Skocz do zawartości

Prawilne gierki w które nikt nie grał


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie mówimy o dobrych grach, których nikt nie zna. No to zaczynam.

 

 

 

Hagane: The Final Conflict

 

Hagane%20-%20The%20Final%20Conflict%20(E

 

Dwuwymiarowy slasher? Coś takiego. Gra jest szybka, system walki rozbudowany, masa broni, jest bardzo trudno - nie ukończyłem.

 

 

Roguelight

 

COxXf6.png

 

Jesteś łuczniczką z zielonymi włosami, zapuszczasz się coraz głębiej w jaskinie, a strzały to twoje jedyne źródło światła. Polecam grać w nocy, kojąca gra.

 

 

Famous Bus Movie Game

 

8563-shot2-1450048760.jpg-eq-900-500.jpg

 

Giera z ostatniego Ludum Dare na podstawie tego słynnego filmu o busie. :reggie: Przyjemna giera. Link: http://www.dirigogames.com/Ludum34/LD34.html

 

 

The King of Demons

 

king-of-demons-english.11.png

 

Zabrali ci żonę i córkę a ty idziesz im wpie.rdolić zmieniając się w coraz to bardziej mocniejszego demona z każdym stage'em. W żadnej innej grze nie będzie ujeżdżał demona w kształcie pociągu by na jego grzbiecie wpier.dolić się do fortecy szefa demonów.

Odnośnik do komentarza

Ittle Dew
 
Bardzo fajna i przyjemna parodia m.in. Zeldy gdzie każdy pokój to osbna zagadka. Fajny humor, prosta rozgrywka, przyjemna grafika i dźwięk.
 
Ittle-Dew-Review-2.png
 
 
Geometry Dash
 
Świetna, bardzo trudna gra platformowo-rytmiczna w której skaczemu kwadratem/latamy samolotem/turlamy kulka itd itp. piekielnie trudna, jeden zgon oznacza powtorzenie poziomu od nowa, ale minimalistyczna, bardzo fajna 2d grafika i prześwietny soundtrack sprawia, ze chce sie grac dalej. Mozna tworzyc wlasne poziomy i sie nimi dzielic, takze nieskonczony zapas zabawy.
 
geometry-2.png
 
 
Huniepop
 
Symulator randkowy i świetny match 3 zarazem, tylko dla dorosłych :rayos:
 
HuniepopOneMoveLeft.png
 
Downwell
 
Mała indiegierka o spadaniu w dół studni. Taki "odwrotny" shmup powiedziałbym, spadając możemy strzelać ze swoich butów niczym bayonetta, po drodze zbierając expa, ulepszając swoją postać i co jakiś czas wstępując do znalezionych po drodze sklepów i jaskiń z powerupami. Zgon oznacza grę od początku.
 
animated1-feb.gif
 
 
Potem coś jeszcze znajdę :lapka:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Muszę sprawdzić to Hagane, Geometry Dash, Roguelight i Downwell. 

 

Steam wszystko, mam rozumieć?

 

Geometry Dasha masz jeszcze na ios i androida, masz tez tam Geometry Dash Meltdown - 3 levele, za darmo, polecam, bo ost ŚWIETNY :obama:

 

 

Zaproponowałbym jeszcze Undertale ale o tej grze każdy słyszał. 

 

Yeti Style

 

:daddy: ALE PRZYPOMINAM O UNDERTALE :daddy:

Edytowane przez Lord Astmer
Odnośnik do komentarza

Binary Domain takie dobre?

 

Ja może od siebie dorzucę dylogię Shadow Hearts na PS2kę. 

 

 

118476-aleni.jpg

 

 

 

SH to turowe jRPGi, których akcja dzieje się w alternatywnej rzeczywistości w przededniu i czasie I Wojny Światowej. W jej trakcie przyjdzie nam odwiedzić wiele krajów Azji i Europy. 

