Skocz do zawartości

Prawilne gierki w które nikt nie grał


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie niektóre gry nie były ograne przez dużą część ludzi. Taki VC nie bez przyczyny powstał i na PC i teraz będzie na PS4. Ludzie coś tam wiedzą, fajnie bo fajnie, ale mogę się założyć, że ukończyło może z 10 osób tutaj na forum. Nier też większość kojarzy, ale żeby pograć dłużej? "Meh.. to to nawet nie można nazwać dobrą grą, bo przeca grafika jak z PSX."

 

No ale ok rozumiem, następnym razem postaram się coś bardziej unikatowego strzelić.

 

Może Geneforge?

 

townentry.jpg

 

Tytuł który jest pewnie mocno pomijany ze względu na brak grafiki. Pod brzydkim kaczątkiem kryje się kopalnia dobra dla wyjadaczy gier RPG. Polecam obadać bo historia wciąga jak cholera. No i jest aż 5 części. Grania, a grania. :)

 

@Paliodor: tym Yu-No dowaliłeś. :obama: Będę musiał się zainteresować, bo fabuła wydaje się być mega ciekawa.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

 

Geneforge

Coś mi ta nazwa mówi...

 

Po chwili namysłu i sprawdzeniu deva za to odpowiedzialnego to przypomniało mi się,że w jednym numerze Pixela mieli artykuł poświęcony grom autorstwa Spiderweb Software tych od właśnie Geneforge. Bardzo pochlebnie się o ich tytułach wypowiadali i się tym zaciekawiłem. Chyba nawet na GoG/Steam są ich produkcje. Graficznie szału nie robią to fakt ale pod względem gameplay'u jest z tego co czytałem bardzo fajnie. Kto wie,może jak się troszkę odkopię z backlogu to zainwestuję w którąś gierkę tego studia.

Odnośnik do komentarza

Kilka perelek juz dodalem do listy "do ogrania". Staram sie ogrywac produkcje, ktore mnie interesuja w miare regularnie ale kur.wa... jak ja mam na to wszystko miec czas. 

 

Ze swojej strony polecam raczej pomijana przez wielu przygodowke point and click Downfall (A Horror Adventure Game)

 

https://www.youtube.com/watch?v=cerF9TGXO-0

 

Zaskoczylo mnie to, ze obecnie Downfall dostepny jest za darmo na nowej stronie wydawcy Screen 7 http://quiethavenhotel.co.uk. GOG ma gre za niecale 5 euro. Oryginalnie gra zostala stworzona przez Remigiusza Michalskiego pod szyldem zalozonego przez niego studia Harvester Games. Ten horrorowaty point and click opowiada o Joe Davis'ie, ktory wraz z zona zatrzymuje sie w hotelu Quiet Haven. Juz w pierwszych minutach zona "znika". Nie dajcie sie zniechecic oprawie graficznej. Tla byly recznie rysowane i skanowane przez Remigiusza. Fabularnie gra nie ma sie czego wstydziec przed Silent Hill 2. Ba. Nawet atmosfera jest nie mniej przerazajaca - a to wszystko osiagniete zostalo bez dawania nam broni do rak (byloby to tragiczne posuniecie w point and clicku).

 

Jezeli teskniecie za klasycznymi przygodowkami to w ciemno bierzcie wszystko od Wadjet Eye Games - w pierwszej kolejnosci najlepiej Gemini Rue

 

https://www.youtube.com/watch?v=ra73-XWj9MQ

Odnośnik do komentarza

Nazwa tematu trochę na wyrost, bo widzę tu pełno gierek, które swego czasu cieszyły się sporą popularnością, bądź wynikami sprzedaży. Z drugiej strony, w czasach gdzie dla wielu nie liczy się nic poza rozreklamowanymi "AAA" cinematic experience praktycznie co druga mniejsza gierka mogłaby się tu nadawać... No ale mniejsza.

 

Super Hexagon

Wciska się lewo, lub prawo, żeby trójkącikiem unikać ścianek. Minimalna grafika nie dla epileptyków i świetna retro muzyczka. Wciąga jak cholera i wbrew pozorom nie trzeba być Azjatą, żeby to opanować.

 

Divine Divinity

"Od tego się zaczęło". Gierka przeszła bez echa, bo mniej więcej w tym samym okresie pojawił się Morrowind. Tymczasem do czynienia mamy z naprawdę ambitnym i rozbudowanym cRPG o mechanice walki przypominającej Diablo 2. Innymi słowy, świetny miks akcji i klasycznego RPG na długie godziny zabawy, pełen oryginalnych questów, które wykonywać możemy na różne sposoby.

