Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Pokonując wszystkie demony w drugiej planszy nie da się mieć słabej broni, więc dziwne zapytanie. Wystarczy broń mająca atak od 230-250 w górę, podstawa to staggerowanie bossa i unikanie piorunów, które zwykle kończą się OHKO - najciężej unikać ataku łapami, bo na ten jesteśmy najbardziej narażeni grając w miarę ofensywnie.


Edit:
Mając naładowanego "rekina" można stosunkowo łatwo sobie poradzić, po załączeniu staggera wystarczy odpalić living weapon i patrzeć jak się miota - na jednym pasku zjechałem 3/4 HP (z niezłą bronią już), kończąc walkę bardzo szybko (ale to za drugim, albo trzecim przejściem - już dobrze znałem jego moveset).

W ogóle trzeba pamiętać, żeby nie marnować specjałów jeśli przeciwnik ma pełny pasek yokai (czyli odpowiednik staminy u demonów).

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

 

jestes oficjalnie oczytanym absolwentem zawodowki z duzym doswiadczeniem w graniu w gre, dostajesz odznaczenie kazub convenant

 

pisze sie covenant

 

 

Jasno napisałem - polegli gracze, sterowani przez AI, nie widzę niejasności.

 

przecinek go zmylił

 

przerzuciłeś się juz na słownik z angielskiego worda? masz niesamowity progress od 2013.

 

 

taka ciekawostka 

 

Odnośnik do komentarza

Jak na temat związany z tak przyjemną grą, to sporo podjazdów osobistych - nie rozumiem tego :v 

Jeszcze co do niejasności mojego zdania, składam to na barki mniejszego kontaktu z językiem ojczystym, wszakże angielskie zdania upstrzone są mniejszą ilością znaków przestankowych, u nas - odwrotnie, a przecież interpunkcja to dość specyficzny obszar tekstu, obszar kreujący logikę zdania ;)

Odnośnik do komentarza

Wiem, zastanawiałem się nad nazwą odpowiednika staminy u demonów, nie wyczytałem tego w samej grze (coś mogło mi umknąć), więc użyłem nazwy demonów, żeby łatwiej opisać to.

Swoją drogą ciekawi mnie różnorodność wrogów: yokai, oni, tengu, kappa - japoński shintoizm (i wcześniejsze, ludowe wierzenia) jest bogaty w demony.

Odnośnik do komentarza

Wiem, zastanawiałem się nad nazwą odpowiednika staminy u demonów, nie wyczytałem tego w samej grze (coś mogło mi umknąć), więc użyłem nazwy demonów, żeby łatwiej opisać to.

 

Swoją drogą ciekawi mnie różnorodność wrogów: yokai, oni, tengu, kappa - japoński shintoizm (i wcześniejsze, ludowe wierzenia) jest bogaty w demony.

 

bedzie to po prostu ki. jeśli spróbować to podeprzeć systemem gry, to pasywy zwiększające obrażenia ki, działają tak samo na ludzi, jak i demony.

 

co do yokai, to z linku do polskiej wiki (wiem, skąpy) podpowiada, że yokai określa wszystkie stwory, demony i duchy. nie jestem specjalistą od shinto, ale rogate demony w demie to chyba oni, a gra klasyfikuje je jako yokai. więc się chyba wszystko zgadza 

 

o....

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Y%C5%8Dkai

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

No Yokai to pojęcie ogólne, ale część demonów podpada pod własne grupowania (a i tak nie zawsze; Nue występuje i jako mononoke, i yokai, terminy są niby zamienne, ale delikatne różnią się między sobą).  W ogóle mitologia japońska jest dość zawiła, głównie przez różne wpływy kulturowe, folklor rdzenny wymieszał się z buddyzmem, wpływy chińskie też są znaczące, a dochodzi jeszcze europejski pierwiastek - niepomijalny wręcz.

Ale to tylko lanie wody o pryncypia, ważne, że mają bogaty bestiariusz :)

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Walka z Nue  nie jednego przyprawi o palpitacje serca i spocone lapy, ale w koncu po wielu probach zostal pokonany, co zajelo mi dluzej niz 2 poziomy i pierwszy boss razem wzieci. Dopiero w momencie, gdy zdjąłem cala zbroje bylem w stanie byc na tyle szybki, zeby regularnie zbijac mu polowe zycia.

Zadnej wiekszej nagrody za pokonanie  Nue chyba nie ma, ale sam w sobie jest jednym z trudniejszych bossow z jakmi sie mierzylem.

Odnośnik do komentarza

Tak bardzo klon Soulsow :yao:

 

Nie wiem, co Cię tak boli przy tych porównaniach, czy to w jakimś stopniu umniejszyłoby zasługi Nioha itp, ale jak długo będziesz zestawiał jeden system walki kontra pierdyliard innych rzeczy,  żywcem wyjętych z serii From Software? To jest klon Soulsów i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni, a zapożyczenie move-setów z prehistorycznego Bushido Blade jedynie dodaje tej grze głębi w temacie starć i nic więcej - cała reszta to Onimusha Souls.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To jest klon Soulsów i żadne zaklinanie rzeczywistości.......

 

67629_movies-celebrities-clint-eastwood-

 

 

 

Zadnej wiekszej nagrody za pokonanie  Nue chyba nie ma, ale sam w sobie jest jednym z trudniejszych bossow z jakmi sie mierzylem

 

prócz nalepszej katany i włóczni, która może z niego wypaść.

 

nue po ogarnięciu jego ataków i schematów jest najwyżej 5/10, odpalenie spirita na stagerze tak go masakruje, że jest niemal OP 

Edytowane przez Kazub
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...