Skocz do zawartości

PES 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy wrzutki są przegięte, czy po prostu jest dużo trudniej strzelić bramkę w inny sposób. W 2016 główki też były mocno skuteczne, ale nie na tyle opłacalne, żeby zrezygnować z R2+kwadrat. Jak wczoraj grałem z Ficusiem to czułem się mocno zagubiony, bo chłop tak ustawił taktykę, że nie miałem pół metra wolnej przestrzeni, a wiadomo co robi w takiej sytuacji Dani Alves - wrzuca na pałę. Stąd bramki po dośrodkowaniach ;). Drybling cieniasami jest bardzo trudny, a że w MC najlepszym ofensywnym zawodnikiem jakiego wylosowałem jest Alcacer, to nawet z kompem (i to zaledwie na proffesional!) jest z 5 razy trudniej niż w 2016 (tam na kompa wystawiałem jakiś upośledzony skład, żeby ich podpakować i nie było żadnego problemu). 

 

Oceny w reckach nie dziwią. Oprócz cyrku z wgrywaniem OP, to na razie same pozytywy względem poprzednika. No i przynajmniej jak się gra kumplem z Polski, to gierka chodzi miodzio.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

cos w tym jest, teraz dwoch obroncow na przeciwko napastnika to raczej odebrana pilka, we wczesiejszych odslonach nawet trzech nie gwarantowalo, ze pilka jakos cudownie przeniknie miedzy nogami czy sie odbije. O sam na sam tez trudniej bo o wiele ciezej zerwac sie obroncom, a ja mamy daleko do bramki to jeszcze obrona nas dojdzie. Strzaly z daleka maja moc i da sie trafic ale bramkarze w tej odslonie dobrze bronia, a taktyka mozna tak zagescic pole przed bramka, ze trudno o czysta linie strzalu. 

 

wobec tego te wrzutki to w sumie najlatwiejsze rozwiazanie by atakujac ta pilka jednak znalazla sie w tej jedenastce, tym bardziej, ze znowu mamy odslone (choc to w sumie znak rozpoznawczy pesow) gdzie gra skrzydlami jest bardzo oplacalna. Majac na uwadze, ze w tej edycji dosrodkowania sa soczyste i na dobrej trajektorii lotu majac wysokich napastnikow zawsze mozna liczyc, ze ktorys ta pilka zahaczy i wpadnie gol, w online coraz wiecej osob widze, ze tak gra jak po kilku probach orientuje sie, ze patent z dlugimi podaniami prostopadmymi nie przejdzie

Odnośnik do komentarza

faktycznie latwiej teraz odebrac pilke... bo drybling zostal uposledzony i z fajnego arkejdu zrobil sie troche fiflak.

W tym aspekcie podkreslam. 

Mnie to osobicie boli, bo uwielbialem mieszac. Teraz wystarczy, ze obronca cie dotknie i juz pilkarzyk potyka sie o wlasne nogi i traci pilke (polecam wbic sie obronca na Super Cancelu w typa z pilka :pawel:).

W ogole to co sie (pipi)a stalo z footfeint? Ja sie tylko tak poruszalem po skosie w PESie :////

 

Na mocny plus - bramkarze.

No nie myslalem, ze dozyje PESa z zayebistymi bramkarzami.

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

 

 

Na mocny plus - bramkarze.

No nie myslalem, ze dozyje PESa z zayebistymi bramkarzami.

 

to prawda. Ja również straciłęm w pewnym momencie nadzieje, ale jest zaskakująco dobrze. 

ALE

czasem widać, że piłka odbija się nie od bramkarza, ale od niewidzialnej ściany i zamiast zmieścić się między nogami bramkarza odbija się :/

nie wiem czy to zauważyliście?

Odnośnik do komentarza

Jest jakiś przycisk jak l2 w fifie że można stanąć tyłem do oponenta i nie pozwolić się przepchnac? Gram na ustawieniach fifowskich.

JAk ktoś ma jakiś link do WSZYSTKICH 'game tips' to niech podrzuci. Z doświadczenia wiem, że są także jakieś 'ukryte' kombinacje. Zna ktoś?

