Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z challengami tak zauważyłem, że te co niektórym przychodzą z łatwością, innym zupełnie na odwrót i vice versa :) I to często ktoś ma problemy nawet mając dobre itemy.

 

Dowiedziałem się wczoraj ciekawych rzeczy apropo Afterbirtha. Podobno upraszcza niektóre sprawy dając nowe metody np. na odblokowanie Losta czy zdobycie klucza na Mega Satana - bez Angel Roomów. Można też odblokować Holy Mantle jako przedmiot startowy dla Losta więc można nim łatwiej zaczynać runy. Pewnie dlatego te przypadki kilku przejść nim pod rząd. DaN3000 ile miałeś podejść Lostem aby zaliczyć wszystko?

 

Lost w Rebirth był w domyśle ukrytą postacią, którą w zamyśle twórców miało być ciężko odblokować, zbierając poszlaki po drodze, tak by w końcu community odkryło jak go odblokować. Jako, że community poradziło sobie bardzo szybko, to w afterbirth znacznie uprościli jego odblokowanie, wystarczy zginąć dowolną postacią w sacrifice roomie trzymając missing poster :)

 

Tak, można odblokować dla Losta startowy item w postaci Holy Mantle, ale żeby to zrobić trzeba władować ponad 600 monet do automatu z monetami w Greed Mode, więc trzeba spędzić grube godziny w tym trybie i go przechodzić, bo tylko na końcu greed mode'a po pokonaniu Ultra Greed pojawia się ta maszyna ;) Także sporo trzeba się napocić, żeby to zdobyć...

 

Dad's Key chyba już istniał w rebirth? On zastępuje oba kawałki kluczy z angel roomów. W afterbirth pojawiła się nowa karta (za challenge), która otwiera wszystkie drzwi w pomieszczeniu, łącznie z tymi do Mega Satana.

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

DaN3000 ile miałeś podejść Lostem aby zaliczyć wszystko?

Koszmarnie dużo ;) Przypuszczam, że spędziłem nad tym tyle czasu ile w sumie na wszystkie pozostałe postacie razem wzięte. Generalnie było to mocno uperdliwe, bo bardzo dużo czasu spędzało się na resetowaniu 1. poziomu w celu znalezienia jednego z kilku przedmiotów, które dawały szansę na to żeby coś ugrać. Jak trafiał się wypas w stylu Soy Milk to nawet nie próbowałem przechodzić tylko reset. Najgorszy jest właśnie początek, jak już coś się trafi i zaliczy się pierwszy Devil Room (w którym wszystkie przedmioty są darmowe dla Losta) to później idzie już "łatwiej". Z przeciwników najwięcej problemów sprawiają ci co walą brimstonem (zwłaszcza Bloat), chwila nieuwagi i załatwiają z drugiego końca pokoju.

 

Tak, można odblokować dla Losta startowy item w postaci Holy Mantle, ale żeby to zrobić trzeba władować ponad 600 monet do automatu z monetami w Greed Mode, więc trzeba spędzić grube godziny w tym trybie i go przechodzić, bo tylko na końcu greed mode'a po pokonaniu Ultra Greed pojawia się ta maszyna ;) Także sporo trzeba się napocić, żeby to zdobyć...

 

Dad's Key chyba już istniał w rebirth? On zastępuje oba kawałki kluczy z angel roomów. W afterbirth pojawiła się nowa karta (za challenge), która otwiera wszystkie drzwi w pomieszczeniu, łącznie z tymi do Mega Satana.

 

Holy Mantle na starcie to duże ułatwienie. Jak macie zamiar grać Lostem to zdecydowanie w pierwszej kolejności polecałbym to odblokować, później zaoszczędzi to mnóstwo czasu (i nerwów ;)). Nie grałem jeszce w Greed Mode, ale nabicie automatu do 999 monet, żeby odblokować Stop Watch (także bardzo przydatny w grze Lostem) można było szybko zrobić Azazelem.

 

Tak, Dad's Key był już w podstawowej wersji.

Edytowane przez DaN3000
Odnośnik do komentarza

Greed Mode jest ogólnie fajnym trybem ale z nabijaniem maszyny przegięli faktem, że nie można do niej wrzucić tyle monet ile na koniec zostaje tylko dopóki się nie zatnie. Chyba, że o czymś nie wiem?

 

O tym, że Dad's Key otwiera drzwi do Mega Satana to nie wiedziałem. Jest to zawsze jakaś alternatywa ale zabiera cenny slot na przedmiot.

