Skocz do zawartości

Nintendo Classic Mini


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nadal nie mam, oczywiscie sie pomylili i wyslali mi z paczkomatu nadawczego w wawie i do dokladnie tego samego paczkomatu zostalo dostarczone XDD zajelo to 4 dni. (pipi)y (pipi)ane, teraz czekam na zwrot i ponowna wysylke.

(pipi)ac ich.

Odnośnik do komentarza

No taka jest prawda, że NES mini to nic innego jak granie na nostalgii i przepłacony wygodny sposób na ogarnie paru tytułów z NES-a. Oprócz sygnowania tego sprzętu znaczkiem Nintendo to nie ma większego powodu dla którego ktośby chciał to kupować. W kwestii emulacji NES-a osiągnięto już wszystko, więc ten sprzęt nie oferuje niczego, czego taka OUYA na Androidzie by nie mogła nam dać. Plus bez ograniczenia do tych paru gier, które Nintendo daje. A, no i jest fakt legalności tego wszystkiego. Tutaj gierki legitnie kupujemy, a romy do emulatorów niby legalne, ale mało kto posiada oryginały żeby mieć ich legalne kopie zapasowe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No taka jest prawda, że NES mini to nic innego jak granie na nostalgii i przepłacony wygodny sposób na ogarnie paru tytułów z NES-a. Oprócz sygnowania tego sprzętu znaczkiem Nintendo to nie ma większego powodu dla którego ktośby chciał to kupować. W kwestii emulacji NES-a osiągnięto już wszystko, więc ten sprzęt nie oferuje niczego, czego taka OUYA na Androidzie by nie mogła nam dać. Plus bez ograniczenia do tych paru gier, które Nintendo daje. A, no i jest fakt legalności tego wszystkiego. Tutaj gierki legitnie kupujemy, a romy do emulatorów niby legalne, ale mało kto posiada oryginały żeby mieć ich legalne kopie zapasowe.

 

No tak, rozchodzi się tu tylko i wyłącznie o legalność posiadanych gier. NES Mini to jedyne legalne źródło posiadania tych gierek w możliwie najlepszej jakości pomijając gorsze wersje z VC. 

 

@grzybiarz

 

Czytasz PPE? :obama: 

Odnośnik do komentarza

KiG.

"Zła etykieta się wygenerowała mimo, że paczkomat wybrany OK"

Bardziej mnie zastanawia, czemu to chuja pana 4 dni zajęło im wyjęcie paczki z tego samego paczkomatu  i włożenie do tego samego XD nawet na sortowni była.

Edytowane przez MichAelis
Odnośnik do komentarza

http://www.nintendolife.com/news/2016/11/a_japanese_hacker_has_cracked_the_famicom_mini_already

 

The NES Classic Mini and its Japanese sibling the Famicom Mini both run Linux, and because of that Nintendo is duty-bound to share the source files for the hardware.

As you might imagine, this has led to industrious hackers - always on the lookout for something to crack wide open - discussing the ins and outs of picking apart Nintendo's latest piece of hardware, and one Japanese individual has actually done it.

According to Ars Technica, the hacker used a serial-to-USB cable and powered the device using U-Boot loader software. The necessary files were then extracted, allowing him to attach to his own Linux kernel.

While this proves the process works, the hacker doesn't seem to be focused on extracting the emulator or ROM files at present - in fact, his kernel doesn't actually do all that much. However, the door is now open and we'd expect others to follow his lead and hack the NES Mini - and Famicom Mini - so it can run other games and possibly even other emulators.

No proszę, złamany NES Mini z własnymi ROM-ami albo innym homebrew? Daaaaamn poproszę! Pytanie tylko, czy da się tego dokonać bez ingerencji w hardware.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy się cieszyć, czy smucić. Dobór gier mnie nie zadowala - brak mi klasycznej Contry, Adventure Island i Rodziny Addamsów :/ O Chip 'n' Dale nie wspomnę. 
Ale za to mamy coś, co w Polsce nie cieszyło się popularnością: Tecmo Bowl, Zelda, Kirby, Castlevania, Final Fantasy... 
A z drugiej strony, są to gry kultowe (poza Tecmo Bowl), w Finala się wkręciłem, mam już 2h na liczniku i pokonanego bossa.
Czy ukończę wszystkie 30 gier? Nie wiem, ale grając w te hardcore'owe tytuły czuję jakiś taki luz, ulgę, gram sobie offline, nie ma aczików, nie ma grania na pokaz:)

Odnośnik do komentarza

Wiadomo było, że skoro to Linux to bardzo szybko i łatwo dostaną się do "wnętrza" przętu. 

 

Jednak obawiam się, że bez ingerencji fizycznej się nie obędzie, wszakże, pamięć konsoli jest przylutowana bezpośrednio do płytki, a trzeba będzie w razie czego jakoś zmontować nośnik danych, by pomieścić inne romy i emulatory. 

 

mam tylko nadzieję, że Nintendo się nie zrazi i  będzie chętne wydania mini SNESa :obama: 

Odnośnik do komentarza

Kur.a. A byłoby tak pięknie gdyby dodali slot na kartridża i pykali Nes Classic vol 1, vol 2. Ale wtedy życie byłoby zbyt piękne, a tak przecież nie może być.

ps: Z innej beki. Cały czas czekam na swój egzemplarz zamówiony na samym początku gdy tylko wystawili jako preoder - Ultima. I zastanawiam się czy ta dodatkowa dostawa, to czasem nie bujda na resorach. Kurna trzeba było opłacić, to może by wydymki nie było. A tak to pewno szło do tych co opłacili, a nie tych co zamówili jako pierwsi.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...