Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Dopóki nie zaczną łapać asteroid do ich eksploatacji można spokojnie inwestować, taka waluta jak złotówka może z dnia na dzień przestać być cokolwiek warta w przypadku wojny. Także lokata na starość jak znalazł, zwłaszcza jak się ma też inne oszczędności i za te 30-40lat nie będzie się zmuszonym z dnia na dzień do sprzedaży tego złota (bo cena złota lubi się wahać w krótkich okresach, w długich zawsze rośnie)

 

Weszła już w życie ustawa o imiennym zakupie złota?

 

Moim zdaniem zawsze warto mieć część oszczędności w dżuwelery, czy to złoto czy diamenty, czy inne kosztowności łatwe w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza

Ja marzę by mieć pare mieruchomości w Poznaniu lub innym mieście i dożyć śmierci nie robiąc nikomu ciężaru, z wynajmu. Ładny  nieduży dom pod miastem, biuro z drewnianym lakierowanym biurkiem, i  klepać sobie sprawdzanie projektów póki oczy dadzą radę. No i klepać żonę. Tak mi sie marzy emerytura.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

W gry inwestujcie.

 

Battle Garegga na satka kosztowało chyba 5800 yen, a teraz można używkę kupić za 300$, taki numer :o

Gry to niezła inwestycja. Niestety nie wszystkie przyniosą zyski w przyszłości.

 

Niemniej jednak najlepiej inwestować w monety bądź znaczki. To jest chyba najbezpieczniejsza inwestycja rzeczowa, bo daje 80-90% prawdopodobieństwa zysku w przeciągu 5-10-15 lat, oczywiście jeśli kupujemy dobry towar, a nie badziew pokroju 2 zł z Nordic Gold emitowany przez NBP w bardzo wysokich nakładach w ostatnich latach.

Złoto ma swoje lata dobre i złe, taka loteria, ale rzecz to pewna. Poza tym, jak uczy historia, złoto zawsze w cenie, czy w pokoju czy czasie wojny.

Najwięcej można zyskać na giełdzie, ale to już mega loteria i zabawa ponad mój stan umysłowy. Kiedyś grałem, z 5k zrobiłem blisko 1k w 4 miesiące, ale trochę nerwowy przez ten okres byłem, pomimo tego, że był to mały wkład. Boję się myśleć co by ze mną było, gdyby to nie 5k, a 50k. :D

Są też różnego rodzaju fundusze inwestycyjne. Fundusze akcji (ok.90-95% kasy ładują w akcje), fundusze hybrydowe (ok.50 % w akcji i 50 % w obligacje), fundusze obligacyjne, a także fundusze rynków wschodzących. Jak się dobrze wybierze ten ostatni, to można w szybkim tempie pomnażać majątek. Kiedyś były fundusz na rynek turecki. Tutaj już jednak zawierzasz kasę specom, bądź "specom" z różnych firm.

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza

Zapomniałem, że mam około 150 limitowanych dwuzłotówek, niektóre warte po 30 zł :lapka:

Te pierwsze z królami, obecnie są warte po kilkaset zł, jak nie więcej. NBP zwietrzył na tym dobry interes i nakłady poszybowały strasznie w górę. Do tego materiał w nich używany jest strasznie słaby w przechowywaniu.
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj przy okazji porządków znalazłem klaser z ok. 500 znaczkami z czasów PRL-u (od ok. 1955 roku) - polskimi i zagranicznymi plus jakieś edycje specjalne i inne ch.uje muje dzikie węże. Podekscytowany i pełen nadziei, że już za parę lat będą stanowić część mojego materialnego zabezpieczenia na przyszłość sprawdziłem ile to jest warte. Na oko wyszło mi, że nie więcej jak 500-600 cebulionów. :frog:
To już Lego ma lepszą stopę zwrotu.
 

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

 

Mam jedno zboczenie, z którym nauczyłem się żyć – od kilkunastu lat skrupulatnie spisuję wszystkie wydatki oraz przychody. Dzięki temu wiem o nich wszystko. Agentom ubezpieczeniowym nie raz opadła szczęka, gdy weryfikowałem ich prognozy podając im szczegółowe dane, np. ile dokładnie pieniędzy „zasiusiały” moje dzieci (sumaryczna kwota wydatków na pieluchy) albo ile dokładnie kosztowało mnie piwo na przestrzeni kilku lat. Ta świadomość kosztów czasami jest bolesna. Ale dzięki niej mogę dokładnie planować działania, rozsądnie obniżać koszty (nie wszystko warto robić) a także planować inwestycje – także te we własne dobre samopoczucie :)

 

 

Wpadłem dzisiaj na jego bloga przypadkowo robiąc risercz na temat temperatur wody w instalacjach i tak przejrzałem ten artykuł i dla hecy zażartowałem sobie z Redzika. Teraz przeczytałem więcej info o nim i trochę się przestraszyłem tym, jak może wyglądać życie rodzinne z typem, który zapisuje m.in. ile pieniędzy wydaje na pieluchy i na piwo. Wierzę, że na jakimś agencie ten rodzaj schizy rzeczywiście mógł zrobić wrażenie. Strach się bać jak wygląda optymalizacja trasy wyjazdu na zakupy i porównanie oferty 5 dyskontów spożywyczych aby uczciwie kupić paczkę makaronu do pomidorowej. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wierzcie mi bądź nie, ale mnie też by to przerażało. Jedyne co w excelu trzymam to dokładne koszty wykończenia mieszkania oraz większe wydatki typu AGD/RTV/części do samochodu, bym w skali paru lat wiedział, ile mnie kosztuje codzienne używanie szmelcu dookoła mnie.

 

Liczników nawet nie spisuję, tylko lukam raz na jakiś czas czy wałka nie ma żadnego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.