 

Wczoraj miałem fajnego runa. Trafiło mi się Technology 1 i 2 i jak się okazało działały razem jako 2 osobne lasery. Czyszczenie pokoi aż miło.

Edytowane przez Brolin
Odnośnik do komentarza

Greed Mode jest ogólnie fajnym trybem ale z nabijaniem maszyny przegięli faktem, że nie można do niej wrzucić tyle monet ile na koniec zostaje tylko dopóki się nie zatnie. Chyba, że o czymś nie wiem?

 

O tym, że Dad's Key otwiera drzwi do Mega Satana to nie wiedziałem. Jest to zawsze jakaś alternatywa ale zabiera cenny slot na przedmiot.

 

Wczoraj miałem fajnego runa. Trafiło mi się Technology 1 i 2 i jak się okazało działały razem jako 2 osobne lasery. Czyszczenie pokoi aż miło.

Jest taki challange juz w rebirth ktory daje dwie tech, Computer Savvy do tego dochodzi jescze spoon bender i rozpierdul - ogolnie latwy challagne.

 

Ja wczoraj wlasnie zrobilem z 5 challangow, niektore sa naprawde (pipi) trudne i az mi piana czasem leci jak jestem na ostatnim bossie i umieram z wlasnej glupoty. Ogolnie mam juz 2ema postaciami zrobione wszystko na Hardzie, i faktycznie wyguglowalem i do Platyny nie potrzeba Mega Szatana wiec moze jakos dam ją zrobić :D

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
Odnośnik do komentarza

 

Greed Mode jest ogólnie fajnym trybem ale z nabijaniem maszyny przegięli faktem, że nie można do niej wrzucić tyle monet ile na koniec zostaje tylko dopóki się nie zatnie. Chyba, że o czymś nie wiem?

 

O tym, że Dad's Key otwiera drzwi do Mega Satana to nie wiedziałem. Jest to zawsze jakaś alternatywa ale zabiera cenny slot na przedmiot.

 

Wczoraj miałem fajnego runa. Trafiło mi się Technology 1 i 2 i jak się okazało działały razem jako 2 osobne lasery. Czyszczenie pokoi aż miło.

Jest taki challange juz w rebirth ktory daje dwie tech, Computer Savvy do tego dochodzi jescze spoon bender i rozpierdul - ogolnie latwy challagne.

 

Ja wczoraj wlasnie zrobilem z 5 challangow, niektore sa naprawde (pipi) trudne i az mi piana czasem leci jak jestem na ostatnim bossie i umieram z wlasnej glupoty. Ogolnie mam juz 2ema postaciami zrobione wszystko na Hardzie, i faktycznie wyguglowalem i do Platyny nie potrzeba Mega Szatana wiec moze jakos dam ją zrobić :D

 

 

O to już wiem jakiego challenga będę dziś robił :D Świetne były te lasery.

 

Ja się cieszę, że się okazało, że do calaka w pierwszej części nie trzeba robić 200 momkillsów bo bym przy tym chyba uschnął. Niby jest to jakiś sekret ale nie wlicza się do puli wymaganych. W ogóle to zamierzam wyłączyć dlc na Steamie aby łatwiej było zrobić poziomy na no damage; mam tylko nadzieję, że nie namiesza mi to w savie. 

Odnośnik do komentarza

Computer Savvy jest super, mój ulubiony challenge :)

Pograłem wczoraj trochę w Greed Mode i całkiem fajne, ale nabicie 1000 monet rzeczywiście trochę zajmie. No i Ultra Greed, potrafi dać w kość, przechodzenie tego Lostem nie będzie należało do najprzyjemniejszych ;)

 

Fani Isaaca pewnie znają ale do podglądu przedmiotów polecam stronkę http://platinumgod.co.uk/afterbirth. Tyle tego jest, że nie zawsze pamiętam co robi dany przedmiot, więc to dobra ściągawka plus parę innych ciekawy informacji. Właśnie widzę, że wraz z Afterbirthem dodali dużo nowych transformacji, w podstawce był chyba tylko Guppy.

