Skocz do zawartości

HDR na PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz to Tym niedowiarkom, którym boli tyłek i nie wierzą w takie zapewnienia odnośnie skoków jakości i tylko jeżdżą po graczach i ogólnie po całym PS4 PRO, bo taki Xbox S nie ma nic do zaoferowania na dzień dzisiejszy, co konsola Sony, szkoda strzępić ryja na takich ludzi, co nie doświadczyli wrażenia, a tylko hejtują. Serio, szkoda słów na takich ludzi.

 

Edit

Jako, że mój post został skasowany, to jeszcze raz wkleję edytowaną lekką wersję, co by nie przekraczało regulamin, bo jak widzę, zabolało kogoś.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale na S też jest HDR ;-) I też robi takie wrażenie w Forzie. Tylko dzisiaj nagle PS4 dostało dużo więcej tytułów stąd chwilowo zrobiła się przepaść w ilości contentu... PS4 nie miało nic by nagle mieć większość kluczowych gier usprawnionych. To była cisza przed burzą. Ale jak mówię: dyskutuję tylko o technice a nie o samych grach.

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

Co i tak to nie zmienia faktu, że całe to S i 4k razem HDR zmienia przyszłość grania na lepsze, ogólnie mówiąc nowe doznania, lepszy feeling i chęć doznawania nowych wrażeń, najgorsze jest w tym wszystkim po prostu jad i złość ludzi, którzy to biją pianę i wyśmiewają, że nie wspomnę o betonach 30 fps razem z 60 fps, jak nie mieli doznania z tą jakością teraz, bo i tak widać, że w takim Ratchet & Clank czy Tomb Raider odczuwam doznanie i to w fps i w hdr, wyświetlaniu na lepsze, dlatego ignoruję i staram się nie wdawać w dyskusję z takim delikwentem, co nie miał styczności z 4k włącznie hdr, bo to bezpodstawne produkowanie swoich wypocin wtedy jest.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

OK zgodnie z zapowiedzią bardzo nietypowy test a raczej wykład na temat PS4 Pro i jej możliwości Ultra HD. Zapraszam do dłuuuuugiego wideo: https://hdtvpolska.com/test-ps4-pro-hdr-szeroka-paleta-barw-4k-ultra-hd-robi-roznice/

 

Mam nadzieję, że będzie to kolejna cegiełka do szerokiej dyskusji o Ultra HD w tym HDR czy szerokiej palecie barw. Przed nami dopiero tytuły, które totalnie to ogarną jak chociażby GT Sport. Ale póki co działamy na tym co jest.

Porobiłem kilka fotek

 

Z mojej starej bravi

4a1bdf67363393ceff20c8f359b08557.jpg

 

Z tv z najwyższej ligi

2b4d6f76a14a0d91e8692920c64af691.jpg

 

I obraz jak szmata z tv z najwyższej ligi ( bez HDR )

7beea38fe0bdc660d6f4b8a3a6403571.jpg

 

 

Naprawdę zdjęcia tego nie oddają

" wszystkie neony które w tyle są widoczne , to naprawdę w sdr wogóle tego nie widać , jest wszystko rozmazane , mało szczegółów , jest wyprane ! "

Jeszcze raz fotka z mojej starej bravi dla potwierdzenia cytatu Gmerka

6149a41719d74b77ee45063d190cf1a7.jpg

 

Ja nie powiem kupie kiedyś tv HDR i ileś tam K , ale dałem sobie w pysk i po ostatnich killerach i nagonce na HDR ... zdałem sobie sprawę , że tak naprawdę liczy się GRYWALNOŚĆ ! Do czego doszliśmy ? Kolejny odcinek , odświeżona wersja , patche na start ( pierwsze odpalenie gry to z 3 godziny ) 1,5 konsoli ... ach ja chyba jednak wysiadam !

Odnośnik do komentarza

HDR ma jeden ogromny w cholerę minus, po tym jak człowiek go posmakuje to gry bez niego wyglądają po prostu chu.jowo i zamiast sobie pograć ze spokojem w BF1 jak jeszcze tydzień temu, tak teraz sprawdzam jak debil na Tweeterze czy w końcu mają zamiar wypuścić tego patcha z HDRem czy nie.

Edytowane przez subek
Odnośnik do komentarza

Nie jestem na 100% pewny, ale wydaje mi się że nie było mowy o tym battlefield będzie wspierał HDR, mowa była tylko o tym że będzie tytułem wspierającym PS4Pro

 

Śmiech mnie ogarnia xD Gra ma wspierać PS4Pro, ale nie wspiera HDR'a. To po co te wsparcie i dla kogo - żeby uzyskać 60fps na multi, czy moze o cienie chodzi ? 

Odnośnik do komentarza

Nie ustawiajcie w PS4 Pro rozdziałki na auto przy odpalaniu HDR:

 

 

 

In auto mode, the PS4 switches to 12-bit 422, not 10-bit 420. This can leading to banding and other issues on some displays

 

Sprawdzone na Samsungu KS7000/8000 i LG B6. Trzeba ustawiać YUV420. W Samsungach gdy odpala się HDR nie można zmieniać poziomu czerni RGB, ustawia się automatycznie, w soniaszach można wymusić Full ale wtedy będzie mleko na ekranie. YUV420 nie obsługuje Fulla, jedynie Limited. 

 

Tutaj wątek jakby ktoś chciał poczytać:

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1310135&page=15

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się wczoraj HDRem na PROsiaku, wcześniej bawiłem się na ONE i szczerze powiem, że samo włączona i wyłączanie jest dużo lepiej zrobione na konsoli SONY, nie trzeba killować gry i odpalać na nowo wszystko robimy w locie dużo łatwiej jest wypatrzyć różnicę. Po raz kolejny potwierdzam, że HDR "robi robotę" w U4 mamy tak dobrane opcje, że w sekundę możemy zmienić całkowitą jasnością obrazu z HDRem i bez widać dokładnie jaka jest różnica w obrazie gdy rozjaśnimy i gdy wyłączymy HDR

Oczywiście na włączonym HDRze gra prezentuje się najlepiej, samo rozjaśnienie matrycy nie da nam tego efektu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...