocji. Gdyby zrobili np w docku napędu który np. byłby w stanie upewnić się, że masz grę ze starej konsoli i ją przerzucił/pobrał na Switcha to byłby to sztos nad sztosy. Da się tak - MS tak właśnie robi na XOne. Ale fakt - napisanie emulatora zajęło im parę lat.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rzekomo nad Switchowym Virtual Console pracuje NERD, czyli Europejski oddział R&D od NIntendo, który to stworzył obecnego mini NESa i jakość tych gier jest fantastyczna, tym bardziej że to w końcu za ich sprawą mają się pojawić gry z GaCka. Jednak patrząc na to że już na trailerze z października reklamowali MK8 i Splatoon to wiadomo że zrobią podrasowane wersje z Wii U i wydadzą je na Switcha bo to jest obecnie na topie. 

 

Żeby nie było, ja również uwielbiam kompatybilność wsteczną, dzięki temu nie muszę mieć Wii bo mam Wii U i nie muszę mieć wszystkich handheldów od NInny bo wystarczą mi 2 (obecnie GBA i New 3DS, choć GBC też ma swoje miejsce w barku) i to jest rzecz piękna, ale skoro Sony sra na to rzadkim kałem od czasów PS3 a na Vicie pograsz w gry z PSP wyłącznie cyfrowo to jak widać można też i tak i mało kto się tym przejmie. 

Odnośnik do komentarza

Osoby, które do tej pory puszczały farbę nt. Switcha (i się nie myliły) co rusz o tym wspominają że będą gry  z GC jako Virtual Console. Ostatnio nawet IP Eternal Darkness zostało odnowione nie tylko z nazwy ale także jako produkt do sprzedaży (co jest zasadniczą różnicą). Pierwsze przecieki mówią o Eternal Darkness, Luigi's Mansion i chyba albo Super Smash Melee albo Super Mario Sunshine (nie pamiętam dokładnie). Jednak nie polecam się napalać na gry z GaCka w 720p/1080p bo już padło info że będzie jak z pozostałymi konsolami, gry będą w swojej najlepszej natywnej rozdziałce (czyli gry z GC będą w 480p z ew. progresive scanem). 

Odnośnik do komentarza

@chrno-x

Wiesz - nie porównuj emulatora NESa do GC, Wii czy WiiU, inna skala wyzwania. Natomiast fanowskie projekty, emulatory GC/Wii (Dolphin) są na świetnym poziomie. Kod jest dostępny. Ja dla mnie - niech wezmą ten kod, udoskonalą i się nie przyznają, mam to gdzieś. Oby było jak najwięcej gier. 

Na WiiU można oficjalnie grać na wielu platformach i to jest piękne. Masz gry z N64, Wii, WiiU, NESa, SNESa, DS, nieoficjalnie z GC (kompatybilność ponad 90%). I GC dodali programiści nie z Nintendo. Także zganiam to na lenistwo skoro nieoficjalnie gram na WiiU na Mario Sunshine na WiiLocie i emuluję kartę pamięci GC i gra działa świetnie ale legalnie nie mogę niby tego robić. Wystarczyło to wrzucić do eShopa z jakimś wrapperem który pozwoli zagrać na innym padzie i będzie emulował kartę. Udało się innym ludziom to i Nintendo mogło to osiągnąć. Ale chyba słaba popularność WiiU sprawiła, że olali ten temat.

Odnośnik do komentarza

jako ze nie mialem wiiu bardzo ciesze sie z portow mk8 i xeno chronicles2, na pewno przytule na premiere, mario to pewniak, fajnie sie ruszal i slicznie wygladal

 

dalej nie wiem co myslec o zeldzie, pokazany gameplay znowu budzi moje obawy o to czy kolejny japonski dev nie zachlystnal sie duzym pustym swiatem open world, ale z racji tego, ze jednak wyrobili sie z gierka na premiere pewnie wezme bundla z ta zelda

 

cieszy wsparcie indy devow, czas pokaze czy pod tym wzgledem te urzadzenie zastapi vite, bardzo bym sie cieszyl z tego powodu

 

pokazane gierki aaa to zal.pl, skyrim chyba nawet gubil klatki, choc nie wiem czy to wina nagrania

 

ciesza zajawki luigi mansion3, nowego pikmina i pelnoprawnego metroida ale pewnie zrorem sony zobaczymy je kiedys tam w przyszlosci

 

ogolnie bez szalu ale na tyle fajnie ( i cena super) ze raczej na pewno do wakacji przytule, teraz jeszcze raz na spokojnie puszczam konfe, moze wychwyce jakies smaczki z pokazu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...