Skocz do zawartości

Zewnętrzny dysk twardy do One


Rekomendowane odpowiedzi

Jakich zewnętrznych, dodatkowych dysków  twardych do Łoniaka używacie i co w związku z tym możecie polecić? Zastanawiam się jaki kupić, bo zajętość mojej wewnętrznej, oryginalnej 500-tki osiągnęła wczoraj wartość 96,1% :/

 

Warunek najważniejszy jest taki, ze dysk musi byc naprawdę cichy! Reszta ma mniejsze znaczenie dla mnie...

Odnośnik do komentarza

http://www.hurt.com.pl/dysk-zewnetrzny-2-5-transcend-storejet-25m3-1tb-usb-3-0,p11079.html

 

Żaden dysk magnetyczny nie będzie cichy. Aczkolwiek dyski 2,5 nie powinny być tak głośne jak 3,5 kobyły.

Używasz może tego dysku, albo czy ktoś inny go używa i mógłby się wypowiedziec?

Odnośnik do komentarza

ja używam WD Elements Portable 1.5GB (był kiedyś w euro za 279zł to wzięłam)

 

http://www.ceneo.pl/26293519#tab=spec

 

Z 2 metrów ledwo go słychać więc raczej cichy. Żadnych problemów nigdy nie nastręczył.

Wlasnie o tym dokladnie dysku mysle poki co najintensywniej. Chyba wg mnie najkorzystniejszy stosunek ceny do pojemnosci...

Odnośnik do komentarza

Dołączę się do tematu. Też poszukuję dysku. I właśnie skłaniałem się ku Segate ale teraz to już sam nie wiem.

Z tych co pisaliście to takie coś znalazłem : http://www.electro.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/dysk-wd-elements-1-5tb-wdbu6y0015bbk,id-238011?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=787445&utm_campaign=2015-07&utm_term=Dyski-twarde-zewnetrzne&ceneo_spo=false

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja mam od niedawna TOSHIBA Stor.E Plus 1TB Czarny - kupiłem za 250 zł w MM: http://www.mediamarkt.pl/szczecin-atrium-molo/dysk-toshiba-stor-e-plus-1tb-czarny,id-877247

 

Na moje ucho to on jest całkowicie bezgłośny. Jeżeli chodzi o prędkość dysków, to obecnie najszybsze są chyba produkty firmy ADATA, ale z testów które widziałem, to różnice są raczej bardzo małe w prędkości przesyłu (do ~10%?) i właściwie każdy dysk w tym samym segmencie będzie oferował zbliżone osiągi. Kupiłbym ADATę za te same pieniądze, ale nie chciało mi się czekać na przesyłkę i kupiłem Tosibę w MM, który mam rzut beretem od domu.

 

Docelowo pewnie kupię ADATA 2 Tb, a Toshibę podłączę do X360.

 

PS. Te Sagate'y mają trochę kiepską obudowę - składa się chyba z 3 części i skrzypi przy lekkim nacisku.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

ten używam z laptopem, bardzo polecam.

MyPassport_Ultra_Group.jpg

 

ten do One, nie polecam jest po prostu za duży (wymiary nie pojemność). Zamawiałem on line i nie sądziłem, że przyślą taką cegłę. Chociaż z drugiej strony ładnie się komponuje z konsolą i zasilaczem :P

 

 

31O-fT8DbKL._SX300_.jpg

 

 

w każdym razie 2 TB to dla mnie minimum, patrząc w przyszłość :)

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

W koncu wzialem ten sam dysk co Wiesława tj WD 1,5 TB i który był od poczatku moim faworytem:

http://www.ceneo.pl/26293519#tab=spec

U mnie wyglada on tak:

2mqul3b.jpg

Kosztowal mnie 319 zeta wraz z ortalionowym etui. Zdecydowalem sie na niego, choc obok stal goly Seagate 1,5TB po 299 zl. Dlatego WD, poniewaz azaliż sama obudowa Seagate`a mi się nie podobała. O estetyce dyskutować nie ma co, Seagate jest kanciasty, a WD lekko zaokrąglony, ale problem - nie wiem czy na cos to wplywa - Seagate`a polega na tym, ze obudowa w przeciwienstwie do WD lekko trzeszczy pod palcami,zwlaszcza na bokach, gdyz jest wykonana z duzo cieńszego plastiku. WD sprawia wrazenie monolitu.

Poki co zasysa sie World Of Tanks i moge powiedziec, ze mojego WD-ka slychac tylko wowczas, kiedy przystawie do niego bezposrednio ucho. Z odleglosci ok 2 metrow, z ktorej gram jest kompletnie nieslyszalny, podobnie jak konsola. Nie sadze, aby mialo sie to zmienic w trakcie gry.

I o to mi glownie chodzilo :good2:

 

Gdyby sie cos z tym dyskiem dzialo nie teges to dam znac. Poki co jestem bardzo zadowolony.

