Skocz do zawartości

Zewnętrzny dysk twardy do One


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam obecnie XO grubasa z 2TB dyskiem zewnętrznym. Planuję kupić XOX z dyskiem zewnętrznym 4GB przestawiając XO grubasa do innego pokoju. W związku tym mam pytania:

 

1. Jak rozumiem nowego XOX najlepiej gdybym ustawił jako konsolę podstawową skoro będzie użytkowana najczęściej?

2. Da się zrobić taki myk: podłączam stary dysk zewn. 2TB do XOX, podłączam nowy dysk zewnętrzny 4GB do XOX i kopiuję (nie przenoszę) gry z jednego dysku zewnętrznego na drugi dysk zewnętrzny? A następnie odpinam 2TB dysk i podłączam na stałe z powrotem do XO grubasa z grami które na dysku 2TB się znajdują?

3. Mam w domu i na swoim koncie dwie konsole X360 i będę miał kolejne dwie XO (grubas i koks). Pomijając ew. sensowność trzymania tylu konsol :) nie wzburzy mi się microsoft, że za dużo?

 

PS

Na 90% zakup w listopadzie - zestawy XOX z grami są z tego co wiem tylko cyfrowe - w tej chwili interesuje mnie albo Forza 4+7 albo Fallout 76. Ew. Tomb Raider. Ale wiadomo jakie jeszcze mają wyjść?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, friedrich napisał:

1. Jak rozumiem nowego XOX najlepiej gdybym ustawił jako konsolę podstawową skoro będzie użytkowana najczęściej?

Tak

6 minut temu, friedrich napisał:

2. Da się zrobić taki myk: podłączam stary dysk zewn. 2TB do XOX, podłączam nowy dysk zewnętrzny 4GB do XOX i kopiuję (nie przenoszę) gry z jednego dysku zewnętrznego na drugi dysk zewnętrzny? A następnie odpinam 2TB dysk i podłączam na stałe z powrotem do XO grubasa z grami które na dysku 2TB się znajdują?

Tak

6 minut temu, friedrich napisał:

3. Mam w domu i na swoim koncie dwie konsole X360 i będę miał kolejne dwie XO (grubas i koks). Pomijając ew. sensowność trzymania tylu konsol :) nie wzburzy mi się microsoft, że za dużo?

Nie powinien, ale głowy nie dam - nigdy takiego dobrobytu nie zaznałem

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 15.10.2015 o 13:22, Mustang napisał:

Po 2 miesiącach jestem zadowolony z Samsunga M3 1TB. Komfort z posiadania w końcu większej ilości miejsca jest wart zainwestowania w taki dysk. Nie słychać go, włącza i wyłącza się razem z konsolą i jeszcze nigdy się sam z siebie nie odłączył. Wygląda całkiem ładnie, a obudowa jest dobrze wykonana i nie zbiera odcisków palców. Zobaczymy jak będzie z trwałością, ale na razie spełnia moje oczekiwania, chociaż chciałbym żeby wytrzymał do momentu kiedy SSD o dużej pojemności będą bardziej opłacalne w zakupie.

Wytrzymał bez problemów, a moment ten nadszedł, bo nabyłem właśnie zewnętrzny SDD Samsung T5 1TB. Ponieważ celem zakupu było jak największe polepszenie czasów wczytywania gier, zdecydowałem się na przeprowadzenie prostych testów, aby poznać realny skutek bez efektu placebo. Gry zainstalowane na jednym z dysków, za każdym razem dwa pomiary dla pewności (ostatecznie niepotrzebnie, nie stwierdziłem znaczących odchyleń), dane podawane jako średnia dla dwóch pomiarów w sekundach. Testy na Xbox One X podpiętym do TV z 4K i HDR.

 

Battlefield V włączenie gry -25%

HDD 61

SSD 46

 

Battlefield V odpalenie strzelnicy -51%

HDD 53

SSD 26

 

Crackdown 3 włączenie gry  -16%

HDD 52

SSD 44

 

Crackdown 3 wczytanie zapisu -4%

HDD 41

SSD 39

 

Forza Horizon 4 włączenie gry i wczytanie zapisu -52%

(HDD wewnętrzny konsoli 194)

HDD 131

SSD 63

 

Gears of War 4 włączenie gry -24%

HDD 60

SSD 46

 

Gears of War 4 wczytanie zapisu -22%

HDD 51

SSD 40

 

Red Dead Redemption 2 włącznie gry -17%

HDD 39

SSD 33

 

Red Dead Redemption 2 wczytanie zapisu -54%

HDD 83

SSD 38

 

Wiedźmin 3 włącznie gry -19%

HDD 67

SSD 54

 

Wiedźmin 3 wczytanie zapisu -36%

HDD 68

SSD 44

 

Zmieniając dysk na SSD można więc liczyć na:

- poprawę czasu ładowania gry w każdym przypadku,

- uruchamianie się gier szybsze zwykle o 20-25%,

- wczytywanie gier szybsze nawet o połowę.

Moim zdaniem to bardzo dobre rezultaty, czyniące z dysków SSD naprawdę interesujący zakup, szczególnie dla osób grających dużo w gry single player. Wtedy nawet stosunkowo niewielki SSD może być wykorzystany do instalacji aktualnie przechodzonej gry, a częste w takich tytułach wczytywanie może zostać skrócone nawet o połowę.