Np ponoć było coś takiego, że by strzelić głową w dół to po strzale naciskało się trójkąt. Nie wiem czy tak nadal jest...trochę panikuje przy wrzutkach :)

Odnośnik do komentarza

 

Jest jakiś przycisk jak l2 w fifie że można stanąć tyłem do oponenta i nie pozwolić się przepchnac? Gram na ustawieniach fifowskich.

JAk ktoś ma jakiś link do WSZYSTKICH 'game tips' to niech podrzuci. Z doświadczenia wiem, że są także jakieś 'ukryte' kombinacje. Zna ktoś?

Np ponoć było coś takiego, że by strzelić głową w dół to po strzale naciskało się trójkąt. Nie wiem czy tak nadal jest...trochę panikuje przy wrzutkach :)

Znam tylko coś takiego

 

http://www.konami.jp/we/2016/online/manual/pc/pl/control_base.html

 

Powinno się pokrywać z wersją 2017 ale jak ktoś ma więcej to również poprosze :)

Odnośnik do komentarza

Im więcej gram w demo tym bardziej mi się podoba ten PES :) Po latach z fifą już nie odczuwam za dużej frajdy grając w demo F17. A tutaj w kilku meczach więcej jest różnorodności niż w meczach, które się rozegra w fife przez miesiąc. Bardzo fajny feeling i przyjemność z rozgrywania akcji

 

Mam dokładnie tak samo, tyle że... pozamieniaj nazwy obu serii...

Poważnie, zawsze w sercu PES, ale w tym roku przegięli ze wszystkim - bieda licencyjna jest koszmarna, nawet jak na PES, gameplay też jakiś bardziej arcade'owy niż ostatnio, no i oprawa słabiutka (modele piłkarzy OK, ale cała reszta sprawia wrażenie bardzo sterylnej). W tym roku to EA bardziej postarało się o moje pieniądze - od dema FIFY nie mogę się oderwać, podczas gdy PES wręcz mnie zniesmaczył - tego się nie spodziewałem, ale cóż... 

Odnośnik do komentarza

nie no ten rok moze byc wibitny jesli chodzi o gry pilkarskie, po latach posuchy moze sie okazac, ze (to juz wiemy) dostalismy najlepszego pesa od lat, a za chwile sadzac po demku, moze wyjsc najlepsza fifa od lat

 

ktora pilka wybrac to juz rzecz gustu bo co fajne, gameplay w obu poszedl w troche inna strone i juz indywidualnie kazdy musi wybrac czy wizja futbolu od konami czy ea lezy mu bardziej

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

10 porażek z rzędu, absolutne nigdu nie grałem w takie dziadostwo online.

W PES 15,16 grałem bez problemów, tutaj raz, że wyszukuje mi typa 5 min, bez żadnych filtrów, nawet gram z typami z pass support 3 i to z 900 rating to opóźnienia są takie.,że z klepy nie idzie grać.

Mały ts, robi z moich graczy kompletnych debil,obrona się rozjezdza jak nie wiem,sterując messim mam wrażenie,że steruje koniem, którego nie mogę zatrzymać.

Fibre 75 MB, ping 14

Nie mam pojęcia,niektórzy widzę na streamach grają jak offline, ja z racji tego,że mieszkam w UK to łączy mnie z jakimiś Hiszpanami, portugalczykami i francuzami.

Jeden mecz jedyny,miałem normalny z Niemcem.

Zazdroszczę wam, jak nie macie żadnych opóźnień.

