Skocz do zawartości

Grillowanko :banderas:


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.06.2018 o 15:31, grzybiarz napisał:

Steka się nie soli przed obróbką termiczną, ale mięso mielone trzeba, jak najbardziej.

 

Bzdura,

 

trzeba przyprawić jak najbardziej przed, najważniejsze żeby mięso było temperatury pokojowej, a nie sru z lodówki,

 

to samo burgery, sól i pieprz przed grillowaniem 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, kubson napisał:

 

Bzdura,

trzeba przyprawić jak najbardziej przed, najważniejsze żeby mięso było temperatury pokojowej, a nie sru z lodówki,

to samo burgery, sól i pieprz przed grillowaniem 

to czemu w tych wszystkich programach kulinarnych na TVNie i FOOD NETWORK :) mówią, żeby solić na końcu, bo tak mięso będzie twarde? O pokojowej temperaturze też mówią, ale o tym można nawet przeczytać na opakowaniu takiego mięsa. I na opakowaniach w sumie też pisują by solić na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybiarz napisał:

to czemu w tych wszystkich programach kulinarnych na TVNie i FOOD NETWORK :) mówią, żeby solić na końcu, bo tak mięso będzie twarde? O pokojowej temperaturze też mówią, ale o tym można nawet przeczytać na opakowaniu takiego mięsa. I na opakowaniach w sumie też pisują by solić na sam koniec.

Bo sol wypier.dala wode z miesa tak samo jak z wszystkiego innego (ogorkow np.). Wszystko zalezy od tego kiedy posolisz i jak dlugo mieso w tej soli sobie bedzie siedziec. Jak zaraz przed wrzuceniem na girla to nic sie nie stanie, jak dodasz do marynaty sol i zostawisz na pare h tez sie nic nie stanie, ale jak posolisz i zostawisz na 10-15min w tym czasie czekajac az gril dojdzie to raczej jestes amatorem kapci.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Podbijam temat forumowe majóweczki.Nosze się z zamiarem zakupu grilla gazowego na balkon. Poszperałem trochę w internetach i póki co wybór padł na Broil Kinga Royal w tegorocznej wersji Shadow 320.Zastanawiam się jeszcze nad wersją 340 która posiada boczną kuchenkę i tam jest opcja na przyszłość ewentualnego dokupienia kuchenki na podczerwień pod szybkie podpiekanie mięsa, steków itd. Co na to forumek? Czy znajdą się tutaj jacyś doświadczeni ludzie jeśli chodzi o gazówke? 

Odnośnik do komentarza

@Rash ja mam Broil Kinga Monarch 320, użytkuje go już 5 rok. Grillowalem już na nim chyba wszystko co się dalo, dokupiłem sporo akcesoriów, ostatnio nawet dedykowany piec do pizzy. Też jak kupowałem, to rozkminialem czy mi trzeba wersję z kuchenką boczną, ale stwierdziłem że bez sensu, skoro mam kilka kroków do kuchni i tam mam 4 palniki xD I przez ten czas, przy naprawdę intensywnym i różnorodnym uzytkiwaniu (od standardowego grilla, po rożna, piec i wędzarke) ani razu mi nie przeszlo przez myśl, że jednak ta kuchenka by się przydała. Jak chcesz wiedzieć coś konkretnego, to pytaj.

 

Dodam jeszcze, że takie grillowanko jest ekspresowe, od momentu odkręcenia palników do rozgrzania do ok 350 stopni niecałe 10 min, zarzucasz wołowinkę i po kolejnych 6-8 min masz już steki

 20210613_142631.thumb.jpg.c57f9364c58bb6024e16a32e3238e5b1.jpg

 

Edytowane przez second
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za odpowiedź. No bardzo fajne jest to że do tych grilli jest masa fajnych rzeczy typu plyta żeliwna do burgerów itd. Najgorszy jest ten wybór... :kekw: Jeśli chodzi o kuchenke boczną to myślę o niej z myślą głównie o np frytkach dla dzieciaków bo w mieszkaniu mamy płytę indukcyjną i smażąc na głębokim oleju na niej wiadomo z czym to się wiąże... Krd odnośnie jeszcze wyboru polecane są rownierz Napoleon. Taki jak ten poniżej też wydaje się sensownym wyborem... tyle że droższym:leo:https://grilloholicy.pl/grill-gazowy-napoleon-freestyle-365-z-drzwiami-i-palnikiem-do-stekow-800c

 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Sam grill gazowy z tego co się orientuję nie wydziela dużo dymu. Zas co do samej legalności,z tego co doczytałem to ta sprawa w Polskim prawie nie jest do końca oczywista. U nas w bloku np sporo sąsiadów ma takie grille i nikt z tego nie robi problemu. Sama spółdzielnia zaś w umowie nie zastrzegła sobie póki co że zakazuje tego typu grilli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...