Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniacie marki, które praktycznie w ogóle nie mają już znaczenia i równie dobrze mogłoby to być całkowicie nowe IP :) MS nie inwestuje w nisze? A ReCore, Ryse, Phantom Dust, Halo Wars 2 (siła marki jest, ale mówimy o konsolowym RTSie)?

 

Typowy bełkot garniturów z MS. To IP słabe, to się nie sprzeda, musimy im wcisnąć kolejne Halo tylko tym razem może rts?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Najpierw piszecie o jakimś mocnym uderzeniu, a później wymieniacie jakieś paździerze, których dzisiaj nikt by kijem nie tknął poza małą grupą zapaleńców. Zastanówcie się więc czy chodzi Wam o gry, na miarę Halo i Girsa, czy kolejne produkcje, które nawet na koszty nie zarobią :p

 

Killer Instinct kiedyś schodziło w milionach no i co to dzisiaj znaczy? Zupełnie nic.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

A tam, gadacie, Gearsofhaloforza na emeryturę? COD się trzyma tyle lat, od II WŚ doszli już do tematów chyba 3 albo i 4 wojny w kosmosie, a zaraz pewnie i i na innych planetach będzie. Więc jak widać, można tak ciągnąć i jeszcze kasę na tym robić. Halo RTS to chyba też żadna nowość, bo to już było?

 

Ktoś wcześniej pisał, o stworzeniu trzeciej odnogi serii Forza, na wzór PGR, no a dlaczego by po prostu nie wskrzesić marki PGR? Chyba że praw na nią nie mają?

Odnośnik do komentarza

Nowe IP to nie jest taka prosta sprawa. Wystarczy spojrzeć na rynek, nie wiem, czy to po prostu target się zmienił, czy może dzisiejsi developerzy są  w dużej mierze do bani, ale często to nie wychodzi.

 

Sony niby się stara, ale już dwa nowe ip w postaci Knacka i The Order dały plamę i okazały się produkcjami bardzo miernymi. Knack nie porwał serc graczy, a The Order nie wykorzystał potencjału do bycia Girsami konsoli PlayStation. Zamiast mięsistego strzelania z dodatkiem co-opa, mamy detektywa z wąsem i zwiedzanie Londynu.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

"Tylko broń Boże nowych pomysłów. Może dodajmy śnieg do wyścigów, a do Halo i Gears nowy rodzaj wroga. My nie ryzykujemy, a fani dostają coś świeżego."

 

Poza tym Otogi i Jade Empire paździerzem? Czo ja czytam...

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

"Tylko broń Boże nowych pomysłów. Może dodajmy śnieg do wyścigów, a do Halo i Gears nowy rodzaj wroga. My nie ryzykujemy, a fani dostają coś świeżego."

 

Poza tym Otogi i Jade Empire paździerzem? Czo ja czytam...

Chodzi o to, że nikt tego by dzisiaj nie kupił. Sentyment nie sprzedaje gier.

Odnośnik do komentarza

Dobra reklama już tak. MS-owi brakuje na nią pieniędzy? Nigdy nie uwierzę. Z resztą co tu dużo mówić: Bioware i From Software + reklama to świetna promocja dla MS-u. Tyle, że im nie zależy, bo jak ktoś już słusznie zauważył, Xbox nie jest priorytetem MS-u, a Playstation dla Sony już tak.

Odnośnik do komentarza

No to gratulacja! :)

 

Z resztą, Forza Horizon robi już w jakimś stopniu za PGR'a i nawet więcej, więc nie wiem czy to miałoby sens.

 

No właśnie nie robi, Horizon to dopasiony Test drive unlimited, nie ma odpowiednika pgr-a na 8gen, najbliżej chyba driveclubowi.