Odnośnik do komentarza

Ja powoli robie wszystko, opracowalem sobie tryb gry wszystkie postacie hard chest room + boss rush jak sie uda dobiec na czas -> jak nie to razem z dark roomem wszystkimi postaciami -> co jakis czas challange -> na koniec zostawiam losta. Wbije ta platyne chociaz mialbym sie zesrsc

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobija mnie "Brains!" :/ nie daje rady tego przejść, a jak wczoraj już byłem o krok od zwycięsta to mi się umarło, eeeeh. Trudny challenge, z żadnym nie miałem takich problemów. Dziś w ramach odstresowania się odpaliłem po raz pierwszy od dawna zwykłą grę i zabiłem diabła i baranka Ewą bez żadnego stresu  :) 

Odnośnik do komentarza

Brains! jest tragiczny, też się z tym najdłużej męczyłem. Nigdy nie lubiłem tego przedmiotu a przejście całej gry tylko przy użyciu tego to już przegięcie. Dałem radę dopiero z Glowing Hour Glass. Ten przedmiot plus The Battery (albo jakiś inny, który odnawia użycie przedmiotu) sprawia, że można w nieskończoność powtarzać każdy pokój - czyli np. jakiś boss zjadł nam za dużo życia to używamy GHG i przywraca nas do poprzedniego pokoju zanim zaczęliśmy walkę z bossem. Można tak robić w nieskończoność z każdym pokojem.

Prawdę mówiąc nie wiem czy to nie jest jakiś bug. Jeżeli nie to moim zdaniem jest to najbardziej przegięta synergia przedmiotów w całej grze. To i Holy Mantle sprawia, że w sumie można w miarę bez problemu zaliczyć wszystkie wyzwania Lostem - cokolwiek trafi nas raz to reset pokoju i kolejna próba.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nowa gra od genialnego McMillena !

 

The Legend of Bum-bo

 

http://www.cdaction.pl/news-44424/the-legend-of-bum-bo-tworcy-the-binding-of-isaac-zapowiadaja-nowa-gre.html

 

Co do samego Isaaca, to jestem od tej gry uzależniony. Gram w to już na luzie ponad 150h, nie czytałem żadnych poradników, dopiero ostatnio wbiłem na wikie, bo za cholerę nie mogłem wykminić jak działają pewne itemy. Nie bawię się w żadne calakowanie, zawsze gram aż mnie ubiją, nawet jak mi losuje totalną kaszane i na 5 poziomie nadal mam początkową ilość żyć i damage 1 (a zabijanie bosa trwa dobrych kilka minut), właże do każdej komnaty itd. Wczoraj ubiłem dopiero 50 mamuśkę. Dla mnie Isaac to jest gra idealna, 11/10 itd. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Tak są zglitchowane na PS4 tzn. czasami się nie odblokowywują choć w grze zostają zaliczone. Robisz tak: z poziomu gry robisz upload save'a do chmury, kasujesz save'a, następnie download z chmury. Jeśli nie pomoże to to samo tylko przed downloadem wychodzisz z gry po czym wchodzisz ponownie. Trofea powinny zacząć wpadać przy czym może być potrzebne zrobić tą procedurę nawet kilka razy. Najlepiej też zrobić fizyczną kopię save'a.

 

Zabrałem się wczoraj za boss rushe, trzeba je zrobić na hardzie do platyny czy wystarczy na normalu?

Edytowane przez Brolin
Odnośnik do komentarza

Nie są takie trudne jak myślałem, nawet na hardzie. Wczoraj zrobiłem 2, wystarczyło kilka powtórzeń, pełny rush i brak zastanawiania się typu "czy mając jedno serce wchodzić do curse roomu czy nie?". Taki sposób szybko filtruje dobre runy od kiepskich.

 

Kumpel ostatnio odblokował Losta i zrobił nim Chesta i Dark Rooma w ciągu paru dni, aż się zdziwiłem. Twierdzi, że podstawowy przedmiot, na który polował to kot, później cała reszta. Aha, miał od początku odblokowane Holy Mantle co też zrobiło swoje. A data Afterbirth na PS4 nadal nie znana...

Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowanie polecam Afterbirth jak ktoś gra w podstawową wersję, dodaje mnóstwo fajnych rzeczy i niektóre są mocno przegięte.

 

Po drugie, dużo trudniej odblokować holy mantle dla losta ;)

No tak, bo bez Afterbirth w ogóle nie można odblokować tego przedmiotu dla Losta :P Dlatego podstawowa rzecz na jaką się polowało przed dodatkiem to kot.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ciesz się, że nie ma jeszcze afterbirtha na PS4, bo utrudnia on dwie rzeczy:

 

przede wsyzstkim Boss rush jest utrudniony. za każdym razem jest inny, każda fala wrogów jest losowa.

 

Po drugie, dużo trudniej odblokować holy mantle dla losta ;)

No właśnie bo juz wczesniej Rayos mowil o tym ze w Rebirth mozna odblokowac Holy Mantle dla Losta a przeciez sie nie da, i teraz znow zwatpilem az musialem sprawdzic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...