 

Gry mają świetny, mroczny klimat, naprawdę dobrą fabułę, pozytywnie porąbaną ekipę (większość antagonistów też trzyma poziom) i miodny system walki. Japonofagi brać i grać. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Fantastyczny temat :fsg: Szkoda tylko, że przyczyni się do drastycznego rozrośnięcia backlogu :frog:

 

Niestety nic specjalnie niszowego nie mam do polecenia, chyba jedynie mógłby się załapać oryginalny Rhythm Tengoku na GBA, wydany tylko w JP. Jest to zestaw mini-gier, trwających ~2min każda, opierających się na rytmicznym wciskaniu konkretnych przycisków (w znacznej większości jednego). Zwykle im dłużej trwa gierka tym mniej pozwala nam na opieraniu się na naszym wzroku i po prostu trzeba opierać się na naszym słuchu i poczuciu rytmu. Screeny za bardzo nie mają sensu, więc tutaj video z jednej z mini-gier:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jp5-FJQlM0k

 

W zasadzie jest to spokojnie jedna z moich all-time top 5 gier w życiu. Kontynuacja na DS'a IMO nie umywa się do oryginału. W część na Wii jeszcze nie grałem (zawód po poprzedniczce mnie zniechęcił).

 

A, no i nie wiem jak teraz, ale w okolicach premiery emulatory nie dawały sobie z nią rady ze względu na rozjazd audio i wideo.

Edytowane przez chmurqab
Odnośnik do komentarza

Yakuza się nie sprzedaje w milionach czasem? W Japonii naturalnie. To Nosferatu wygląda interesująco, gameplay nudno, ale atmosfera zachęca żeby zagrać.

Nie jest źle, wystarczy napie.rdalac z miecza i chodzic z krucyfiksem i będzie dobrze. Przeszedłem ponad 10 razy i nigdy dość.

Odnośnik do komentarza

Drill Dozer (GBA)

 

Drill-Dozer.pngdrill-dozer-20060207094158075.jpg

 

Co się stanie, gdy Gamefreak odpocznie od Pokemonów? Stworzy bardzo dobrego side scrollera na modłę Gunstar Heroes czy snesowych Megamanów, gdzie popylamy po kolorowych poziomach w zbroi robota z wiertłem. Przewiercamy się przez platformy, używamy wiertło do rozwiązywania zagadek no i za jego pomocą walczymy. Bardzo dobra gra, wyszła pod koniec ery GBA więc sporo osób o niej zapomniało, a nie słusznie.

 

Mickey's Racing Adventure (GBC)

 

screenshot.jpg

 

Rare (!) stworzyło na Gameboya bardzo fajne połączenie wyścigów z przygodówką, gdzie rozwiązujemy puzzle po to, aby odblokowywać kolejne wyścigi. Bardzo ładna grafika i animacja (jak na GBC oczywiście) przyjemny model jazdy i mimo, że wyścigi oglądamy z rzutu izometrycznego, to nie czuć jakich większych niedogodności. Warto sprawdzić.

 

Kid Icarus Uprising (3DS)

 

Kid-Icarus-Uprising-Review-1083447.jpgkid_icarus_uprising_eggplant-1.jpg

 

Ehh. Najlepsza gra na 3DSa, dzieło typka od Smash Bros., a taka zapomniana przez polskie społeczeństwo. Myślę, że gdyby wyszło to na PS3 i 360 pod banderą Platinum Games, to spustom nie byłoby końca. Szybki, arcade'owy gameplay, podzielony na sekcje w powietrzu gdzie strzelamy do przeciwników i sekcje na ziemi, gdzie czyścimy kolejne pokoje z NPCami. Trudne, diabelnie grywalne, z milionem broni (sam system tworzenia broni to poezja), każdy rozdział kończy się walką z bossem, a wszystko okraszone jest niesamowicie dobrze napisanymi i zabawnymi dialogami, nie gorszym voice actingiem i wspaniałą muzyką.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Binary Domain takie dobre?

 

Bardzo mi sie podobalo, z wierzchu wyglada na tepego shooterka, ale ma sporo fajnych mechanik, walk z bossami, epickich akcji [w dobrym tego slowa znaczeniu] oraz bardzo ciekawe story. Nawet wrzucili relacje miedzy czlonkami druzyny w ten TPSowy mix co udalo sie calkiem fajne, kazda twoja decyzja miala jakies poparcie/sprzeciw u danego towarzysza i na podstawie relacji z danym NPCem jest okreslana ich przydatnosc w walce, sluchanie rozkazow (komendy glosowe, calkiem spoko) etc.

