Skocz do zawartości

Nintendo Classic Mini


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo mniejsze sie to wydajeniz na filmikach. Jak bedzie w sklepach przed swietami to moze sobie prezent zrobie. Daj znać rayos jak wrazenia z ogrywania tych gierek na duzym TV po kablu HDMI.

 

Nie omieszkam przetestować jak tylko wrócę wieczorem do mieszkania, ale do tego czasu już pewnie ktoś inny opisze swoje relacje :) miałem oryginalnie podpiąć sprzęt pod osobny TV, ten mój mniejszy akademikowy, ale dla testów najpierw podepnę do mojego dużego TV :lapka: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No panowie obyście kupili. Ale jak na razie konsolka przybiera na wartości w zawrotnym tempie. O dodatkowych padach zaginionych w akcji, których pewno w ogóle nie będzie, to już nie wspomnę. Widać ten cały Mini NES, to  mocno limitowana edycja.

 

@Rayos wiesz, wrażenia to już obcykane choćby z GameXplain. Ale niema to jak wrażenia forumowego funfla :)

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

no pisał gejos w zakupach, że ma działać

 

tak przeczytalem na internetach + sam takie zalozenie postawilem bo byloby dziwne jakby nie dzialalo w taki sposob :) 

 

ej, ale rasberry pi nie potrzebuje zasilacza, rayjos spróbuj w domu podłączyć tego mininesa pod usb np w kompie lub tv, ciekawe czy bedzie ciagnąć prąd

 

 

nie mam jak podlaczyc do monitura w robocie, wiec ni jestem w stanei stwierdzic czy wszystko jest ok, ale podlaczylem sama konsole do PC i swiatelko power swieci ladnie na czerwono ;) wiec zapewne wsio ok 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

 

Ale wiesz, że emu jest nielegalne? No chyba, że masz kopie tych gier i robisz sam romy co chyba też jest nielegalne.

Niby możesz zrobić kopię swojego nośnika, dla własnego użytku. Ale już widzę, jak ktoś ripuje sobie w domu dyskietki z Pegasusa:)

 

 

jest legalne posiadanie kopii zapasowej swojej gry dla wlasnego uzytku, ale jesli dobrze pamietam, to nielegalne jest posiadani sprzetu do robienia takowych ripow :D ew sam proces ripowania jest nielegalny :dunno: tak czy inaczej, to jest to troche zawile, ale jednoglosnie mozna sie zgodzic ze piracenie/granie na romach jest be 

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Norma - po co koło na nowo wymyślać. Jak piszę - tam dostajecie emu w ładnym pudełku. Jak sobie weźmiesz Raspberry Pi to możesz zrobić takie coś w 15 minut, grać dowolnym padem na USB i też nie patchować i nic nie wgrywać, a prądu je tyle, że możesz chodzić całą dobę. Ale ok, rozumiem, sentymenty.

 

 

 Ale wiesz, że emu jest nielegalne? No chyba, że masz kopie tych gier i robisz sam romy co chyba też jest nielegalne. 

 

 

Nie wiem jak w USA ale w EU jak EMU nie korzysta z kawałka kodu z konsoli (np. bios) to samo emu nie jest nielegalne. No i tak jak mówisz - jeśli zgrasz sam grę albo nawet - masz carta i ściągniesz ten rom (wiem, nie ty to zgrałeś, no ale - co z tego?) to chyba też zrobić ci nic nie mogą, bawisz się SAM, nie udostępniasz tego i to jest chyba w zgodzie z przepisami (przynajmniej oficjalnie nie łamiesz przepisów). Nie ma w Europie patentów na oprogramowanie dlatego samo emu nie moze być nielegalne jeśli jest w 100% reverse engineering.

 

Co do Maliny to do prostych gierek jest to fajna sprawa, kosztuje niewiele, romy na stare konsole są małe. Karty czyta duże więc można mieć fajne maszynki a za to obudowy:

 

dOP5HrP.jpg

 

 

 

I masz fajną maszynkę.

 

Romy można często zrzucać bez dodatkowego sprzętu przy pomocy np moda konsoli bądź jak w przypadku płyt - PC. 

 

P.S. W USA Emulatory są jednak również "legalne" (nie są zabronione) oraz posiadanie BIOSu z własnej konsoli jest dozwolone: https://en.wikipedia.org/wiki/Video_game_console_emulator#Legal_issues

 

P.S.2. Ktoś pisał, że Raspberry nie potrzebuje zasilacza - otóż zależy która wersja. Pi 1 i Pi 0 - mają tak niski pobór prądu (bez pendrive'a) że nie potrzebuję, ale Pi 2 ma wyższy a Pi 3 potrafi pociągnąć 750mA z czego zwykły port usb2.0 daje w okolicach 500. Taka ciekawostka. Nie wiem ile to nintendo bierze.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ja tak samo, w młodości bawiłem się emulatorami, teraz po prostu mi się nie chce. Nes Mini to legitny sprzęt Nintendo i takie coś mi się podoba.