Odnośnik do komentarza

nie no ten rok moze byc wibitny jesli chodzi o gry pilkarskie, po latach posuchy moze sie okazac, ze (to juz wiemy) dostalismy najlepszego pesa od lat, a za chwile sadzac po demku, moze wyjsc najlepsza fifa od lat

 

ktora pilka wybrac to juz rzecz gustu bo co fajne, gameplay w obu poszedl w troche inna strone i juz indywidualnie kazdy musi wybrac czy wizja futbolu od konami czy ea lezy mu bardziej

 

Ficuś w 2014 roku pisałeś to samo :P

Edytowane przez kes
Odnośnik do komentarza

w 2013 jaralem sie demem (jak kazdy) fulla sprzedalem po dwoch dniach bo od pierwszej akcji fulla mialem dosc tych dlugich pilek na dobieg na szybkosciowcow, dwa dni gralem, ustawialem, no nie dalo sie temu zaradzic, a gameplay z kimkolwiek w online ograniczal sie tylko do tego

 

tu po 4 istensywnych dniach grania w 17 nie ma NICZEGO co mnie irytuje, to jest kolosalna roznica wzgledem kazdej porpzedniej czesci ery ps3 i ps4, gdzie pewne elementy irytowaly mnie juz na dzien dobry, tutaj nie dosc, ze mnie nic nie irytuje, ze gameplay jest kombinacyjny to jeszcze wyeliminowali ping pong i dali dobrych bramkarzy i sedziow

 

zreszta to nie tylko moja opinia - srednie z recenzji pal licho (ale jest niesamowicie wysoka) ale poczytaj sobie wenb, evoweb czy nawet polskie fora - jeden wielki zachwyt, nie ma praktycznie opinii, ze ta czesc rozczarowuje

 

ja mam juz 20 meczy w MyClub, zawsze szukam po filtrze na lv5 jakosci poleczenia, w 95% przypadkow znajduje mi wtedy polakow i gram z nimi praktycznie jak offline

 

troche tez juz pogralem z pajgim i tez jakosc polaczenia fantastyczna, moze chlopak potwierdzic, zeby nie bylo, ze gloryfikuje i gadam cuda

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale ten PES to jest powiew świeżości :) Trochę im to zajęło (8 lat), żeby piłkarze reagowali tak jak trzeba na nasze komendy, bramkarze nie byli ręcznikami powieszonymi na poprzeczce, a sędzia słyszał o czymś takim jak przywilej korzyści i wiedział kiedy to stosować, ALE w końcu im się udało :D No i na dodatek AI - aż miło zagrać przeciw konsoli.

 

Myślę, że ustawiając NAT otwarty i grając z ludźmi z EU, online powiniene nieźle działać. Tak dobrze mi się gra w demo na X One, że aż zacząłem patrzeć po ile są zestawy PS4 Slim :D Co prawdą smucą mnie informacje, że analogi w slimie są nadal z tego samego tworzywa i bateria ta sama, ale to są rzeczy które można wymienić/ zmodyfikować.

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

 

Im więcej gram w demo tym bardziej mi się podoba ten PES :) Po latach z fifą już nie odczuwam za dużej frajdy grając w demo F17. A tutaj w kilku meczach więcej jest różnorodności niż w meczach, które się rozegra w fife przez miesiąc. Bardzo fajny feeling i przyjemność z rozgrywania akcji

 

Mam dokładnie tak samo, tyle że... pozamieniaj nazwy obu serii...

Poważnie, zawsze w sercu PES, ale w tym roku przegięli ze wszystkim - bieda licencyjna jest koszmarna, nawet jak na PES, gameplay też jakiś bardziej arcade'owy niż ostatnio, no i oprawa słabiutka (modele piłkarzy OK, ale cała reszta sprawia wrażenie bardzo sterylnej). W tym roku to EA bardziej postarało się o moje pieniądze - od dema FIFY nie mogę się oderwać, podczas gdy PES wręcz mnie zniesmaczył - tego się nie spodziewałem, ale cóż... 

 

Bardziej arcadeowy? Serio, serio? Tak jak Jajczes pisał, znerfili drybling, dużo trudniej zbudować jakąś akcję, bo obrona ma handicapa. Ogólnie gra jest wolniejsza i nie polega już na posyłaniu piłek L1+trójkąt. 

 

edyta. Nie jest to idealny miks - właśnie ze względu na to, że dryblerzy mają za bardzo pod górkę, chociaż na ostateczną ocenę poczekamy pewnie do czasu aż ludzie obczają dokładnie gierkę- ale to chyba najmniej arcadeowa część serii

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...