 

Divinity: Dragon Commander

Co w tej grze się wyprawia to ja nawet nie. Miks gry strategicznej, taktycznej, karcianej, RPG, RTS i akcji. Co prawda żaden z tych elementów nie jest jakoś szczególnie rozwinięty, ale mimo tego taka mieszanka wybuchowa przekłada się naprawdę na oryginalną i wciągającą grę. Nie wiem, czemu o grze było tak cicho, bo graficznie i muzycznie także jest świetnie, a w chwili obecnej gierkę można dorwać za 6zł + wysyłka.

 

Więcej gierek przy innej okazji.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Super Hexagon

Wciska się lewo, lub prawo, żeby trójkącikiem unikać ścianek. Minimalna grafika nie dla epileptyków i świetna retro muzyczka. Wciąga jak cholera i wbrew pozorom nie trzeba być Azjatą, żeby to opanować.

 

 

Byłem pewien, że Terry Cavanagh po VVVVVV jest już dosyć rozpoznawalny więc sam nie wrzucałem Super Hexagona. Dorzucam się do polecenia, podobnie jak Rhythm Tengoku, miałby spore szanse, aby zaliczyć się do mojego top 5 gier ever.

Odnośnik do komentarza

Binary Domain - gra świetna w swojej kategorii, tak jak i Divinity II

 

Divine Divinity - nie sądzę, aby to była gra, w którą nikt nie grał. Ja odpaliłem na premierę, podobnie jak Arcanum, tę drugą niestety na piracie...  Nie miałem jednak chęci grać w Beyond Divinity, demo mnie dość mocno odrzuciło.

 

Arx Fatalis, naprawdę ciekawy action rpg, chyba był na pierwszym xboxie, ja grałem na PC. Lekko jednak zgliczowalem grę przechodząc wcześniej w miejsce, w którym nie powinienem się znaleźć. Mimo wszystko polecam zapoznać się z tytułem, był chyba kiedyś w cdaction.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Original War

 

Jestem przekonany, że nikt z was w to nie grał, a dla mnie to jest najlepsza strategia w jaką grałem i jedna z moich ulubionych gier. Przede wszystkim porusza motyw podróży w czasie, który uwielbiam. Dwie główne frakcje - Amerykańska i Rosyjska cofają się 2mln lat w czasie aby powstrzymać drugą przed przejęciem terytorium z potężnym surowcem. Do tego dwie kampanie(jedna łatwiejsza, druga trudniejsza), fajny wątek fabularny, bardzo fajne misje, duże możliwości w przebiegu misji, 3 a nawet 4 frakcje. Świetny polski dubbing zrobiony dla akcentów amerykańskich i rosyjskich, świetny klimat w zależności jaką frakcją gramy. Do tego gra nie jest łatwa, serio. To były jeszcze czasy gdzie gierki naprawdę stanowiły wyzwanie. Przeszedłem gierkę dwa razy, raz dawno temu, a drugi raz skończyłem dokładnie rok temu wbijając calaka na STEMIE. Scena gry dalej jest aktywna, powstaje masa modów z nowymi kampaniami, cały czas są aktualizacje, w multi dalej grają ludzie. Zapomniałbym o świetnie rysowanych przerywnikach. Do tego każdy żołnierz się rozwija im dłużej używamy jednej z czterech specjalizacji, można przejmować dzikie małpy(sorry Fanek, nie ma świń), a nawet robić z nich allah-akbarów. :obama: Są elementy pozaziemskie i tajemnicze artefakty. 

 

https://youtu.be/pxy6k-oVh5Q?t=1m48s

 

Cudowne wspomnienia. :fsg: 

Odnośnik do komentarza

Grałem w original war spoko gierka sprzedawali ją kiedyś za 29zł w kioskach, ale z tego co pamietam to straszna zrzynka z C&C z mniej znanych startegii to jeszcze Kozacy byli spoko. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

MDK2 - jak na to co oferowała, to powinna być wymieniana jako pozycja obowiązkowa wsród najlepszych gie na PS2 i PC swego czasu. Trzy kompletnie inne, złożone i trudne kampanie. Była i akcja, humor, zmuszała mózg do myślenia( w szczególności w kampanii doktorka). Dla mnie to był zabijator z początku wieku.

 

Do tego ten soundrack :fsg:

 

 

Większość z forumku pewnie zna tę serię. Ale druga część przeszła przez rynek bez większego echa.

Edytowane przez Papaj
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ŚGK, Reset i SS miały równie dobry klimat co stare PSX Extreme. W ŚGK dobre mieli komiksy Śledzia (jeden z Alienami i Muminkami zayebał nawet Extrim) Dobry swoją drogą. xD

 

2hs87rd.jpg

Reset miał z kolei mini serię Golota VS Predator :banderas:

 

on topic:

 

 

3 kampanie, 5 różnych stylów rozgrywki, brytyjski humor. jedna z najfajniejszych gier dorzucona do CD Action. :3

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...