Aha...po sformatowaniu na gry przeznaczone jest 1,3 TB. Sadze, ze spokojnie starczy to do konca zywota tej generacji...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W koncu wzialem ten sam dysk co Wiesława tj WD 1,5 TB i który był od poczatku moim faworytem:

http://www.ceneo.pl/26293519#tab=spec

U mnie wyglada on tak:

2mqul3b.jpg

Kosztowal mnie 319 zeta wraz z ortalionowym etui. Zdecydowalem sie na niego, choc obok stal goly Seagate 1,5TB po 299 zl. Dlatego WD, poniewaz azaliż sama obudowa Seagate`a mi się nie podobała. O estetyce dyskutować nie ma co, Seagate jest kanciasty, a WD lekko zaokrąglony, ale problem - nie wiem czy na cos to wplywa - Seagate`a polega na tym, ze obudowa w przeciwienstwie do WD lekko trzeszczy pod palcami,zwlaszcza na bokach, gdyz jest wykonana z duzo cieńszego plastiku. WD sprawia wrazenie monolitu.

Poki co zasysa sie World Of Tanks i moge powiedziec, ze mojego WD-ka slychac tylko wowczas, kiedy przystawie do niego bezposrednio ucho. Z odleglosci ok 2 metrow, z ktorej gram jest kompletnie nieslyszalny, podobnie jak konsola. Nie sadze, aby mialo sie to zmienic w trakcie gry.

I o to mi glownie chodzilo :good2:

 

Gdyby sie cos z tym dyskiem dzialo nie teges to dam znac. Poki co jestem bardzo zadowolony.

Aha...po sformatowaniu na gry przeznaczone jest 1,3 TB. Sadze, ze spokojnie starczy to do konca zywota tej generacji...

Mógłbyś mi powiedzieć jakich wymiarów jest ten dysk ? Długość i szerokość ? I czy w zależności od pojemności zmieniają się jego gabaryty ? I jak z prędkością przesyłania danych ?

Odnośnik do komentarza

Chce kupić dysk do xboxa i zastanawiam się czy można na takowym utworzyć 2 partycje aby jedna była dla xboxa, a drugą miałbym do filmów? Bo z tego co czytałem to xbox formatuje sobie dysk i komp go już nie czyta. Oraz doradźcie, jaki najlepszy dysk 1tb w stosunku wydajność/cena kupić. 

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Moja Toshiba w realu wygląda tak (bardzo niepozorna jak na 1 Tb :P):

 

2m2xpie.jpg


Chce kupić dysk do xboxa i zastanawiam się czy można na takowym utworzyć 2 partycje aby jedna była dla xboxa, a drugą miałbym do filmów? Bo z tego co czytałem to xbox formatuje sobie dysk i komp go już nie czyta. Oraz doradźcie, jaki najlepszy dysk 1tb w stosunku wydajność/cena kupić. 

 

Nie można utworzyć 2 partycji. Xbox formatuje cały dysk.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ADATA HV620 2TB jest lepsza niż Samsung M3, Toshiba Canvio Basic, Seagate Expansion Portable albo WD Elements? Czy może jeszcze coś innego? Kupiłbym coś porządnego przed Gyrosami, bo co chwilę muszę wywalać gry.

 

Edit: Wziąłem tego Samsunga M3 w dobrej cenie. Jednak 1TB, bo jakieś 25 gier to dalej sporo, a poza tym wymienię go pewnie na SSD, kiedy ich ceny jeszcze spadną.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Po 2 miesiącach jestem zadowolony z Samsunga M3 1TB. Komfort z posiadania w końcu większej ilości miejsca jest wart zainwestowania w taki dysk. Nie słychać go, włącza i wyłącza się razem z konsolą i jeszcze nigdy się sam z siebie nie odłączył. Wygląda całkiem ładnie, a obudowa jest dobrze wykonana i nie zbiera odcisków palców. Zobaczymy jak będzie z trwałością, ale na razie spełnia moje oczekiwania, chociaż chciałbym żeby wytrzymał do momentu kiedy SSD o dużej pojemności będą bardziej opłacalne w zakupie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po 2 miesiącach jestem zadowolony z Samsunga M3 1TB. Komfort z posiadania w końcu większej ilości miejsca jest wart zainwestowania w taki dysk. Nie słychać go, włącza i wyłącza się razem z konsolą i jeszcze nigdy się sam z siebie nie odłączył. Wygląda całkiem ładnie, a obudowa jest dobrze wykonana i nie zbiera odcisków palców. Zobaczymy jak będzie z trwałością, ale na razie spełnia moje oczekiwania, chociaż chciałbym żeby wytrzymał do momentu kiedy SSD o dużej pojemności będą bardziej opłacalne w zakupie.

Mi dwa razy nie zaskoczyl po wlaczeniu konsoli - odpielem, podpielem i dopiero wtedy zaskoczyl.

Jednak smiga ladnie i cicho.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...