Skocz do zawartości

...:::SPOILERY:::... Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam opinie o TPP na tym forum i stwiedzam ze jeśli ktoś uważa za dramatyczny i ekscytujący twist fabularny, wrzucenie jako zakonczenia, początku tylko że ze zmienioną sceną, to wpływ aborygena na jego kod genetyczny musi byc silny.

 

budzimy się gosciem z brodą, przez cala gre gramy brodaczem ktory na kazdym dziwnym trafem  kroku slyszy "zgol wąsy, bro", a na zakonczenie serwują nam ten sam początek, ale w momencie gdy spogląda na to samo lusterko to, okazuje się, ze on tak naprawde miał wąsa, a nie brode... lepiej! wchodzimy do czerwonego poloneza na początku, po czym jezdzimy po miescie i wszyscy zwalniają jak nas widzą, zeby na zakonczenie podrozy wrzucic nam filmik z początku, w ktorym się okazuje, ze ten polonez jest jednak niebieski i myslieli ze jestesmy z milicji!

 

. whoooo YOU PLAYED ME LIKE A DAMN FIDDLE1 112

 

Wincej Panie.  :obama:

Na samym początku widzieliśmy w lustrze projekt wybranej przez nas twarzy

który nie udało się wcielić w życie ze względu na szturm XOF. Twarz BB została mu zrobiona już w czasie śpiączki. Na końcu, gdy Venom odkrywa prawdę widoczna jest już przez moment jego stara twarz przed zmianą, a facjatę prawdziwego BB odbieramy jako starą, choć zdjęcie i bandaże sugerują tę wybraną jako nasz avatar.

 

 

No bo ale przecież;

Nie ma faktów są tylko interpretacje - Friedrich Nietzsche  :sir:

 

Tak bardzo boli mnie serduszko że uwłaczacie mojemu przeciętnemu IQ i true endingowi, że może załóżmy że tym twistem Hideo po prostu pożegnał się i podziękował graczom za 17 lat wcielania się w Snejka;

"Thanks to you I've left my mark. You have too. You've written you're own history. You're your own man. I'm Big Boss and you are too. No, he's the two of us, together. Where we are today, we've built it. This story, this legend, it's Ours. We can change the world and with it the future. I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you my friend. From here on out, You're Big Boss."

 

MI JEST Z TYM OD RAZU LEPIEJ 

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

Ja od dziś robię sobie wszystkie 50 na S. Na razie mam tak około 10. Potem jeszcze wszystkie taski i pewnie wtedy grę odłożę na półkę :) Najbardziej podobał mi się wątek Quiet. Słabo zrobili głownego złego. Pojedynek z Metal Gearem bardzo fajny :). Gra spełniła moje oczekiwania niemalże w 100%. Przyczepiłbym się tylko do zbyt małej ilości scenek. Ja tam wszystkie kasety wolałbym mieć zastąpione scenkami. Ilość przerywników w żadnym MGS nigdy mi nie przeszkadzała. 

Odnośnik do komentarza

Najłatwiej jest ją oznaczać i spuszczać na nią "dostawy na spadochronach". Trzeba się tylko na chwilę wychylić (żeby strzeliła i nie uciekła) kiedy zostanie mniej niż 10 sekund do dotarcia paczki do celu.

 

edit: najlepiej robić to po godz 18.00. Wtedy nie pojawia się tęcza i Quiet nie zablokuje się gdzies na planszy.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie, ale to BB zapadł w śpiączkę, a nie medyk, co ujawnia wstęp. Teraz jezeli to medyk, przez 9 lat troszczył sie BB to wygląda na to, ze wiedział o tym od samego początku, czyli juz w GZ. Jak to wyjaśnić, gdzie jest brakujący element ? Widziałem juz wszystkie zakończenia i nie mam nic do dodania , bo nawet nie ma sensu sie denerwować. Czekam, co będzie dalej z seria i Kojima.

Odnośnik do komentarza

Obaj zapadli w spiaczke, medyk byl bardziej zraniony od BB a to, ze w koncowce GZ z jego oczu jest kamera to nic nie znaczy bo on pozniej moze stracic przytomnosc z powodu masy odlamkow w ciele i w glowie razem z tym duzym odlamkiem.

Nie zeby kojima znal sie dokladnie na medycynie wiec u niego taka akcja, ze medyk jeszcze oglada co sie dzieje jak reanimuja BB i potem zasypia to normalka.

Odnośnik do komentarza

Obaj zapadli w spiaczke, medyk byl bardziej zraniony od BB a to, ze w koncowce GZ z jego oczu jest kamera to nic nie znaczy bo on pozniej moze stracic przytomnosc z powodu masy odlamkow w ciele i w glowie razem z tym duzym odlamkiem.