 

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dyski 1 TB są już dostępne nawet za 400-500 zł, pewnie T5 droższa ale można szukać promo np na pepperze.

Nie wiem czy znaczenie ma rodzaj pamięci zastosowany w dyskach np TLC, MLC , czasami są różnice w prędkościach odczytu i zapisu ale czy Xkoloc jest w stanie to wykorzystać? Ciężko powiedzieć.

 

Pomysł fajny, różnicę widać, zawsze kusił taki pomysł ale ceny były zaporowe. Teraz jest lepiej i będzie coraz lepiej wink.gif

 

Pytanie do kolegi czy odczułeś szybsze działanie menu? Mój Xbox zmula coraz bardziej.. mimo jakiejś ostatniej aktualizacji która miała poprawiać szybkość działania.. jest chyba jeszcze gorzej confused.gif

 

 

 

Ps. Co do trwałości to się nie wypowiem, warto brać dyski z gwarancją 60m, słyszałem też że trzeba je używać cały czas, bo nie uruchamiany dysk no po pół roku może nie wstać, ale to pewnie zależy jaki dysk...

Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłem żeby menu działało zauważalnie szybciej, może lista gier nieco lepiej działa (ale to może być wrażenie). Tak samo nie wiem czy SSD ma jakiś wpływ na samo działanie gry poprzez szybsze wczytywanie tekstur np.

 

Odpaliłem wczoraj multi BF V i mapki wczytywały się też zauważalnie szybciej, co idzie w parze z wynikami odpalania strzelnicy.

 

Co to trwałości - dysk ma gwarancję na 3 lata i jakby co są na nim tylko instalki gierek, a zapisy na Xone i tak są w chmurze. Jak padnie, to padnie.

 

Na niemieckim Amazonie taki T5 kosztuje poniżej 180 euro, co ostatecznie nie było dużą różnicą w stosunku do alternatywnego 860 EVO z obudową. W każdym razie taki wewnętrzny dysk 2,5 i obudowa też jest dobrą opcją, szczególnie, że te 860 EVO mają z kolei gwarancję na 5 lat. Ostatnio niemiecki Media Markt sprzedawał 860 EVO 250GB za 39 euro, więc po dodaniu obudowy można był sklecić bardzo dobry zewnętrzny SSD na 2-3 duże singlowe gry za 200 zł. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam problem ze swoim dyskiem zewnętrznym WD. Działał i nagle nie widzieć czemu po jego odpięciu konsola go nie rejestruje. Dysk trochę pocyka, dioda świeci się ciągle, ale nadal go nie wykrywa. Po podpięciu do PC pojawia się, że wykryto sprzęt, ale oczywiście go nie widzę, ze względu na format plików jaki został na nim utworzony przy formacie przez Xone. Jakieś sugestie co robię nie tak? 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 10 miesięcy temu...

Po sprzedaży Xbox One X pozostał mi dysk przenośny WD Elements 1,5 TB na USB 3.0. Mam problem z tym, że jak go teraz podpinam pod PC z Win 7 to on go w ogóle nie widzi, natomiast nowoczesny lapek żony z Win10 dysk po podpięciu jest niby widoczny, ale nic nie można z nim zrobić. Pomoże ktoś?

Chciałbym ten dysk sprzedać, albowiem do PC nie jest mi potrzebny, a po ewentualnym późniejszym zakupie SeX-a czy PS5 obawiam się, że będzie on bezużyteczny jako "trzymalnik" gier. Pomoże ktoś mi w kwestii jak go odblokować?

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Dr.Czekolada napisał:

@CzezareDokładnie tak. Potem jak będziesz chciał używać z konsolą powinna przejść format już na tym sprzęcie.

Ha! Teraz patrzę dokładnie i jednak to polecenie nie odnajduje tego dysku :( Są trzy partycje z mojego dysku podstawowego. Jedą z nich wziąłem omyłkowo za tego WD-ka :( 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Czezare napisał:

Po sprzedaży Xbox One X pozostał mi dysk przenośny WD Elements 1,5 TB na USB 3.0. Mam problem z tym, że jak go teraz podpinam pod PC z Win 7 to on go w ogóle nie widzi, natomiast nowoczesny lapek żony z Win10 dysk po podpięciu jest niby widoczny, ale nic nie można z nim zrobić. Pomoże ktoś?

Chciałbym ten dysk sprzedać, albowiem do PC nie jest mi potrzebny, a po ewentualnym późniejszym zakupie SeX-a czy PS5 obawiam się, że będzie on bezużyteczny jako "trzymalnik" gier. Pomoże ktoś mi w kwestii jak go odblokować?

W dniu 26.03.2017 o 13:04, creatinfreak napisał:

Panowie miałem dysk pod xbox one, Xbox poszedł do żyda, dysk został a teraz nie widzi go komputer a chciałbym ten dysk wykorzystać. Co robić?

 

W dniu 26.03.2017 o 14:10, maciekww28 napisał:

Easeus partition powinien rozwiązać problem

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Korzystając z w/w Easeusa wymazałem całą pamięć dysku. Nie wiem czemu, ale diablo długo to trwało, bo kilkanaście godzin (musiałem zostawić kompa na noc włączonego). Niestety niewiele to dało, bo po tej operacji dalej dysk nie jest widoczny. Co i jak powinienem w tym programie uczynić, aby to się zmieniło? Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie, bo nie ukrywam...na pecetach to ja się kompletnie nie znam...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...