Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Czekam przede wszystkim na konkretne gry. Fajnie, że póki co to będzie najmocniejszą konsola przez jakieś dwa lata ale co potem gdy już na rynek wkroczy PS5?

 

Cena musi być wyższa bo i sprzęt mocniejszy. Czekam na więcej info odnośnie zwłaszcza wyglądu. Dziwne że zaczynają od specyfikacji. Bawią się w Nvidie?

Odnośnik do komentarza

scorpioto taki ps pro na lekkich sterydach szału nie ma. myślę ze cena 1700-1800 zł to max. Więcej nie dam, mam starego x one. Zresztą muszą konkurować z prosiakiem, którego cena na święta spadnie.

 

Skoro PS4pro kosztuje 399 Euro a u nas polaczkowate sklepy wyceniły to na średnią 1800zł to obstawiam że Scorpio spokojnie osiągnie jak i nawet przekroczy próg 2000PLN-ów.

Odnośnik do komentarza

Jednak Scorpion jest od Pro znacznie mocniejszy. Nie dość że sam procek jest lepszy to układ graficzny jest mocny. Cena raczej nie będzie taka jak Pro czyli 1700. Jeśli dobrze przeczytaliscie raporty DF to oni sugerują, że patrząc na komponenty to tanio raczej nie będzie.

 

E3 to dla MS ostatnia szansa jeśli idzie o zapowiedzi konkretnych gier. Bo tego brakuje aby mnie kupili. Jeśli pojawią się mocne zapowiedzi i powtórzy się jesienny wysyp exow sprzed dwóch lat to mnie mają.

Odnośnik do komentarza

za bardzo z ceną MS nie może poszaleć. Technologia się dziś szybko starzeje a to co prezentuje MS Scorpio i PRO to odgrzewane kotlety które już dziś są przestarzałe. No co można wyciągnąć z jaguara mimo nowych jego rewizji. Prawdziwe 4 k z wodotryskami graficznymi  na tej konsoli to mit.

Edytowane przez dragonosi
Odnośnik do komentarza

Jak teraz czytam konsola ma być chłodzona cieczą tak?

 

 

Scorpio jest pięknie zaprojektowanym urządzeniem i dotyczy to każdej jego części, choćby imponującego systemu chłodzenia cieczą.

 

Myślałem, że może w polskim eurogamer zle przetłumaczyli, w angielskim jest "vapour cooling system".

Sounds expensive :whistling:

 

Ale 6 TFLOP na samym gpu to mimo wszystko sporo na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

No co?  Chyba jako jedyny poruszyłem tu kwestie chłodzenia cieczą jak piszą, każdy się spuszcza nad czym innym.

Nowe tel może i schodzą, ale ich potencjalnych odbiorców jest znacznie wiecej.

 

Wszystko i tak rozchodzi się o gry, a MS wygląda strasznie biednie w tej kwestii.

 

edit: odnośnie chłodzenia:

 

"Pisząc w skrócie, zastosowano radiatory z komorą parową. Bazą jest miedziana rurka, wewnątrz której umieszczono jonizowaną wodę destylowaną. Woda pochłania ciepło, które zamienia się w parę. Ta unosi się z gorących miejsc i koncentruje na radiatorze. To wysoce wydajna metoda, ale ciepło nadal trzeba odprowadzić z systemu, a standardowe wentylatory nie dałyby rady."

 

edit2: niekoniecznie multiplatformy beda lepiej wygladać na Scorpio, albo tylko niektóre.

Było już omawiane, że pomiędzy 4K native a checkerboard na PRO różnic praktycznie nie widać - z nosem w tv o dużej przekątnej.

Zależy od dev komu chce się to robić.

 

Multiplatformy na Scorpio mogą jakoś znaczniej odstawać graficznie za 1.5-2 lata jak PRO się bardziej postarzeje i wyjdzie kolejny obieg kart graficznych PC.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dalej najlepiej sprzedają się multiplatformy, a te wyglądać będą najlepiej na Scorpio. Ja kupiłem One'a dla Wiedzmina 3 w 900p, to ktoś nie kupi RDR2 w native 4K? Będzie baza, będą gry. Microsoft jednak dostarczył sztosów przez 3 lata tej generacji.

Odnośnik do komentarza

każdy mówi "technologia się starzeje" 

nie bardziej i nie mniej niż 10 lat temu.... a jakoś PS360 sobie radziły przez wiele lat.
-bo były całkiem niezłe z dniem premiery.

scorpio chce nadrobić to co zostało zyebane przez Łana - przeciętna wydajność na starcie względem rynku PC.
hejters gona hejt, ale jest naprawdę ładnie pod maską tego pudła - do tego o ile wierzyć słowom DF 'port' Forzy uruchomiony z dobrym wynikiem w 2 dni.... 
-jest wspomniana kompatybilność względem zwykłego One
ci którzy zupełnie nie mają pojęcia o wydajności sprzętu bo siedzą tylko w konsolach od 15lat  - powinni sobie odpuścić obrzucanie gównem MSu za Skorpiona, bo ten zdaje się naprawdę sztywniutki. 
suche cyferki mówią o nim wiele, ale jeszcze więcej rozwiązania technologiczne w jakie poszli inżynierowie.

