Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

isaac to nie jest gra, w ktora sie powinno grac z mentalnoscia na zasadzie "musze ja przejsc" 

to jest gierka, w ktora sie po prostu gra, jak ma sie chwile i chce sie w cos zagrac fajnego

ja np na jednym posiedzeniu robie max 2 runy, bo wiecej mi sie po prostu nie chce, ale mija pare godzin/dzien i znowu nabieram ochoty i na pol godzinki odpalam kolejny run

i tak sobie powolutku wypelniam item list i odkrywam nowe zakonczenia, bez spiny, bez pogoni za ukończeniem. i z takim nastawieniem polecam do gierki podejsc

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To może ja sie wypowiem w temacie bo wbiłem platyne w gierce, a zajeło mi to myśle gdzieś z 500 godzin jak nie wiecej, bo w sumie w gierke grałem od premiery w PS+ do maja zeszłogo roku, a naprawde miałem okresy gdzie gralem w domu po 8h, i szedłem do pracy z vita i grałem po kolejne 5-6. Ta gra to prawdziwy narkotyk i nie da sie od niej oderwać, praktycznie każdy run jest inny, uwierzcie mi po tylu godzinach i po wyjściu afterbirth cieżko jest powtórzyć układ poziomów. 

Co do wypowiedzi kruka, według mnie dałeś za dużo spoilerów na temat gierki, o Devil Roomach o itemach itp, mogłeś dac ogolne porady, bo to co podałeś mi dało wiekszy fun jak sam odkrywałem, a naprawde czasem wpadały efekty których nie rozumiałem - takie jak guppy na początku, nie wiedziałem jak wyglada transformacja w takim sensie ze nie znalem itemów, wiec wydaje mi sie ze mogłeś troche popsuć rozgrywke komuś. 

Jeśli ktokolwiek sie zastanawiał nad grą to w tym momencie nalegam abyście kupili produkt i zaczeli grać, gwarantuje że nie znudzi sie Wam na długie godziny gierka, odblokowanie wszystkiego naprawde daje satysfakcje i zajmuje niewyobrażalną ilość czasu, a przejście wszystkiego lostem...

Napewno będziecie mieli momenty w których odstawicie gierke na 2-3 miechy bo już bedziecie mieli dość od wyrywania włosów z głowy, ale jak dopadniecie sie po przerwie do niej to uderza ona z podwójną siłą, wiec nalegam na zakup.

PS. I teraz przez Was kupiłem właśnie wersje steamową Rebirtha i bede cisnął znowu...

Odnośnik do komentarza

Co do wypowiedzi kruka, według mnie dałeś za dużo spoilerów na temat gierki, o Devil Roomach o itemach itp, mogłeś dac ogolne porady, bo to co podałeś mi dało wiekszy fun jak sam odkrywałem, a naprawde czasem wpadały efekty których nie rozumiałem - takie jak guppy na początku, nie wiedziałem jak wyglada transformacja w takim sensie ze nie znalem itemów, wiec wydaje mi sie ze mogłeś troche popsuć rozgrywke komuś.

 

 

Może masz trochę racji, ukryję tą część w spoiler. Mnie osobiście gra wręcz odrzucała bez znajomości tego wszystkiego co napisałem i dopiero kiedy zacząłem rozumieć prawa rządzące rozgrywką, zacząłem się niesamowicie bawić. No bo skąd miałbyś wiedzieć, że przejście piętra bez red heart damage daje 90% szans, przejście bossa 30% a wysadzenie sklepikarza 10% :P? Dla mnie to są takie rzeczy, które albo przeczytasz z wiki/obejrzysz na yt albo nie ogarniesz nigdy.

 

A jeśli chodzi o transformację, to czegoś musiałem użyć jako przykładu, że coś takiego istnieje i daje dodatkowe efekty prócz tego, co itemki z osobna dodają. Sam nie wpadłem na to np., że wystarczy spacebar item dotknąć i możesz go zmienić z powrotem na poprzednio posiadany, a nadal się będzie liczyć do transformacji. W razie czego są jeszcze inne, a jak ktoś bardzo chce poznawać grę od zera to najlepiej niech po prostu nie czyta takich tipów :D.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

No bo skąd miałbyś wiedzieć, że przejście piętra bez red heart damage daje 90% szans, przejście bossa 30% a wysadzenie sklepikarza 10% :P? Dla mnie to są takie rzeczy, które albo przeczytasz z wiki/obejrzysz na yt albo nie ogarniesz nigdy.