 

spin-off gearsów - był judgement i tak sobie wyszło. Może coś w uniwersum gearsów ale żeby tak kompletnie po bandzie pojechali, np. przerobili na fps-a, albo wyścigi kartów? :D

 

coś z halo - niech się dogadają z gościami od XCOM-a, żeby zrobili coś podobnego tylko w uniwersum halo, w takie coś to bym zagrał bardzo chętnie.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dobra reklama już tak. MS-owi brakuje na nią pieniędzy? Nigdy nie uwierzę. Z resztą co tu dużo mówić: Bioware i From Software + reklama to świetna promocja dla MS-u. Tyle, że im nie zależy, bo jak ktoś już słusznie zauważył, Xbox nie jest priorytetem MS-u, a Playstation dla Sony już tak.

 

Reklama nie sprzedaje gier. To czy gra się sprzeda, to czysty przypadek. Gdyby reklama gwarantowała sukces, to każda gra miałaby marketing droższy niż sama produkcja gry. To za sukcesem gry idą środki na reklamę, a nie na odwrót. Sęk w tym, że w tym biznesie nie ma jasnej odpowiedzi na to co się sprzedaje.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Pewności nie masz, ale gwarantuję Ci, że dobra reklama, dystrybucja i jakość gry zwiększa diametralnie szansę na sprzedaż. Rozumiem, że skoro popularność tytułu jest przypadkiem, a nie wypadkową wymienionych przeze mnie czynników to MS powinien usiąść na (pipi)e i trzepać bez tołku halo, forzę i gearsy na zmianę? Pragnę zauważyć, że z wymienionych przez Ciebie nowych IP na One (Quantum Break, Ryse czy ReCore) nie ma ani jednej gry więcej, niż niezłej.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nie wiem skąd u Ciebie takie wnioski skoro nic takiego nie napisałem. SO miało jakoś, dobry marketing, dobre oceny i dupa. QB dobra gra, reklamowano udziałem aktorów z popularnych produkcji telewizyjnych i sprzedaż jeszcze gorsza. State of Decay nie miało żadnej reklamy i sprzedało się lepiej niż SO i QB razem wzięte. Jak gra ma się nie sprzedać, to żadna reklama nie pomoże, bez względu na to jak dobra będzie sama gra.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Oj don z tą reklamą to też nie tak do końca. Zobacz BF1 jest pod skrzydłami Microsoftu i mimo gorszej wersji to sprzedaje się bardzo podobnie jak na PS4 gdzie zawsze multiplatformy mają przewage na konsoli Sony. Tak samo było na przykład z GTA V gdzie wystarczył marketing danego producenta i gra sprzedaje się lepiej na tę konsole, ktora jest reklamowana. 

 

Myslisz, że Wiedzmin osiągnałby taki sukces gdyby nie hype, kampania reklamowa etc? Gry pokroju Dishonored 2 czy Titanfalla zbombiły bo kampania była skromna (no i że wyszły w niefortunnym okresie to też oczywiście) ale jednak kampanie mają ogromne znaczenie jeśli chodzi o sprzedaż.

Odnośnik do komentarza

 

No to gratulacja! :)

 

Z resztą, Forza Horizon robi już w jakimś stopniu za PGR'a i nawet więcej, więc nie wiem czy to miałoby sens.

 

No właśnie nie robi, Horizon to dopasiony Test drive unlimited, nie ma odpowiednika pgr-a na 8gen, najbliżej chyba driveclubowi.

 

 

Odpalasz wyścig w mieście i jakaś tam namiastka PGR'a jest. Klimat trochę nie ten, ale... lepsze to niż nic. Co do DC, to nie wiem czy mogę się zgodzić, poza punktami a la Kudos, to co tam jest z PGR'a?

 

 

Dobra reklama już tak. MS-owi brakuje na nią pieniędzy? Nigdy nie uwierzę. Z resztą co tu dużo mówić: Bioware i From Software + reklama to świetna promocja dla MS-u. Tyle, że im nie zależy, bo jak ktoś już słusznie zauważył, Xbox nie jest priorytetem MS-u, a Playstation dla Sony już tak.

 

Gdyby reklama gwarantowała sukces, to każda gra miałaby marketing droższy niż sama produkcja gry. To za sukcesem gry idą środki na reklamę, a nie na odwrót.

