Skocz do zawartości

PES 2016


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety boję się, że takie tempo gry w trybie online może znów faworyzować granie 3,4 napastnikami z bardzo częstym pomijaniem linii pomocy.

 

W 2015 jak już grałem z kimś z ratingiem powyżej 700 to zawsze jak przegrywał/był remis to dawał wszystko co ma do przodu i jeszcze przesuwał manulanie na maxa drużynę na atak i bardzo dużo grał długich piłek/podań z trójkątem. Nie jestem specem od obrony ale sama mechanika powoduje, że czasami napastnik (szczególnie cyborg) przenika przez dobrze ustawionego obrońcę no i jest brama... a wiadomo jakie drużyny najczęściej są wybierane przy graniu online... - niech dadzą tryb online z ograniczeniami gwiazdkowymi :)

 

Ja akurat preferuję długie rozwijanie akcji, ustawienie np.: 4-5-1 i często dostawałem za to w dupę. Bo w końcu cyborg prędzej czy później przeniknie nam przez obrońcę, a jak już ma się 3-4 cyborgów na napadzie to jest to nadzwyczaj częste... za częste.

Odnośnik do komentarza

Mnie troszkę zniechęciło to że wszystkie moje strzały z pola karnego kończyły się golem, a jakoś zbytnio nie wysilałem się do tego. Fizyka ok. Fun z gry też jest. Ruchy zawodników o niebo lepsze niż w Fifa 2015. Gra bardzo przyjemna dla oka. Oby zadziałało multi tak jak ma działaś bez lagów itp. a będzie to tytuł naprawdę dobry. Ale z tego co widze wiekszość ludzi skarży się że na premierę dostaje całkiem inną grę. Wiec pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na pierwsze recenzje. I dopiero wtedy pomaszerować do sklepu po odpowiedni tytuł.

Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem bramki z R2 padają równie często jak w 2015 (rozegrałem 6-7 meczów i to raczej nie przypadek, że średnią gole/strzały mam podobną jak w 2015). Mi to nie przeszkadza, bo zazwyczaj strzelam z przygotowanych pozycji (czyli. "pasuje to wykorzystać", a nie "(pipi)łem na jana i weszło"), ale oczywiście jak w łapy dostaniemy typów pokroju Ibra czy Ronaldo, to przygotowanie pozycji znaczenia mieć nie będzie. Jak znowu spierdzielą balans gry w MC, to wyślę im wąglika.

 

Denerwuje mnie to otwarcie skrzydeł. Wysoki pressing zwłaszcza w okolicach linii bocznej wydaje się w tym momencie samobójstwem. Mogliby jednak rozwinąć opcje taktyczne, bo jak dla mnie te są zbyt ogólnikowe. Nie zgadzam się natomiast z Ficusiem, że zabawa suwakami prawie nic nie daje. Po prostu to nie są autonomiczne opcje, więc jak wycofamy maksymalnie obronę, a ustawimy wysoki pressing, agresywną grę, plus nie zmienimy dyspozycji jak dużą ilością zawodników bronimy, a jak dużą atakujemy, to piłkarze siłą rzeczy będą grać wysoko. Tutaj jest sporo zależności, ale zgadzam się - nie mamy totalnej kontroli nad taktyką. Jestem za rozbudową tego elementu.

 

Trochę się też boję o ten silnik fizyczny, który potrafi generować tak za(pipi)iste rzeczy, że szok (serio nie zauważyłem, żeby piłkarze się przenikali- oczywiście czekam na możliwość sprawdzenia tego na Ronaldo i Robbenie- albo, żeby piłka przelatywała pod nogami obrońców jak w 2015, nie miałem też wrażenia że przy dryblingu odpalają się skrypty), ale dosyć łatwo jest położyć obrońcę na ziemi (dlatego pewnie trzeba będzie prawie zupełnie odpuścić R1),  dodatkową potrafią się sami wywrócić z niewiadomego powodu, podania są jeszcze dokładniejsze niż ostatnio (dośrodkowania wydają się być zbyt przegięte, mam nadzieję, że to ukrócą).

Odnośnik do komentarza

Hokej to jest w fifa 15 tu napewno jest lepiej,na razie sądząc po demie.Gra w obronie jest bardziej dopracowana,wystawienie nogi przy odbiorze piłki zazwyczaj nie celne z moim skilem nie zawsze skutkuje porażką broniącego.Starcia w zwarciu są na prawdę fajne, nigdy do końca nie można być pewnym jak to się skończy. Walka o piłkę w tej grze bije fife na głowę.Zaś jeśli chodzi o atak to na pewno jest bardziej żwawo,piłkarze wreszcie przestali palić przed meczem:)) i są bardziej dynamiczni w panowaniu nad piłką.Wiadomo online i tak będzie pełene kwiatków:))

Odnośnik do komentarza

Ja mam to samo, wiec mam wg mnie do wyboru 2 kupy jedną biedną bez licencji a drugą z licencjami. Co ważne Fifa wolna od lagow w porównaniu z PES. Chyba czas na powrót do fify, a kto wie? może EA zaskoczy i poprawa balansu sprawi, że grać się będzie fajnie?

Zaskoczyło mnie to jak PES bardzo podąża w stronę Arcade IMO do 4 lat PES zniknie z rynku jeśli będą wzorować się na FIFIE nie mając swojej wizji.

Odnośnik do komentarza

Dziś pobrałem, i zagrałem ze cztery mecze na PS3. W pierwszym meczu trudno było mi się przyzwyczaić do sterowania, bo np. W Fifie strzelamy kółkiem, tu kwadratem, w Fifie biegniemy L2, tu L1. Ale przyzwyczaiłem się. Szkoda, że nie ma komentarza. Wam też się tnie animacja po np. nieudanej akcji?

Jedynie co mi się nie spodobało, gdy grałem z bratem, on przez chwilę nie sterował swoją drużyną, to sami rozgrywali piłkę. Nie wiem, jak na XBL, czy na PC, ale demo, które pobrałem ważyło 1.5 GB.

Odnośnik do komentarza

Dziś pobrałem, i zagrałem ze cztery mecze na PS3. W pierwszym meczu trudno było mi się przyzwyczaić do sterowania, bo np. W Fifie strzelamy kółkiem, tu kwadratem, w Fifie biegniemy L2, tu L1. Ale przyzwyczaiłem się. Szkoda, że nie ma komentarza. Wam też się tnie animacja po np. nieudanej akcji?

To było sobie zmienić w opcjach na fifowe. Ja tak zawsze robię. 

 

Ogólnie demko całkiem spoko aczkolwiek od 2015 zbytnio się nie różni poza tymi cieszynkami. 

Odnośnik do komentarza

FIFA to nie moja pierwsza piłka, kolego :). Pamiętam jeszcze te dawne gry piłkarskie z Pegasusa.

 

Dziś planuję dłużej pograć w PES'a, może zrobię mały truniej z kumplami.

Heh, koniec pierwszej połowy, doliczona minuta, mecz kończy się na 48 minucie. Dobra, spadam grać w Batman: Arkham Asylum.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...