 

Nie wiem jak sie gra zestarzala, ale jak chwycilem uywke z kosza za grosze to bylem bardzo pozytywnie zaskoczony, potem sie dowiedzialem nawet ze gosc od Yakuzy jest odpowiedzialny za te gre i mialem mocne zdziwko.

 

@mate

 

Cala seria moze w milionach poszla, na calym swiecie, ale pojedyncze tytuly nawet w japonii slabo sie sprzedaja, a seria sie utrzymuje tylko dzieki temu ze w przypadku sequeli musza tylko dobudowywac zamiast budowac od nowa co nie kosztuje zbyt sporo pieniazkow. Poza Japonia jednak to seria lezy i kwiczy, jest mi niezmiernie przykro z tego powodu poniewaz jest to wg mnie bezapelacyjnie najlepsza seria na wylacznosc dla Playstation.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Divinity II

 

Divinity2-2011-02-14-21-56-23-49.jpg

 

Moim zdaniem bardzo niedoceniona i pomijana gra. RPG z swietnym systemem walki i dobra fabula, ciekawym swiatem i mozliwosciami. Gra dostala duzo negatywnych not bo developer mial jaja zrobic ciekawe zakonczenie z cliff hangerem a ludzie nie lubia czekac na follow up. Przegralem w too 100+ godzin i po skonczeniu gry zarejestrowalem sie na forum Larian Studios i podziekowalem im za ta cudowna gre i powiedzialem zeby sie nie zniechecali jak sie slabo sprzedaje bo maja talent, widze dobrze zrobilem bo potem pojawil sie Original Sin :D

 

Oceanhorn: Monter of Uncharted Seas

 

Oceanhorn_iPad1.png

 

Bardzo, ale to bardzo dobra gra przypominajaca Legend of Zelda. Swietna optymalizacja, grafika i muzyka (maczał palce równiez Nobuo Uematsu). Sam nie mialem pojecia co to za gra i sie lekko zniechecilem jak uslyszalem ze "z komórek", ale ciesze sie ze zagralem bo naprawde warto.

 

Hotel Dusk: Room 215

 

13.jpg

 

Nawet nie jestem w stanie zliczyc ile osob nie gralo lub nie zna tej gry, a to naprawde dojrzała i poważna opowiesc kryminalna ze swietnym innowacyjnym gameplayem.

 

Recettear: Item Shop's Tale

 

Announcement.jpg

 

Malo znana a naprawde swietna i uzalezniajaca produkcja. Mamy do splacenia dlug po ojcu, jedyne wyjscie to prowadzenie sklepu z Itemami dla wojownikow, magów i innych smiałkow. Mamy deadline i musimy tak kierowac cenami zeby wyrobic sie w terminie i splacic dlug. Jezeli zastanawialiscie sie kiedys jak to jest byc po drugiej stronie lady w grach jrpg to ta gra wawm to umozliwi. Itemy zdobywa sie poprzez odwiedzanie dungeonow z ochrona/obstawa/wojakami a potem umieszczamy go w sklepie, ustalamy cene i czekamy az wpadnie jakis wojak ktory szuka danej rzeczy. Polaczenie gry ekonomicznej i RPG, jedna z moich ulubionych gier.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z tym Divinity 2 wahałem się podczas ostatniego Steam Sale i w końcu nie kupiłem. Chyba trzeba bedzie nadrobić ten błąd przy następnej nadarzającej się okazji.

Co się tyczy Hotel Dusk: Room 215 to jest to jedna z niewielu gierek z DSa jakie chciałbym sobie kupić. Coś tam sztuk jest na Allegro/Ebay i to czasem w całkiem fajnych cenach tylko troszkę boję się,że kupie pirata :/

 

Co się tyczy Yakuzy to serce krwawi jak piszecie,że to gierki, w które nikt nie grał. W JP jest to bardzo popularna seria, na zachodzie to już różnie z tym bywa. Na pewno jest lepiej niż z takim Binary Domain. Które zachwalają zarówno posiadacze konsol jak i pecetów.

