Skocz do zawartości

HDR na PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie wadliwy. Też miałem niby dobry kabel, nowy, działał normalnie itd. a tu nagle, tak z pupy zaczął na nim zanikać obraz. Myślę sobie wtf? Przecież mało używany nawet... Zmieniłem kabel i po problemie. :dunno:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No i powiem szczerze, że albo mam coś źle ustawione albo nie wiem o co chodzi ale HDR niewiele się różni od normalnej wersji przynajmniej w Nba 2k17. Ustawienia obrazu mam na YUV420, RGB, HDR i Deep colour mam na auto. Mam nawet wrażenie że na starej ps4 obraz wyglądał nieco lepiej i nie odczuwam wielkiej różnicy :-/ Kabel hdmi oryginalny od pro, nie wiem o co chodzi. Tv niby ma nieźle parametry więc nie wiem w czym problem.

Odnośnik do komentarza

Panowie nadal męczy mnie temat HDR na ps4 pro. Nie wierzę że w tym trybie obraz na być taki jak u mnie, tzn. wyblakłe kolory (efekt mleka) na ekranie. Kiedy jest w normalnym trybie wszystko wydaje się ok, kolory żywe, fajnie to wygląda, ale jak włączam jakąś grę z HDR (nba 2k17, U4) to kolory są wyblakłe i nie widzę wielkiej różnicy. No chyba nie tak ma wyglądać HDR? Mam tv Sony xd9305, więc raczej niezły, ale to co widzę w trybie HDR wygląda nawet gorzej niż bez niego. Kabel oryginalny od pro, ustawienia obrazu na konsoli na YUV420, reszta automat, na tv format hdmi ulepszony. Ktoś się spotkał z podobnym problemem? Jakieś rady?

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Ja tak miałem z kolorami w hdr na starym PS4, że były wyblakłe. U mnie na ks7000 w nba2k17 to chyba największa różnica z hdr. Flesze aparatu wała tak po oczach, że aż oślepiają, światła odbijają się mega od parkietu. Kolory w uhd z hdr powinny być właśnie "szersze" bardziej głębokie/naturalne. Coś chyba masz nie tak ustawione w tv. Na jakim trybie ekranu grasz i podświetleniu?

 

ps jak odpala ci się gra wyskakuję jakieś info, że odtwarza materiał video hdr?

Odnośnik do komentarza

Wyskakuje info o HDR i ekran staje się wyblakly, robi się tak jakby ktoś nałożył delikatną mgłę na całość. mam właśnie podobnie jak przy zwykłym ps4. Ustawienia ekranu same wskakują na HDR (video HDR jest w Sony) , niektórych wartości nie mogę zmienić bo są wyszarzone i nawet po zmianie niektórych (jasność, nasycenie czy cokolwiek innego) nie daje to efektu o którym mowisz, absolutnie nie ma mowy o o takich odbiciach o których mówisz. Coś ewidentnie jest nie tak, bo wszyscy zdecydowanie widzą różnice między HDR a SDR (na plus oczywiście HDR) a u mnie jest właśnie taki efekt jak na zwykłym ps4 z HDR, czyli kupa trochę. Kabel już raz zmieniałem, bo kupiłem high speed 2.0 ale jak pisałem wyżej coś nie działało. Zmieniłem na oryginalny od pro i obraz już się wyświetla ale efekt absolutnie daleki od oczekiwań. Czy to wogóle możliwe żeby kabel skoro działa to mimo wszystko wyświetla coś nie tak? Demka z USB (hdr) robią robotę, ale przy 2 wspomnianych grach to zupełnie co innego :-/

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Balon miał taki problem, ale na normalnym ps4. Po przejściu na pro problem u niego zniknął, u mnie niestety jest nadal. Tak jak pisałem chyba mam coś nie tak ustawione z zakresem dynamiki w tv i to może powodować wypranie kolorów - Oldboy to opisywał ale wpadłem na to dopiero dziś przed pracą. Jak wrócę to pikombinuję i podzielę się doświadczeniami.

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Dałem na auto:zakres dynamiczny hdmi (w tv), RGB, Deep colour i HDR (ps4). Ustawienie formatu hdmi na ulepszony (w tv). W konsoli rozdziałka YUV420 4k. Problem niestety nie ustąpił, nadal dopóki gra nie załączy HDR kolory są dużo zywsze a jak wskakuje hdr to robi się mleczna mgiełka,czerń jest szarawa. Dopiero jak zmieniam kolor żywy z wyłączony na Maks i nasycenie z 50 na 70-75 wygląda to nieco lepiej, ale chyba nie na tym ma to polegać żeby przy każdej grze zmieniać ustawienia. Ktoś może ma jeszcze jakieś pomysły?

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Włączając konsole przytrzym power 7 sekund do bipnięcia -> tryb serwisowy, tam były jeszcze jakieś opcje zobacz, nie pamietam tylko czy od HDR też.

Rzuć okiem na wszystkie punkty, hmm może to nr7. Napisz czy coś się zmieniło.

 

http://www.forbes.com/sites/johnarcher/2016/11/13/ps4-pro-not-working-with-your-tv-here-are-7-things-to-try/#4ffcc1611e25

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

@mlodd23 jako, że również posiadam XD93 i szykuje się do przesiadki na PS4Pro to kibicuję Ci w rozwiązaniu tego problemu.

 

Sprawdź/dopytaj może w tym temacie:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38612-ustawienia-ps4-pro-na-sony-xd93-55/

 

Swoją drogą TV jak i konsola od tego samego producenta a takie cyrki...ręce opadają. Może ten cały android jest tu przyczyną zamieszania, kij wie wszystko teraz robią na odpier*ol.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ajakssx
Odnośnik do komentarza

Ok, nie zmieniałem nic w trybie safe mode. Zmieniłem jedynie nasycenie kolorów, zwiększenie kontrastu i poziom czerni. Wydaje mi się ze jest juz ok. Efekt HDR jest widoczny, zwłaszcza przy wszelkich odbiciach. Raczej nie muszę też już nic zmieniać osobno pod każdą grę, także udało mi się zyskać zadowalający efekt. Co do tv to moim zdaniem jest mega, nawet bez HDR, zwykłe filmy wyglądają pięknie, czerń i odwzorowanie kolorów zdecydowanie robią robotę. Polecam ;-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...