 

 

 

Akurat do rebirth i afterbirth istnieje mod ktory pokazuje "ukryty" hud z mnogoscia liczb, m.in. fire rate, power, luck itd itp, ale tez szanse na devil/angel rooma. ten hud jest juz domyslnie wgrany w afterbirth+ wiec mozna go odpalic bez modow, ale fakt faktem - jak sie gra na konsoli to ciezko takie cos ogarnac samodzielnie, ja poki nie poczytalem o tym w sieci myslalem ze po prostu sie losowo pojawia diabelek, no chyba, ze mamy goat head, to wtedy bodaj sie zawsze pojawia :) 

 

aaah, z miesiecznym plusem chcialem ograc od nowa i do konca Duke Nukem 3D na Vicie, ale skonczylo sie  to tym, ze sciagnalem isaaca z plusa i gram jak poyebany, ta gra mi sie nigdy nie znudzi :obama: 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

gra jest rogalem więc trudno tu mówić o "przejściu gry"  na upartego jak podpasują itemy to w 20 minut dojdziesz do mega szatana, kluczem w tej grze jest kolejne odblokowanie zawartości, rozkminianie mechanik i taktyki. gra to zazwyczaj symulator "wyborów" od tego czy ostatnią bombę zużyjemy na szukanie secret roomu czy na wysadzenie niebieskiego kamienia dla serduszka często warunkuje powodzenie takiego run-u. gra mimo pierwszego wrażenia "gra na 10 minut nie polecam" szybko pokazuje ile tam jest niuansów i smaczków do zdobycia. sama ilość itemów i kombinacji ich przytłacza, do tego mechanika piguł, kart, space bar itemów, trinketów, setó itemów czy angel/devils roomów czy zarządzanie ekonomiczne hajsem. 

 

Jak coś polecam ftl inny klimat i gameplay ale dokładnie ten sam typ gry, niby proste, ale zależności tyle, że życia nie starczy na rozkmine wszystkiego.

 

a no i ścieżka dźwiękowa. 11/10

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Faster Than Light.

 

Kupiłem Isaaca na steam.. zrobiłem to.. i znowu mam żądze wbicia wszystkiego, chociaż teraz pewno pójdzie szybciej bo wiem co i jak :D

 

Już Azzazel odkryty, dobre runy mi sie trafiaja :D

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
Odnośnik do komentarza

Rebirth jest z końca 2014, ten pierwszy Isaac to flashowa popierdółka IMO :P. Zalążki zaje,bistości już są, w końcu to te same mechaniki, ale nie podobała mi się stylistyka jak i amatorskość wykonania gierki.


A na grzybkach Vity gra się wyśmienicie :lapka:

Odnośnik do komentarza

Rebirth jest z końca 2014, ten pierwszy Isaac to flashowa popierdółka IMO :P. Zalążki zaje,bistości już są, w końcu to te same mechaniki, ale nie podobała mi się stylistyka jak i amatorskość wykonania gierki.

A na grzybkach Vity gra się wyśmienicie :lapka:

 

no nie wiem, oryginalny isaac + wrath of the lamb wciagal rownie mocno co rebirth. wiadomo ze rebirth >> vanilia, pod kazdym wzgledem, ale oryginal mial swoj urok i choc swoiste ograniczenia wynikaly z uzycia flasha, tak grywalnoscia nadrabial ostro. i byl przy okazji w hui trudny, duzo trudniejszy od rebirtha :obama: 

Odnośnik do komentarza

nie wyobrażam sobie grać na grzybkach vity w issaca, hotline miami było już na granicy grywalności.

 

Czo ty gadasz, Hotline Miami na vitę najlepsza wersja 8) A przeszedłem też na PC i ostatnio odpaliłem na PS3, na vicie grało się najlepiej.

 

Ja się ugiąłem i Isaaca już kupiłem, czeka teraz grzecznie w kolejce na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza

byl przy okazji w hui trudny, duzo trudniejszy od rebirtha :obama:

Z tego co słyszałem to wcale nie, np. boss trap roomy zawsze dawały zaje,biste itemki, a w rebirth już tak nie jest i często dostajesz nic ciekawego. Nie mam porównania, bo sam nie grałem, ale jak tak czytałem dyskusje z okolic rebirtha czy oglądałem Northernliona, to mówili, że Rebirth jest cięższy. Może dlatego, że był nowy.

Odnośnik do komentarza

No tak, ale tam było coś więcej po matce? Naturalnie, że jak w Rebirth mama jest pierwszym z paru etapów "przejścia" gry, to będzie odpowiednio łatwiejsza.

 

rebirth kruczykruku to w zasadzie vaniliowy isaac z dodatkiem wrath of the lamb + paroma/kilkunastoma/kilkusettoma (pipi)ami dodanymi ;) cykl byl normalny, matka->serce/it lives -> sheol/klasztor itd itp. wydaje mi sie, ze chesta i dark voida dodali w warth of the lamb dopiero. nie pamitam szczerze powiedziawszy juz co wprowadzil wrath of the lamb, stare dzieje...

 

mega satana oczywiscie nie bylo jak i wielu roznych bossow (flash ne pozwalal na bardziej bullethellowych przeciwnikow/bossow)

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...