 

Ktoś jeszcze dostał przesyłkę oprócz Rayosa? U mnie lipa, paczka utknęła w Kielcach (DPD) więc pewnie w poniedziałek do mnie dotrze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

w koncu wrocilem do mieszkania i przetestowalem urzadzenie.

 

Powiem jedno:

 

OBAMANDERAS :obama::banderas:

 

przepiękne :fsg: konsola leciutka jak cholera, jednak stoi stabilnie po podlączeniu kabla usb i HDMI. kabel od pada krótki niczym benis kur.wy roziego, jednak i tak trzeba siedziec stosunkowo blisko konsoli, jesli chcemy zmienic gre (bo trzeba nacisnac na konsoli przycisk reset, ktory nas cofa do menu urzadzenia).

 

Same gry? Poezja! nie bede mowil o grach jakie tam sa, bo to kazdy wie, ale jak one chodza, jak one wygladaja :banderas: obraz ostry jak zyleta, niewazne czy wybrany tryb 4:3 czy pixel perfect. Przepieknie to wyglada! Milion razy lepiej niz ciemne go.wno rozmazane serwowane przez VC Wii U :obama:. Jednak jesli chemy jeszcze wiecej retro w retro, to wystarczy zalaczyc tryb CRT, ktory naklada na 4:3 filtr udajacy stare zaklocenia ("pasy") klasycznych kineskopow. efekt niezly i faktycznie dosc udanie symuluje wyglad starego tv, jednak sam osobiscie wole zostac przy 4:3, wzglednie pixel perfect, choc wtedy jest ciut dziwnie ze wzgledu na przyzwyczajenie oka do innego formatu.

 

Same gry chodza idealnie, w 100% tak jak oryginal. Nie sposob sie do czegos przyczepic. 

 

Sam sprzet chodzi naturalnie niezwykle szybko i responsywnie, gry laduja sie w mgnieniu oka, wyjscie do menu rowniez trwa chwilke. W menu mozemy bez problemu zrobic zapis gry na jednym z 4 wolnych slotow kazdej gry, co trwa tyle ile przecietny stosunek seksualny kruczego kruka (czyli 0 sekund), w razie potrzeby mozemy zablokowac sobie dany save state, zeby go niechcacy nie usunac, nie nadpisac. samo nadpisanie to rowniez prosta sprawa, wystarczy przytrzymac "A" przez sekunde i juz stary save wylatuje w niepamiec. 

 

gry mozemy sortowac po roznych opcjach, tak ze kazdy sobie ustawi tak jak mu wygodnie. w opcjach mozemy jeszcze jedynie zmienic jezyk konsoli, same gry sa po angielsku.

 

Wracajac jeszcze szybko do pada - jest on niezwykle wygodny, pomimo swojej staroszkolnej, 30 letniej kanciastowosci. przyciski chodza gladko, dpad bardzo wygodny, gumy select i start. pad lezy dobrze w dloni i jdyny minus to tak jak wspominalem - krotki kabel, jakies pol metra, moze nawet mniej. 

 

Testowalem sprzet na szybkiego na duzym 40" tv, jutro go podepne po bozemu do mniejszego 21", ktory bedzie wykorzystywany tylko w celu zapewnienia sobie mini modern-retro kacika z mini nesem, czekajac na mini snesa i mini n64 :D 

 

naturalnie sa ta opinie po zaledwie godzince testow, ale poki co jestem wniebowziety :banderas: kabel hdmi jest dosc dlugi, podobnie jak i usb do zasilania, wiec podpialem konsole do tv, postawilem na ziemi, usiadlem sobie na ziemi i kur.wa - poczulem sie znowu jakbym mial te 9 lat, kiedy gralem na pegazusie w duck tales 2 w dzien komuni, chwile przed wyjsciem :banderas: nostalgia jest mocarna w tym urzadzeniu, natychmaitowy powrot do przeszlosci i do czasow dziecinstwa. cudowna sprawa.

 

Wstepnie jestem zachwycony i powtorze jeszcze raz - genialna sprawa, zwlaszcza dla fana nesa i retro ogolnie. niby szkoda, ze to "tylko" 30 gier bez mozliwosci rozwiniecia biblioteki. Niby szkoda, ze kabel do pada krotki. ale caly oldschool, jakosc dzialania, komfort grania rekompensuja wszelkie wady.

 

 

Aha - w pudelku, folii z instrukcja znajdziecie kod na 300 platynowych punktow do my nintendo ktore #nikogo od dawna. Niestety, brak swietnego plakatu reklamowego nesa ktory jest doalczany do USA wersji urzadzenia :( 

 

 

TL; DR;

 

Jest zayebiscie :banderas::fsg::obama: :exact:

 

Już jutro postaram sie napisac cos bardziej spojnego i z sensem, porobie fotki itd itp :lapka: 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...