 

Ja ze swojej strony dorzucam następujące gierki, w które myślę,że wiele osób nie ograło.

  El Shaddai: Ascension of the Metatron (PS3/X360)

Jak dla mnie jedna z ciekawszych gierek jakie pojawiły się na poprzedniej generacji. Przepiękna oprawa audio,mieniący się kolorami i ciekawie zaprojektowany świat, równie dobra fabuła i gameplay zawierający elementy platformowe, slashera i lekkiej eksploracji. Gierka ma też swoje problemy jak system walki,który mógłby być bardziej rozbudowany albo problemy z płynnością w niektórych miejscach.Ale dla mnie to chyba najbardziej solidna dobra gra w jaką grałem.

 

Shadow of the Rome (PS2)

Generacja PS2,Capcom u szczytu formy.

Świetna grafika, klimat Imperium Rzymskiego, walki gladiatorów, genialny system walki z Salvosami  i ucinaniem/miażdzeniem poszczególnych części ciała naszych oprawców. Ba! Można było nawet walczyć tymi odciętymi członkami jeśli tylko nam się chciało! Do tego dobra muzyka,ok fabuła, dwójka bohaterów z odmiennym podejściem do rozgrywki, możliwość ulepszania swojej kryjówki poprzez jej rozbudowę i kupowanie wyposażenia.

Jedna z najlepszych gierek na PS2. Po dzisiaj z bratem i kumplem nie możemy odżałować, że debile z Capcom nie zdecydowali się na jakąś nową odsłonę na PS3/X360. Z multi online polegającym na walkach ze zwierzakami i innymi graczami na arenach,a także równie udanym singlem mogła by to być prze genialna gierka.

 

Yu-No (PC98/Sega Saturn/Windows)

Moja przygoda z visual novelkami jest dość krótka ale jako,że lubię wiedzieć co jest dobrego w ramach danego gatunku to po odpowiednim rozeznaniu dowiedziałem się,że znaczna część artykułów poświęconych VS uważa Yu-No za jedną z najlepszych pozycji w ramach gatunku.

Wydana została po raz pierwszy na komputery Nec PC98 w 1996roku, a następnie na Saturna i ostatecznie Windowsa. Niestety żadna wersja nie została wydana oficjalnie po ang ale dzięki zapałowi fanów doszło do miksu elementów z poszczególnych wersji i tak oto otrzymano "definitywną" wersję tej gry wraz z tłumaczeniem na angielski.

Link do fan-translacji:

http://tlwiki.org/index.php?title=Yu-no

 

Co się tyczy tego o czym jest ta novelka to w  wielkim skrócie kierujemy poczynaniami chłopaka,który zmuszony jest do podróżowania pomiędzy światami równoległymi w celu rozwiązania tajemnicy zniknięcia jego rodziców. Sami autorzy przy tworzeniu świata gry posiłkowali się pojęciami z fizyki,matematyki,filozofii,historii i religii.Wszystko to dodatkowo oblane klimatem zawierającym elementy sci-fi,tajemnicy,podróży w czasie i  między światami równoległymi o których była mowa ciut wyżej.

 Graficznie tytuł mi się niezwykle podoba jest bardzo retro włącznie z chara designem (w końcu mamy 1996rok) ale pewnie znaczną część osób grafika niestety odrzuci, mnie wręcz przyciąga.Do tego bardzo dobra i klimatyczna muzyka,która udanie buduje nastrój w odpowiednich momentach. Jest to też gra dla osób dorosłych ze względu na goliznę i sceny seksu. Wisienką na torcie jest to jak bardzo rozwinięty jest scenariusz jak na tego typu grę . Poniżej ukazany jest plan przejścia Yu-No we wszystkie możliwe sposoby:

2892117-6134042448-23657.jpg

 

Dla ciekawskich linki zawierające więcej info na temat samej gry:

http://www.hardcoregaming101.net/yuno/yuno.htm

http://www.gamespot.com/forums/system-wars-314159282/yu-no-one-of-the-best-video-game-stories-ever-told-30901339/ 

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...