Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, krupek napisał:

Polityka gospodarcza nastawiona na socjal połączona z inflacją i nieudolnym jej hamowaniem bardzo negatywnie wpływa na koszt prowadzenia własnego biznesu, tyle do zrozumienia.

Na biednych nie trafilo. A jak im biznes nie wychodzi, to na kase do biedry. Dobre benefity tam daja

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, BRY@N napisał:

Może nie rozumiem bo za mało TVP oglądam.

To na  pewno wszystko po to żeby żyło się nam lepiej

Ty w ogole wydajesz sie osoba, co nie ma pojecia o niczym, ale gadasz to, co tlum lemingow. Warto czasami poplynac pod prad i przeanalizowac sobie wszystko, niz bezmyslnie rzucac haselka

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krupek napisał:

Wzrost średniego wynagrodzenia to efekt działań, które napisałem wyżej.

 

Aha, czyli wzrost średniego wynagrodzenia w kraju to wielki dramat dla przedsiębiorcy, bo mu wzrosła składka o 175zł? To może czas najwyższy zająć się czymś innym jak biznesem, skoro po 2 latach preferencyjnych warunków składka 175zł ma spowodować, że firma upadnie?

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, maniekboy napisał:

Ty w ogole wydajesz sie osoba, co nie ma pojecia o niczym, ale gadasz to, co tlum lemingow. Warto czasami poplynac pod prad i przeanalizowac sobie wszystko, niz bezmyslnie rzucac haselka

Wrócę do rozmowy jak mnie brzuch przestanie boleć od śmiania:kekw:

Do myślenia namawia mnie człowiek, który pisze takie rzeczy

Cytat

Ale co ty masz do PiS? 

 

Nie pamietasz jak za platformy na smieciowach ludzie tyrali? 

 

Teraz kazdy ma min te 4tys zl i idzie za to zyc i odlozyc nawet cos mozna. A komoruski? Najgorssy prezydent. Duda jak i jego zona to przynajmniej sie prezentuja jakos. A o to chodzi chyba?

 

Mi sie o wiele lepiej teraz zyje, niz za platformy. Do tego wsparcie rodzin,co mi - przyszlemu ojcu bardzo pomaga. 

 

Odpowiedz sobie na pytanie, ile dala ci platforma, a ile zabrala z Rostowskim na czele, a potem na serio pomysl, kogo jebac.

 

Ps. Glosowanie ja KO, to glosowanie przeciwko suwerennosci. Nic mnie tak nie wkurza, jak straszenie PiSem, gdzie za ich rzadow buduja sie osiedla, drogi, ogrombe inwestycje jak gazoport w swinoujsciu czy przekop mierzeji wislanej. 

 

Trzeba byc ignorantem, by tego nie widziec i srac do swojego gniazda

 

Dla mnie wszyscy politycy to złodzieje o oszuści i tak naprawdę to nie ma na kogo głosować ale mówienie, że pis jest kochane i robi to dla naszego dobra to na pewno przejaw przeanalizowania sobie wszystkiego bez rzucania hasełek

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Koszta utrzymania działności to nie tylko składka, ale też koszta energii miejsca pracy, transportu, zatrudnienia ludzi, a przyczyną tego wzrostu były m.in. działania jak wyżej. Dodaj do tego burdel związany z wprowadzeniem polskiego ładu i stąd Polska staje się coraz gorszym miejscem na prowadzenie działalności, ale w niektórych branżach to konieczność, jeśli chcesz coś więcej zarobić, a nie tyrać tylko dla kogoś.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, BRY@N napisał:

Wrócę do rozmowy jak mnie brzuch przestanie boleć od śmiania:kekw:

Do myślenia namawia mnie człowiek, który pisze takie rzeczy

 

Dla mnie wszyscy politycy to złodzieje o oszuści i tak naprawdę to nie ma na kogo głosować ale mówienie, że pis jest kochane i robi to dla naszego dobra to na pewno przejaw przeanalizowania sobie wszystkiego bez rzucania hasełek