Nie zeby kojima znal sie dokladnie na medycynie wiec u niego taka akcja, ze medyk jeszcze oglada co sie dzieje jak reanimuja BB i potem zasypia to normalka.

skąd ta pewność, jakaś kaset o tym wspomina, czy to raczej jeden z domysłów końcówki 46 o czym mówi cytat ?

Odnośnik do komentarza

Wiadomo co sie stalo z bliskim przyjacielem Paz zwanym Chico?

 

O co dokladnie chodzilo z Volginem/Mantisem,bo sie pogubilem dla kogo pracuja,nagle ro.zpierdalaja oddzialy XOF,pozniej sa z nimi,volgin jest dziwnie wylaczone z gry w pewnym momencie(lipnie uciety jego watek),co w ogole oznacza ten menekin volgina,a na koniec mantis znowu zmienia zainteresowania i z liquidem zbija pione. tzn wiem ze sie niby zywi zadza zemsty ale jakies to jest lipne albo czegos nie wiem.

 

Jeszcze byla taka scenka z jakby zahipnotyzowanym code talkerem na MB cos tam gadal o oczach kaza i mignal niebieski  czar obok jego wozka(co to mialo znaczyc?)

 

 

Jesli chodzi zakonczenie domyslam sie jaki cel temu przyswiecal,nawet fajnie to rozwiazuje sprawy z MG 1 czy MG 2,ale juz chyba wolabym zeby Ishmael to byl Grey Fox,a szkoda tez ze calkowicie pomineli solida bo liczylem na chociaz konkretniejszy epilog lub zaczetek misji/walke z big bossem.

Watek z Paz bardziej mnie zaskoczul niz to co zrobili,ale nie kupuje tego zakonczenia z tego wzgledu ze postac BB byla dobrze budowana przez MGS3,pozniej PW to praktycznie sama koncowka plus epilog do czegos sie nadawaly,a tutaj nic co by mialo przelozenie na ta postac(43 misja gdyby nie 46 misja miala tylko sens)

Chyba ze to jest taki myk ze tym s(pipi)olem tak naprawde zawsze byl phanthom,a prawdziwy big boss i ten ktorego znamy z epilogu innej czesci jest nieco wybielany.

 

Po trailerach jaralem sie najbardziej postaciami z innych czesci a wyszlo ze ocelot to jakby calkiem inna bezjajeczna postac,mantis z volginem zmarnowany potencjal a po prologu zapowiadalo sie inaczej,brak solida,liquid obsrany przez brak misji 51 o bb juz nie mowiac.

Jeszcze te p'ierdolenie o kontrowersjach/project ogre....... no ok,watek dzieci wojny czy z quiet to nieczeste rzeczy w duzych grach ale wszystko to bylo bezpieczne tak jak sama fabula w grze i o jakimkolwiek lamaniu tabu w grach nie ma mowy a byla ku temu swietna okazja.(trailery ladnie sciemnily).GZ i caly watek z PAZ lacznie z kasetami jest grubszy i odwazniejszy niz cokolwiek w TPP

Odnośnik do komentarza

Przecież BB był wczesniej obudzony z spiączki niż medyk więc obaj byli, skąd ci się ta teoria wzięła?

Kto go obudził,Ocelot ?  xD

 

Jaka teoria.. Na cutscenie jest pokazana reanimacja BB, po której powraca mu praca serca, ale niestety juz pozostaje w śpiączce. 

Brak informacji o kolejnym pacjencie mnie interesuje, który wciąż pozostaje przy zmysłach, kiedy BB walczy o życie.

Wziąłem to, jako kolejny twist fabularny. Nie umiem tego połączyć. 

Odnośnik do komentarza

Daj tutaj linka na yt do tej sceny bo generalnie nie wiem o co ci chodzi, w koncówce GZ medyk przejmuje na siebie część obrażeń zasłaniając Big Bossa i dlatego ma sharpnel w ciele po czym trafiają na Cypr i przez 9 lat są w spiączce. Medyk jest poddawany hipnozie aby miał wszystkie infomacje dotyczące życiorysu Big Bossa po czym pod czas ataku (nene)her Ishmael/Big Boss został wybudzony wczesniej niż medyk dlatego poruszał się sprawniej niż gracz/medyk. Ot cała teoria.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Daj tutaj linka na yt do tej sceny bo generalnie nie wiem o co ci chodzi, w koncówce GZ medyk przejmuje na siebie część obrażeń zasłaniając Big Bossa i dlatego ma sharpnel w ciele po czym trafiają na Cypr i przez 9 lat są w spiączce. Medyk jest poddawany hipnozie aby miał wszystkie infomacje dotyczące życiorysu Big Bossa po czym pod czas ataku (nene)her Ishmael/Big Boss został wybudzony wczesniej niż medyk dlatego poruszał się sprawniej niż gracz/medyk. Ot cała teoria.

a przypadkeim Big boss nie obudził się wczesniej i po porstu nie czekał na medyka?

Bo zero wizytował  Big bossa, tylko nie pamietam czy to był dialog czy monolog.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...