janusze branży elektronicznej i mateusze co pokończyli informatyczną w gimnazjum
jak to jest, że kiedyś mieliście Pentiuma 3GHz, a teraz macie i5 który nawet nie osiąga takiego taktowania w booscie ? cpu się pogorszyły xD ?

mongolskie teorie.


na to że MS się obroni grami to ja nawet nie liczę
ale wydajnością - wygląda na to że tak, mimo że ten 1. aspekt sprzedaje system, a MS go w tej chwili..... nie ma. 

Odnośnik do komentarza

MS ma na pewno lepsze usługi ale do bycia potęga na miarę dzisiejszego Sony w grach potrzeba właśnie perełek na wyłączność. Firma nie ma takich studiów 1st party jak Kaz i spółka.

 

Same bebechy mogą nie wystarczyć jeśli nie będzie gier. Na miejscu Spencera postarałbym się trochę o Japonię bo gracze z USA i Europy wciąż kochają tamtejszą szkole gier. Co potwierdzają wyniki sprzedaży Automaty, NiOh czy RE7.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że MS jest tego świadomy, ale czy coś zrobi aby przyciągnąć sobie wschodnich developerów? Czas pokaże. Jajogłowi w MS widzą przecież jak i które gry schodzą na PS4. Z drugiej strony wsparcie jakie dostarczył MS dla swojej konsoli przez ostatnie lata, i to jaką bazę sobie wyrobił (nawet pomimo tego, że ludzie w 2017 pytają o możliwość odpalania używanych gier na One), daje mi wielkie nadzieje na świetną generację.

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś za bardzo nie przypominam sobie ale box nie ma żadnej dużej gry w obecnej generacji z nim kojarzonej. Przydałoby się coś na miarę horizona tzn. z tą skalą świata i jakością wykonania. Czasowy eks na tomba czy ten serialo-film to trochę za mało. Stare marki ok ale coś co dalej ciągnęłoby ten wózek też by się przydało. Zobaczymy. Może czymś pozytywnie zaskoczą na e3.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Ja jakoś za bardzo nie przypominam sobie ale box nie ma żadnej dużej gry w obecnej generacji z nim kojarzonej. Przydałoby się coś na miarę horizona tzn. z tą skalą świata i jakością wykonania. Czasowy eks na tomba czy ten serialo-film to trochę za mało. Stare marki ok ale coś co dalej ciągnęłoby ten wózek też by się przydało. Zobaczymy. Może czymś pozytywnie zaskoczą na e3.

 

O tak, zdecydowanie zabrakło (pipi)nięcia. Tzn. był Scalebound, ale wiadomo... :reggie: Z resztą... tragiczna sytuacja PR-owa, PlayEverywhere i brak nowych inwerstycji pogrążyły One, które najbardziej potrzebuje exów 3rd party pokroju Sunset Overdrive.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nie no faktycznie, gry z JP ze sprzedażą 1 mln na prawie 60 mln konsol... powiedziałbym wręcz, że gracze zabijają się o te gry ;) MS by potrzebował jakiś 2 nowych zachodnich IP na miarę Girsa, a nie chińskich pierdół, które nabywa oszałamiające 3-5% graczy. Na X JP gierki się nie sprzedają koniec kropka.

Odnośnik do komentarza

 

Przydałoby się coś na miarę horizona tzn. z tą skalą świata i jakością wykonania.

o boże oby nie

 

naprawdę darujcie sobie w tym temacie przywoływanie wyimaginowanego poziomu jakości gier z playstation

Jako wieloletni a właściwie wierny od początku marce xboxa obiektywny użytkownik tej platformy, uczciwie przyznaję ze w tej generacji sony gniecie xboxa grami a ten leży i kwiczy więc przestań Mazz głupoty wypisywac. Poziom gier sony ostatnio to od 9 w górę, i trzeba być żałosnym fanboyem aby to kwestionować. Edytowane przez Absolem
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

scorpioto taki ps pro na lekkich sterydach szału nie ma. myślę ze cena 1700-1800 zł to max. Więcej nie dam, mam starego x one. Zresztą muszą konkurować z prosiakiem, którego cena na święta spadnie.

Według DF Scorpio mocniejszy jest prawie o połowę, więc konkretne te sterydy  :)  

Lepsze taktowanie procków, o 1.8Terafanka więcej w GPU, szybszy RAM i o 4GB więcej, dodatkowo DX12 w GPU który o 50% odciąża CPU i banalnie proste programowanie. 

 

Cenę stawiam na 500$ u nas pewnie z 2200-2400zł, według plotek konsola gabarytowo jest zbliżona do Ski a może być nawet mniejsza. Zobaczymy jak z grami na E3.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...