 

 

Wydaje mi się, że taki stan rzeczy to już jest obecny w wielu przypadkach. Gdyby środki na reklamę były przyznawane w zależności od sukcesu gry, to reklamy byśmy widzieli po premierze, a o niektórych grach typu No Man's Sky w ogóle byśmy nie słyszeli, bo przecież sukcesu jeszcze nie ma to i reklamy brak.

Także całkiem możiwe, że na rozpędzanie hype-train'u idzie więcej kasy niż na same gry.

Odnośnik do komentarza

NMS jechało na kłamstwach a nie reklamie. Jaką niby reklamę miało, trailery na YT? To samo ma każda gra.

 

No to czym jest reklama w takim razie? O grze mówiło się wszędzie, otwierasz lodówkę, a tam NMS. W internecie pełno tego było. Może nie jest to przykład pokazujący sytuację, gdzie na reklamę poszło więcej niż na produkcję, ale ten przykład pokazuje, że reklama wcale nie jest uzależniona od sukcesu jaki odniosła produkcja (bo produkcja przecież nie istniała, nowe ip). W tym przypadku, reklama kreowała sukces. No i na to posżły hajsy, na kreowanie sukcesu i gra chyba się jednak sprzedała, bo bardzo wiele osób łyknęło przynętę i później hejtowało na necie.

 

Z podobnymi akcjami kojarzą mi się jeszcze Destiny i Final Fantasy XV, tylko tutaj ostatecznie wyszło lepiej niż NMS, chociaż nie obyło się bez krytyki.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No ja nie wiem czy zamieszczanie trailerów w necie świadczy o dobrej reklamie, bo to robi każdy developer, więc nie jest to nic specjalnego. Żadnego specjalnego wysiłku w promocję NMS nie włożo. Opowiedziano po prostu na samym początku bajkę, w którą ludzie uwierzyli.

Odnośnik do komentarza

Ano nie mają.

Mają, PGR należy do MS.

 

Trzecia odnoga serii Forza, spin-off Gearsow, coś w swiecie Halo i juz trzy nowe duże tytuły. Garnitury MS będą zadowolone, a że w 4k to już totalny odjazd.

Rozumiem, że gdyby Forza Horizon 3 nie miała Forza w nazwie to byłaby jeszcze lepsza?

 

Dobra reklama już tak. MS-owi brakuje na nią pieniędzy? Nigdy nie uwierzę. Z resztą co tu dużo mówić: Bioware i From Software + reklama to świetna promocja dla MS-u. Tyle, że im nie zależy, bo jak ktoś już słusznie zauważył, Xbox nie jest priorytetem MS-u, a Playstation dla Sony już tak.

MS współpracował już w tej generacji z Crytek, Capcom, Remedy czy Insomniac. W drodze jest owoc wspólnego projektu z Platinum. Rozumiem, że gdyby wzięli From Software to nagle gwarancja sukcesu?

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza

Dla mnie mało ważne jest ile teraflopów będzie miało Scorpio. Liczę na to, że MS chce odświeżyć markę i zaoferuje konsolę z dobrymi podzespołami w rozsądnej cenie. Chociaż cena 499$ może im przeszkodzić, może pójdą na jakieś kompromisy i dadzą 399$. Chciałbym by wykorzystali swoje studia do tworzenia ciekawych gier a nie produkcji odgrzewanych kotletów. Sony spoczęło na laurach  i chciałbym by ten rynek był tak dynamiczny jak w poprzedniej generacji. 

 

Domniemana moc Scorpio to chyba za mało jednak na nową generację.

Odnośnik do komentarza

Insomniac zrobiło bardzo udaną grę i myślę, że te 1.2mln sztuk (fizycznych i cyfrówek jak mniemam) to dobry deal dla MS-u, bo po dziś dzień gra uchodzi za jeden z najlepszych exów na konsoli. BB też oszałamiącego sukcesu nie osiągnął, a jest czołówką gier tej generacji. Więc tak, uważam, że deal z From Software to gwarancja sukcesu, przynajmniej wizerunkowego.

 

Appeal konsoli to jej gry dlatego Sony ma 2x więcej sprzedanych konsol i praktycznie ustawiony 2017/2018, a MS jest w (pipi)e.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...