Skocz do zawartości

Wsteczna Kompatybilność- lista gier, pytania i odpowiedzi


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od gierki w sumie, chciałem pograć w Deusa HR i nie dało się grać tak kiepski framerate. Na X360 chyba było lepiej. No ale tak czy siak lepiej, że tak to wygląda a nie remastery za $20 xd

Odnośnik do komentarza

Panowie jak to w końcu jest z tym BC?

Zainstalowałem sobie Forzę Horizon - dosłownie zainstalowałem, bo na dzień dobry podciągnęło blisko 10gb - zakładam więc, że płyta to tutaj służy jedynie jako... No właśnie, jako co? Za każdym razem jak odpalam Forzę to pojawia mi się komunikat, o braku możliwości odpalenia gry. Co działa? Wyjęcie płyty i ponowne wsadzenie. To normalne w tej xbone'owej wstecznej kompatybilności?

Odnośnik do komentarza

Płyta musi być w środku konsoli by gra działała. A z XL pobiera całość gry, płyta jest tak jakby kluczem. Z tego co wiem to nie trzeba wachlować płytą by zaskoczyło. Choć ja głównie grałem w gry kupione na Marketplace. Mam X360 więc w płyty grałem na macierzystej platformie.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Panowie jak to w końcu jest z tym BC?

Zainstalowałem sobie Forzę Horizon - dosłownie zainstalowałem, bo na dzień dobry podciągnęło blisko 10gb - zakładam więc, że płyta to tutaj służy jedynie jako... No właśnie, jako co? Za każdym razem jak odpalam Forzę to pojawia mi się komunikat, o braku możliwości odpalenia gry. Co działa? Wyjęcie płyty i ponowne wsadzenie. To normalne w tej xbone'owej wstecznej kompatybilności?

 

Xbox One nie nie odpala gier z X360. To co jest odpalane w BC, to specjalnie przerobione pliki (przepuszczone przez emulator), które działają na Xone. Dlatego przy wsadzeniu płyty z X360 do napędu Xone cała gra jest pobierana z XBL.

Odnośnik do komentarza

Szanuj markę a będzie Ci dane, bracie. Forzy Horizon wreszcie się doczekaliśmy, a już traciłem nadzieję. Gdzieśtam jeszcze chyba można głosować, to polecam swój głos na gierki z serii NG przeznaczyć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

To jeszcze mogliby dać Silent Hill HD Collection :) Może coś by dodatkowo poprawili i w końcu gra by działała poprawnie :)

A co z nią było nie tak?

 

 

Wersja na ps3 jest w porządku, na x360 nie wydali patcha 1.01 i są problemy ze zwiechami  gry. Społeczność oczywiście wszystko wyolbrzymia, i dla nich to niegrywalny szajs, dlatego lepiej się trzymać z dala od jakiejkolwiek społeczności growej, toksyna i jad, którymi nie chcesz się zarazić. Jak Ci się podoba Homecoming (albo Halo 5, FF XIII lub nowsza odsłona jakiejkolwiek uznanej serii) to nie jest prawdziwy wiatrak, tylko frajer. Offtop w ramach zalania mi mózgu jadem takich ludzi od czytania neogafa (proszę, do wszystkich developerów, nie czytajcie forów growych, ignorujcie społeczność i fanów, róbcie swoje i realizujcie swą wizję artystyczną w kompletnym odcięciu od wymogów typowego fana, inaczej byśmy nadal grali w gry na poziomie snesa).

Odnośnik do komentarza

 

 

To jeszcze mogliby dać Silent Hill HD Collection :) Może coś by dodatkowo poprawili i w końcu gra by działała poprawnie :)

A co z nią było nie tak?

 

Wersja na ps3 jest w porządku, na x360 nie wydali patcha 1.01 i są problemy ze zwiechami  gry. Społeczność oczywiście wszystko wyolbrzymia, i dla nich to niegrywalny szajs, dlatego lepiej się trzymać z dala od jakiejkolwiek społeczności growej, toksyna i jad, którymi nie chcesz się zarazić. [...]

Grałem w SH2/3 na PS2 oraz SH HD na PS3 i nawet po patchu były problemy z grą. Trudne było przejście gry na 2 save'ach, bo zdarzyło mi się, że gra się zawiesiła i musiałem powtarzać spory kawałek od pierwszego save'a.

Zgodzę się z krążącą informacją, że Konami zagubiło finalną wersję gier wydanych na PS2 i to co dostało studio robiące wersje HD było przerabiane z wersji beta z błędami. Dlatego ta wersja ma taką a nie inną opinię.

Jedynie ciekaw jestem czy jakby powstawała wersja SH HD we wstecznej kompatybilności, to czy nie udałoby im się czegoś przy okazji poprawić :)

Generalnie gra jest jak najbardziej grywalna, ale trzeba mieć na względzie to, że mogą się trafić mniej lub bardziej przykre niespodzianki.

Odnośnik do komentarza

Homecoming był bardzo zamerykanizowany. Nie był już tak głęboki i opierał się na najlepszym motywie - z dwójki. Pod tym względem mi się podobał. Był mocno średni, ale dawał radę. Trochę płytki gameplayowo (dosyć drętwe lokacje, szczególnie te zewnętrzne) no i taki bardzo kolorowy. Postacie poboczne na plus, ale sam główny bohater bez wyrazu.

 

Z serii non Konami najlepszy był Shatered Memmories. Zastanawiam się, czy Downpour mi podejdzie, bo jednak słyszałem, że ma gorsze opinie niż Homecoming a ten był taki na krawędzi "podobania się".

Odnośnik do komentarza

Homecoming był bardzo zamerykanizowany. Nie był już tak głęboki i opierał się na najlepszym motywie - z dwójki. Pod tym względem mi się podobał. Był mocno średni, ale dawał radę. Trochę płytki gameplayowo (dosyć drętwe lokacje, szczególnie te zewnętrzne) no i taki bardzo kolorowy. Postacie poboczne na plus, ale sam główny bohater bez wyrazu.

 

Z serii non Konami najlepszy był Shatered Memmories. Zastanawiam się, czy Downpour mi podejdzie, bo jednak słyszałem, że ma gorsze opinie niż Homecoming a ten był taki na krawędzi "podobania się".

 

Jak jesteś ze starej szkoły (czyli np. grałeś w kolosy na ps2 w 15 klatkach i nawet nie wiedziałeś/ nie zwracałeś uwagi), a pojęcia screen tearing czy frame pacing to dla ciebie jakaś czarna magia (ja co raz się spotykamz tym recenzjach potem odpalam grę i nie wiem o chodzi z tym, bo wszystko śmiga) - to na pewno Ci się spodoba. Ja mam wywalone na technikalia w grach, a za to zebrała cięgi głównie w reckach i od graczy. Design przeciwników trochę odstaje od reszty serii, ale poza tym jest świetnie, a pod względem eksploracji jest to najbardziej rozbudowany silent, pomysł z bardziej otwartym miasteczkiem i questami pobocznymi naprawdę daje radę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...