Skocz do zawartości

Final Fantasy Brave Exvius


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Grałem kilka godzin no może ok 8, z fabułą nie ma szału. Na chwile obecną to wygląda tak, że 2 naszych głównych bohaterów otrzymuje od "tajemniczej dziewczyny" dar wizji i zostają wybrańcami, którzy muszą uratować królestwo i świat przed potworami cośtam cośtam - taki trochę banał. Jest też na starcie pokazana trudna relacja jednego z nich z ojcem - też banał. Oczywiście jest też tajemniczy antagonista co ma super duper powera. Może się coś rozkręci.

 

Coś więcej:

 

> w drużynie mamy max 6 ludków, 5 własnych + 1 dobierany z listy grających ludzi (których potem można dodać do znajomych i po prostu kieruje się ich postacią)

> postacie mogą atakować jednocześnie, wchodzą chainy, bonusy za ataki, criticale, są też bonusy za używanie odpowiednich elementów

> w grze poruszamy się po miastach - gdzie zbieramy questy, możemy też chodzić po dungeonach, walki wpadają tak jak w ff6 - nie ma potworków na mapie, tylko ekran "pęka" i walka

> zbieramy punkty za które możemy kupić postacie do drużyny (losowe, jest ich mnóstwo) - możemy robić fuzje tych postaci co leveluje daną postać

> jest system craftu - umiejętności, broni, zbroi i normalnych itemków

> kasę wyciągają na zasadzie, że można kupić za normalny hajs skrzynki z postaciami, energią (każda czynność np.: wejście do lochów zabiera punkty energii - na szczęście regenerują się i jakoś nie odczuwałem, że muszę czekać na regenerację)

> fajne jest to, że jak ma się summona w grze to jest ładny, krótki filmik jak summon wjeżdża - taki kinowy  :)

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

na gafie sa zachwyceni, ponoc duch final fantasy ery snesa jest w tej czesci wiekszy niz w i am setsuna, po cichu tez wszyscy licza, ze na tgs zapowiedza ta czesc na vite/3ds bo az wstyd ze taka dobra gierka kisi na komorce

 

 

:(

 

Nie dość, że Pokemon Go, to jeszcze to. Mam obie ściągnięte i nie mogę nawet włączyć, bo komórka zepsuta. I mage a big mistake.

Odnośnik do komentarza

Ja gram codziennie i powiem, że jest coraz lepiej - no może tylko fabuła jakoś nie powala - łażenie po lokacjach po śladach naszych wrogów, utrata pamięci i poszukiwanie sensu życia - mnie nie przekonują.

Jednak wszystko inne jest mocne w tej grze.

 

Wcześniej nie pisałem - w grze jest genialna oprawa, bardzo ładne wykonanie najdrobniejszych elementów (oczywiście jak na grę mobilną w konwencji ff6).

Ciekawy jest system levelowania postaci, summonów, jest też dużo questów pobocznych i bardzo bardzo dużo dobrze poukrywanych skarbów na mapach/w miastach.

 

Nie znam lepszej gry na komórkę.

Odnośnik do komentarza

Post pod postem bo nie padała przez kilka dni żadna odpowiedź a chciałbym coś dodać.

 

Na chwilę obecną autorzy udostępnili nam 2 wyspy, akurat obie w sensie questów fabularnych skończyłem i wyskakuje napis: to be continued...

Zatem trzeba czekać na nowy content... pozostaje mi zrobienie questów pobocznych i pakowanie postaci oraz walka z dodatkowymi bossami.

 

Myślałem, że gra jest już ukończona w sensie fabularnym, ale z tego co widzę to będą jeszcze dużo do niej wrzucać.

Nie wiem ile grałem ale tak z około 15-20h żeby przejść fabulę, ale robiłem też rzeczy poboczne.

 

No nic pozostaje czekać.

 

UPDATE:

 

Jutro (28.07) dodadzą 3cią wyspę :)

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie bede zakladac osobnego tematu, ale ostatnio premiere na ios/andka miał Mobius Final Fantasy. Ukonczylem dopiero długi tutorial, ale zapowiada sie niezle jak na f2p. Dobra grafa, dubbing, job system i skille oparte na kartach. Za fabułe odpowiedzialny Kazushige Nojima

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem oczarowany grą Brave Exvius, ta gra biję taką nostalgią i klimatem starszych Finali, że wsiąkłem na maxa. Brakowało mi takich gier z turowymi walkami, job, system levelowania postaci. Na plus, że jest mnóstwo postaci do zdobycia ze świata Finala. Próbuję Zidane i Vivi zdobyć ale to jest losowe. Masakra gra, najlepsza dotychczas jakie wyszły na komórki. A grając to jakoś nie odczuwałem braki energii, chociaż jedna energia odnawia się co 5 minut w sumie, co i tak szybko idzie z tego powodu, że grasz na arenach albo cokolwiek robisz. Nie będę wspominał o muzyce, bo to jest majstersztyk, miła dla ucha jak to w starych Finalach było.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Healera dostaniesz za free,będzie to kolejna postać która dołączy do dwójki głownych bohaterów.Jest to jeden z najlepszych healerów w grze,także spokojnie :)

Summonów jest obecnie 5.trzeba robić questy poboczne by je zdobyć,ale warto :)

Polecam ta stronę : http://ffrk.kongbakpao.com/ tu jest raczej wszystko co powinieneś wiedzieć.

moje ID :

085,397,078 nick jak na forum :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki. Ja chyba zrobie rerolla, to podam nowe Id pozniej ;p Bo mam jakies szproty po 2-3 gwiazdki, a z tego co widzialem sa postacie co maja nawet 6. Roznica w statach pewnie kolosalna.

 

edit. trafil sie white mage z tego gorszego summonowania, ale powinien wystarczyc. 

Edytowane przez Shen
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Sześciu gwiazdek jeszcze u nas nie ma w JP są.

Tak jak piszę : z Healerami to poczekaj,bo dostaniesz za free naprawdę dobrą postać leczącą,z bardzo dobymi skillami.Obecnie lepsza od tej darmowej jako healer jest tylko Lenna z nowej paczki postaci.Mi się udało wyciągnąc Cloud of Darkness i Vaana,bardzo spoko postacie.Jeśli chodzi o dmg to Laswell daje radę jak się go upgraduje na 5 gwiazdek.Summony sa przydatne bardzo,bo wraz z level odblokowujesz im skille np HP+250,DMG +40 i czary,wszystko to dostaje postać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.