Skocz do zawartości

Nintendo Classic Mini


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Rayos jeżeli będą odpowiednie shadery, rozdziałka 720p to ok super, ale jakby nie patrzeć gier na tym też jest cholernie mało a na emulatorach masz wszystko.

Ja jednak jestem ostrożny na takie kolekcje ponieważ składanka Rare na Onie to był jeden wielki piksel (oryginalna rozdzialka) bez dobrego shadera, no i na dodatek niektóre gry w 4:3. Kogo interesuje era 8 i 16 bit i najlepsza możliwa oprawa na nowych tv to pisać na prywate (bo o sferze underground na tym forum chyba nie wolno gadać a bana nie chce)

Edytowane przez Kyokushinman
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

już wielokrotnie przerabialiśmy temat wyższości emulatorów nad mini nesem i na odwrót. Powiem tyle: wolę grać legalnie na sprzęcie od producenta w gry od producenta, niż emulatorować i piracić ;) Wiadomo, że można osiągnąć lepsze jakości przy użyciu emulatorów, ale pixele podciągnięte pod HD w trybie pixel perfect będą wyglądać również dobrze i na współczesnym tv. Zresztą, ja specjalnei mojego małego tv z akademika nie wywaliłem po przeprowadzce do meiszkania, właśnie żeby go wykorzystać do mini nesa :lapka: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rayos jeżeli będą odpowiednie shadery, rozdziałka 720p to ok super, ale jakby nie patrzeć gier na tym też jest cholernie mało a na emulatorach masz wszystko.

Ja jednak jestem ostrożny na takie kolekcje ponieważ składanka Rare na Onie to był jeden wielki piksel (oryginalna rozdzialka) bez dobrego shadera, no i na dodatek niektóre gry w 4:3. Kogo interesuje era 8 i 16 bit i najlepsza możliwa oprawa na nowych tv to pisać na prywate (bo o sferze underground na tym forum chyba nie wolno gadać a bana nie chce)

 

Ja pi.erdole czy te serio musisz nawet w temacie NESa nawet gadać o grafice?

Odnośnik do komentarza

@ Rayos

 

Na tv nie uzyskasz tej jakości poprzez piksel perfekt (kwadraty tylko będą bardziej widoczne). Konieczny jest odpowiedni shader bo sama rozdzialka na nic się zda.

No chyba, że w to mini chcesz grać na tv crt to co innego.

 

Ja mam dużo konsol starych i mam je podpięte do starego crt (dawna dobra jakość) a jak chce ktoś jeszcze lepiej to emulator i nowy tv.

 

Granie w takie coś bez shader i rozdzialki na nowych tv nie polecam bo można się zrazić do starych i za(pipi)istych tytułów.

 

@bluber

 

Nie z tobą rozmawiam.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Po to ludzie kupują konsole, żeby podłączyć do tv i grać. Gdyby chcieli kupować kompy, bawić sie w emulatory, ściąganie, piracenie, konfigurowanie i inne bzdety to by to robili. Przecież każdy jest świadomy tego, że emulatory są. Jak szukasz w starych grach na NESa grafiki to chyba coś Ci się w głowie poprzestawiało. Ten miniNES jest dla takich starych, +30 koni jak ja i chyba większość na tym forumku. Podłączamy, pad w łapy i cofamy się w czasie. Coś takiego jest bezcenne i ŻADEN emulator tego nie zastąpi. Co jest chyba oczywiste

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kogo interesuje era 8 i 16 bit i najlepsza możliwa oprawa na nowych tv to pisać na prywate (bo o sferze underground na tym forum chyba nie wolno gadać a bana nie chce)

Jest odpowiedni temat o emulatorach. O tutaj:

http://www.psxextreme.info/topic/82281-emulatory-w-nowych-wersjach-svn-wip-beta/page-8

---

Zamówiłem tego NESa, a tu w nowym Extrimie można poczytać o kolejnych konsolkach. W sumie miałem kiedyś klona Atari2600, to może również bym zamówił? Lubię te retro gierki, jeszcze pomału starszego w to wkręcam: jak powiedziałem mu o o tym miniNESie, to też chciał preorder:)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to nowe info:

Możliwość skorzystania z czterech Punktów Wstrzymania (Suspend Points) przy każdym z tytułów sprawi, że strach przed utraceniem haseł i postępów z rozgrywki będzie już tylko pieśnią przeszłości. Punkty Wstrzymania pozwolą również wielu graczom korzystającym z tej samej konsoli na zapisanie ich postępów z gier, a także dadzą komfort zapisywania w różnych momentach, także w połowie poziomu i przed wyjątkową trudną walką z bossem.

 

 

czyli 4 sloty na quicksave?

Link:

http://www.nintendo.pl/news/zagraj-w-gry-z-przeszlosci-jak-nigdy-wczesniej-z-konsola-nintendo-classic-mini-nintendo-entertainment-system/

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to nowe info:

Możliwość skorzystania z czterech Punktów Wstrzymania (Suspend Points) przy każdym z tytułów sprawi, że strach przed utraceniem haseł i postępów z rozgrywki będzie już tylko pieśnią przeszłości. Punkty Wstrzymania pozwolą również wielu graczom korzystającym z tej samej konsoli na zapisanie ich postępów z gier, a także dadzą komfort zapisywania w różnych momentach, także w połowie poziomu i przed wyjątkową trudną walką z bossem.

 

 

czyli 4 sloty na quicksave?

Link:

http://www.nintendo.pl/news/zagraj-w-gry-z-przeszlosci-jak-nigdy-wczesniej-z-konsola-nintendo-classic-mini-nintendo-entertainment-system/

 

no o tym wiadomo od dawna, nawet na filmach ktore pokazywalem bylo widac 4 sloty.

Odnośnik do komentarza

Jest ciemno na WiiU. Tak samo jest przy grach na Wii - jest ciemno i lekko rozmazane. Ale gra się dobrze. Mi pasuje. 

 

 

To samo na 3DS-ie jest. Oni celowo jakieś filtry ponakładali, ale po co to nie wiem. Są specjalne shakowane wersje gierek z VC pozbawione tych efektów i wyglądają dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza

 

Jest ciemno na WiiU. Tak samo jest przy grach na Wii - jest ciemno i lekko rozmazane. Ale gra się dobrze. Mi pasuje.

 

 

To samo na 3DS-ie jest. Oni celowo jakieś filtry ponakładali, ale po co to nie wiem. Są specjalne shakowane wersje gierek z VC pozbawione tych efektów i wyglądają dużo lepiej.

 

 

Może to ma maskować jakieś tam braki? Ja gram na DraStiCu na Androidzie w przygodówki (visual novels) z DSa i mam tam HQ2x Scaler i kurde z tym gry wyglądają prześlicznie po prostu. 2 w 1 - i retro i rozmycie lekkie, testy czytelne. Dla mnie rewelacja. Ace Attorney na tym robiłem i to, że masz je zawsze w kieszeni robi niezłą robotę - 3DSa nie zawsze mam ze sobą.

 

Ja też się zgadzam z wami a propos NESa - dla mnie zabawa zaczyna się od SNESa, jednak NES i 8 bitów to dla mnie zbyt duże retro. Ew. Gameboy ale dla przykładu Yoshi Island ze Snesa do dziś zjada dla mnie graficznie z 90% inny platformerów. Nie rozumiem też kwiku na wersję z 3DS - jest świetna. Dla niewtajemniczonych - Gameplay :-) 

 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Mnie wkurza brak Contry. Rodzicom powiedziałem o tej konsolce, starszy myśli, że znowu Contre ukończymy po latach i jak ja mam mu powiedzieć, że nie będzie tam klasycznej Contry? A dali jakieś Tecmo Bowl dla Amerykańców.

Liczę za jakiś rok na MiniSNESa, gdzie już Nintendo zapyta graczy o listę. Ale to by była miazga!

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...