Pamietam czasy rzadow PO. Jesli mi powiesz, ze super bylo ze smiecowkami i srednia krajowa 2tys zl, to ja wybuchne smiechem

Odnośnik do komentarza
Teraz, BRY@N napisał:

Mi chodziło o to, że podniesienie składek będzie właśnie dodatkowym kosztem a pytanie skąd się to bierze dopisałeś sobie sam:dunno:

Przedsiebiorcy i tak swoje koszty ostatecznie na klientow przenosza, wiec nie wiem skad placz. Ceny za uslugi w ciagu ostatnich lat mega urosly. Rosna koszty pracy, to i tak konsument to oplaci

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Polska, odcinek 2137 telenoweli "zwiększanie minimalnej pensji ma pobudzić gospodarkę" :beka:

 

Całkowite dochody budżetu planowane na 2023 r. to już prawie 700 mld PLN (podniesione z pierwotnych 600 mld). Środki z podwyższenia płacy minimalnej to 7,8 mld wpływu do budżetu. Podwyższenie pensji minimalnej daje 1/3 środków, które są potem transferowane na 13 i 14 emerytury. 

 

Ja wiem, że bariera informacyjna jest gruba w TVP, ale myślałem, że to tak dla ludzi po 55+.

 

 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Shago napisał:

 

Aha, czyli wzrost średniego wynagrodzenia w kraju to wielki dramat dla przedsiębiorcy, bo mu wzrosła składka o 175zł? To może czas najwyższy zająć się czymś innym jak biznesem, skoro po 2 latach preferencyjnych warunków składka 175zł ma spowodować, że firma upadnie?

 

Tak, to jest dramat dla setek mikrofirm, bo składka jest liczona ryczałtowo, niezależnie od dochodu. Dlatego został wprowadzony mały zus plus, gdzie składka jest liczona od dochodu, i dlatego na wniosek rzecznika MŚP w tym roku ten program został przedłużony o kolejny rok (dotychczas można było z niego korzystać przez okres 3 lat), i dlatego w planach jest wprowadzenie tego programu na stałe. Po to żeby Pani Jadzia krawcowa prowadząca mały zakładzik w lokalu przy klatce schodowej  dalej mogła sobie żyć. No, ale zawsze może zamknąć biznes, bo co to za firma której nie stać na ZUS? Razem z nią biznes zamkną pozostałe dziesiątki (setki) tysięcy firm, tylko, że wtedy nie będzie miał kto dźwigać tego pisiorskiego burdelu i takie ograniczone umysłowo tumany jak maniekboy nie dostaną swojego socjalu i innych plusów.

 

 

 

 

 

Edytowane przez mcp
  • Plusik 3
  • beka z typa 1
  • This 4
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Rudiok napisał:

Polska, odcinek 2137 telenoweli "zwiększanie minimalnej pensji ma pobudzić gospodarkę" :beka:

 

Całkowite dochody budżetu planowane na 2023 r. to już prawie 700 mld PLN (podniesione z pierwotnych 600 mld). Środki z podwyższenia płacy minimalnej to 7,8 mld wpływu do budżetu. Podwyższenie pensji minimalnej daje 1/3 środków, które są potem transferowane na 13 i 14 emerytury. 

 

Ja wiem, że bariera informacyjna jest gruba w TVP, ale myślałem, że to tak dla ludzi po 55+.

 

 

Wiecej kasy u obywatela = wieksza konsumpcja

 

Wieksza konsumpca = wzrost gospodarczy

  • beka z typa 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, maniekboy napisał:

Przedsiebiorcy i tak swoje koszty ostatecznie na klientow przenosza, wiec nie wiem skad placz. Ceny za uslugi w ciagu ostatnich lat mega urosly. Rosna koszty pracy, to i tak konsument to oplaci

Czyli jednak to obniżenie stopy nic nie da bo to co miało Ci zostać w kieszeni pójdzie na wyższe usługi i jak konsument musisz to opłacić.

 

Dobra nie ma co więcej dyskutować bo nikt nikogo nie przekona do swoich racji 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...